Wierchy wracają do gry. Rabczanie poznali pierwszego przeciwnika i mają cel

W weekend 7/8 sierpnia ruszają rozgrywki IV ligi Grupa Wschodnia. W pierwszym, wyjazdowym meczu, rabczanie zmierzą się z Dunajcem Zakliczyn. Wierchy Rabka-Zdrój, po czwartym miejscu w zakończonym niedawno sezonie, w tym również mierzą wysoko. - Ten zespół, w tym składzie, zasługuje na to, żeby bić się o pierwszą trójkę - uważa prezes klubu Dariusz Kondys.

Czwarte miejsce w mijającym sezonie, z jednej strony było najlepszym w historii klubu, z drugiej pozostawiło lekki niedosyt, bo rabczanie do samego końca mieli szansę na podium. - Taki lekki, sportowy niedosyt był, bo zawsze walczymy o najwyższe cele - podkreśla prezes.

Jakie cele stawia sobie klub na ten sezon? Prezes Dariusz Kondys mówi, że cel minimum to pierwsza szóstka. Plan reorganizacji przewiduje bowiem utworzenie od przyszłego sezonu jednej IV ligi w Małopolsce, bez podziału, jak ma to obecnie, na grupy wschodnią i zachodnią. Z obu do nowo utworzonej ligi ma wejść po sześć zespołów. Prezes liczy jednak na lepszy wynik, by w sportowy sposób uczcić tegoroczne obchody 75-lecia klubu. - Ten zespół, w tym składzie, zasługuje na to, żeby bić się o pierwszą trójkę - dodaje.

(mr)