Problemy na budowie drogi ekspresowej na odcinku Skomielna Biała - Rabka-Zdrój - Chabówka. Inwestycja opóźni się o rok?

Wykonawca tego odcinka nowej zakopianki, włoska firma Salini Impregilo, z uwagi na problemy napotkane w czasie budowy, wystąpiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o przedłużenie o rok terminu zakończenia budowy. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w drugiej połowie tego roku. Jeśli GDDKiA zgodzi się na przesunięcie terminu, droga będzie gotowa w połowie przyszłego roku.

- Niestety, w trakcie prowadzenia prac firma Sallini wystąpiła z szeregiem roszczeń w związku z trudnościami, jakie zastała na placu budowy m.in. przebudowy sieci średniego i wysokiego napięcia przy węźle Chabówka oraz na różnych obiektach inżynierskich - powiedział w Sejmie Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. . - Wykonawca żąda wydłużenia terminu o rok. Obecnie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trwa analiza tych żądań i po pewnym czasie będziemy mogli przedstawić, czy te roszczenia są zasadne, ale pewnie część z nich będzie zasadna.

Jak dodał, terminy oddania odcinka Lubień - Naprawa (październik 2018 roku) i Naprawa - Skomielna Biała (przełom 2020/2021) nie są zagrożone.

(mr) / Fot. www.s7-lubien-rabka.pl