Biegali po parku w czapkach Mikołaja, żeby zebrać pieniądze na wózek inwalidzki dla Andrzeja (zdjęcia)

RABKA-ZDRÓJ: Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Bieg Mikołajów, który w środę 6 grudnia został rozegrany na terenie Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju. Miał on charytatywny charakter, bowiem jego głównym celem była zbiórka pieniędzy na nowy wózek inwalidzki dla 21-letniego Andrzeja z Rabki-Zdroju. Łącznie zebrano dla niego 11.124,09 zł.

Andrzej, który był obecny "Pod Grzybkiem" w towarzystwie rodziców, jako 13-latek przeszedł kilka operacji guza mózgu. Od tego czasu nie może poruszać rękami ani nogami i jeździ na wózku inwalidzkim. Wózek jest już jednak stary i trzeba go wymienić na nowy.

Na "Bieg Mikołajów" licznie stawili się uczniowie rabczańskich szkół z nauczycielami, rabczanie i kuracjusze. Na wszystkich czekały słodycze, czapki Mikołaja i gorąca herbata. Trasa biegu i marszu wiodła parkowymi alejkami. Podczas zawodów zbierane były datki, odbył się kiermasz oraz licytacja świątecznej choinki, za którą najwięcej zapłacili radni klubu Nasze Miasto Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, którzy wylicytowali ją za 1000 zł.

W otwarciu imprezy, a także w samym biegu uczestniczyli m.in. członek zarządu Województwa Ślaskiego Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, prezes ŚCR-U Jarosław Wieszołek, prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic, burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło i jej zastępca Robert Wójciak.

Organizatorem biegu było Śląskie Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju oraz Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej.

(mr) /Fot. Wojtek Zagrodzki