I Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju (film i zdjęcia)

RABKA-ZDRÓJ: Iście olimpijską oprawę miała przedpołudniowa ceremonia otwarcia I Zimowej Senioriady na Podhalu. W imprezie wzięło udział ponad 200 reprezentantów kilkunastu Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego kraju, którzy przyjechali do uzdrowiska rywalizować w takich konkurencjach jak slalom gigant, Nordic Walking, brydż, kręgle curlingowe i zjazd na dętkach. Rozgrywano je w Parku Zdrojowym, na lodowisku i wyciągu narciarskim na Polczakówce.

Senioriadę rozpoczęła defilada z udziałem uczestników, która odbyła się w rabczańskim Amfiteatrze. Pod muszlą zapłonął olimpijski znicz, wykonany przez Andrzeja Dubiela, który do Rabki-Zdroju przyjechał z Łaz, przywieziony przez burmistrza Macieja Kaczyńskiego, z miejscowości, w której zmagania seniorów odbywają się - regularnie od sześciu lat. W sztafecie z ogniem olimpijskim, która przybiegła z nim do amfiteatru, byli: Michalina Maciuszek - olimpijka z Lillehammer, maratończycy Janusz Staroniewicz i Stanisław Szarawara oraz dwaj biegacze młodszego Anna Kordeczka i Kuba Dyrcz. Oficjalnego otwarcia Senioriady dokonała burmistrz Ewa Przybyło, a towarzyszyli jej m.in. wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak i prezes ogólnopolskiej federacji uniwersytetów trzeciego wieku Wiesława Borczyk. Ceremonię otwarcia prowadzili: przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Marek Szarawarski i wiceprezes Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Beata Śliwińska.

Po całodziennych zmaganiach uczestnicy Senioriady ponownie spotkali się, już na zakończenie imprezy, w amfiteatrze na ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród, medali i pucharów.

(mr)