Zakończyła się V Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Tegoroczna edycja ściągnęła do miasta około tysiąca słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z całego kraju i zagranicy. Udało się rozegrać wszystkie konkurencje, mimo siarczystego mrozu, który we wtorek dawał się seniorom we znaki.

Przy amfiteatrze, gdzie odbyła się we wtorek po południu ceremonia zamknięcia Senioriady i ogłoszenia wyników, stanęły koksiaki. Można się było ogrzać. Seniorzy dreptali też w miejscu, tańczyli do muzyki, żeby nie zmarznąć, a organizatorzy przyspieszyli nieco, żeby niepotrzebnie nie przeciągać uroczystości.

Przez cały wtorek seniorzy rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach. Na koniec ogłoszono wyniki, indywidualne i grupowe. W klasyfikacji generalnej na najwyższym stopniu podium stanął Uniwersytet Trzeciego Wieku z Gliwic, na drugim z Rabki-Zdroju, a na trzecim z Józefowa. Medale wręczała najlepszym burmistrz Ewa Przybyło w towarzystwie swojego zastępcy Roberta Wójciaka.

Sporym dorobkiem medalowym mogą pochwalić się słuchacze Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy z Rabki-Zdroju triumfowali w takich konkurencjach jak rzut do celu (Zdzisław Florek), Bieg 60+ (Maria Zachara) i Bieg 70+ (Wanda Putiatycka), srebro wywalczyli w Biegu 60+ (Stanisław Szarawara), a brąz w Biegu 70+ (Piotr Sumara) i kręglach (Czesława Rączka).

Organizatorem Senioriady był Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku.

(mr)