• Czwartek, 23 stycznia 2020
  • Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Zaproszenia

Orszak Trzech Króli w Rabce-Zdroju

Data: 6 stycznia 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1585

Parafia św. Teresy, Burmistrz Rabki-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury i Fundacja Trzech Króli zapraszają w poniedziałek 6 stycznia 2020 roku dzieci z dziadkami i rodzicami, turystów oraz wszystkich mieszkańców na Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami Rabki-Zdroju.

Hasło Orszaku Trzech Króli 2020 „Cuda, cuda ogłaszają”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. w kościele św. Teresy po której orszak przejdzie do Amfiteatru Miejskiego na wspólne kolędowanie z Uczelnianym Zespołem Góralskim MŁODE PODHALE działającym przy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu i Orkiestrą Dętą OSP Rabka-Zdrój.

Uczestnikom orszaku rozdawane będą śpiewniki, korony i okazjonalne naklejki.

Dołącz do największych ulicznych jasełek na świecie, do radosnego, wielobarwnego pochodu rozśpiewanych kolędników głoszących Dobrą Nowinę o narodzeniu Chrystusa.

Szczegóły organizacyjne: www.orszak.org www.mok.rabka.pl www.rabka.pl

Uczelniany Zespół Góralski "Młode Podhale" działa przy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Został założony w październiku 2010 roku. W zespole tańczy, gra i śpiewa brać studencka, również absolwenci i uczniowie nowotarskich szkół średnich oraz szkół z okolicznych miejscowości.

Zespół "Młode Podhale" był gospodarzem XLIII Międzynarodowego Festiwalu Ziem Górskich w Zakopanem, brał udział w polsko-słowackim projekcie "Transgraniczna podróż z Nowego Targu do Kieżmarku śladami ludowego stroju", uczestniczył w XLVIII Festiwalu Wiśni w Tekirdag Turcja, w 50. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, w operze góralskiej "Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu" , na festiwalu ŚDM w Rio de Janeiro i w Krakowie oraz był gościem "Dziękczynienia w rodzinie" w Toruniu. Kierownikami Zespołu są Paulina Peciak i Daniel Szewczyk.

Źródło: organizatorzy