W Rdzawce stanęła tablica informacyjna

Informacje o Szlaku Papieskim, mapa turystyczna Gorców, informacje o kościele parafialnym i św. Krzyża na Obidowej oraz o XIX-wiecznych kapliczkach - znalazły się na tablicy informacyjnej, która z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka, stanęła w centrum miejscowości.

- Pierwszy pomysł był taki by wystąpić do LGD „Przyjazna Dolina Raby” z wnioskiem o wspólne finansowanie. Wykonanie takiej tablicy wraz z materiałem, po rozeznaniu cen, wynosiło prawie 11 tysięcy, czyli wykonanie fundamentu postawienie tablicy, wypełnienie jej treścią, wykonanie części chodnika i obłożenie kamieniem. Ostatecznie postanowiliśmy wykonać tą tablicę własnymi siłami - informuje w imieniu stowarzyszenia Leszek Świder. - Uzyskaliśmy zgodę z Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, drzewo otrzymaliśmy od Spółki Leśnej, natomiast za pozostałe materiały zapłaciło stowarzyszenie.

Osoby, które zaangażowały się w prace to: Tadeusz Zając, Leszek Świder, Adam Magiera, Grzegorz Słoński, ks. Czesław Poloczek, Adam Twaróg i Marek Zając. - Myślimy by kiedyś w przyszłości podobne dwie tablice ustawić przy kościele św. Krzyża na Obidowej i przy szlaku turystycznym obok motelu „U Guta” - dodaje Leszek Świder.

Oprac. (mr)