• Piątek, 24 marca 2023
  • Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

Zaproszenia

Zagórzańska Msza Święta

Data: 26 marca 2023, Niedziela / Ilość wyświetleń: 605

26 marca o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta Mszana Górna. Z uwagi na Wielki Post orkiestra nie będzie dodatkowo koncertować.

W tym dniu nie będzie również okolicznościowego kiermaszu produktów lokalnych. Wszystkich zainteresowanych zakupem rękodzieła, stroików świątecznych, miodów, serów i innych świątecznych dobroci zapraszamy na Zagórzański Jarmark Wielkanocny odbywający się w tym dniu na Placu Targowym w Mszanie Dolnej.

Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin