Remiza do wynajęcia

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Ochotnicza Straż Pożarna w Chabówce planują ogłosić przetarg i znaleźć firmę, która wydzierżawi połowę otwartego parę miesięcy temu budynku Wiejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego i będzie tam np. organizować wesela.

Latem otwarto i oddano do użytku część bojową budynku Wiejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego, w którym swoją siedzibę znalazła OSP. Druga połowa budynku pozostała niewykończona (na zdjęciu). Znajduje się tu m.in przestronna sala z przeznaczeniem np. na organizację wesel.

- Zadanie zostało po naszej stronie zakończone, a teraz razem z drugim współwłaścicielem, z OSP Chabówka, pracujemy nad sposobem wydzierżawienia tej części kulturalnej, żeby - a taka była wola - wydzierżawić w drodze przetargu dzierżawcę tego obiektu. Część bojowa jest natomiast na utrzymaniu gminy i funkcjonuje - powiedziała na sesji burmistrz Ewa Przybyło, odpowiadając na pytania w tej sprawie radnego Janusza Wójciaka.

Burmistrz dodała, że gmina nie będzie już finansować prac wykończeniowych w części kulturalnej budynku. O tym, w jakim standardzie będzie ono funkcjonować, zdecyduje dzierżawca. Roboty w środku, zdaniem burmistrz, mogą wynieść od kilkuset tysięcy do paru milionów złotych.

- Jeżeli nie znajdziemy dzierżawcy, to będę proponować współwłaścicielowi, wspólne wykończenie tych pomieszczeń - dodała.

(mr)