Zaproszenia

Agata Ślazyk i Antoni Krupa, czyli blues w Winiarni

Data: 22 września 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 379

22 września o godz. 20.00 w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej wystąpi duet NEW LESSERS.

New Lessers (Agata Ślazyk - pierwsza rockmenka Piwnicy Pod Baranami i Antoni Krupa - stary zdarty bluesman...)

Agata Ślazyk jest artystką związaną na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami. Ta obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka nie poddaje się „zaszufladkowaniu” do określonego muzycznego gatunku. Piwnica pod Baranami wskazywałaby na piosenkę poetycką bądź aktorską lub ogólnie kabaretową. Jednak słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki i wręcz rockowe teksty i kompozycje.

Antoni Krupa – polski muzyk (gitara, banjo, harmonijka ustna), kompozytor, dziennikarz, publicysta. Od 1977 związany z Radiem Kraków. Autor audycji publicystyczno-muzycznych, reportaży. Twórca muzyki do słuchowisk radiowych. Rozmówcami jego licznych wywiadów byli m.in. Gordon Haskell, Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Enrico Rava, Pati Yang. Jest producentem płyt wybitnych polskich jazzmanów: m.in. Zbigniewa Seiferta, Janusza Muniaka, Adama Kawończyka. Jest także autorem antologii festiwalu „Jazz Juniors” oraz autorem cyklu audycji publicystyczno-historycznych „Historia krakowskiego jazzu” (40 odcinków emitowanych w Radiu Kraków). Brał udział w programie radia BBC na temat legendarnej sesji nagraniowej Milesa Davisa „Kind of Blue”. Jest współtwórcą muzyki do spektaklu „Ziemia jałowa” według T.S. Eliota wystawianym w Teatrze STU w reż. Tadeusza Malaka. Pracując jako dziennikarz nie zaniechał działalności muzycznej. Występował i nagrywał m.in. z Jarosławem Śmietaną, Markiem Stryszowskim, Ryszardem Styłą. Jest wykładowcą Historii Jazzu na wydziale Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. (Antoni w latach 1963-1968 prowadził zespół rhythmandbluesowy The Lessers - stąd nazwa nowego projektu:)

Gościem na koncercie New Lessers będzie Robert Lenert (harmonijka ustna) - lider formacji Los Agentos, Dyrektor Artystyczny „Galicja Blues Festival” oraz zapalony kolekcjoner płyt winylowych i cd (kilka tysięcy pozycji w swoich zbiorach). Współpracuje jako publicysta i recenzent z prestiżowym kwartalnikiem „Twój Blues”.

W programie:
angielskie covery utworów z lat 60-tych
niektóre utwory z programu Amela-blues o rozwianych włosach na wietrze
autorskie kompozycje Agaty Ślazyk
Bilety w przedsprzedaży taniej – 20zł! Dostępne na stronie http://www.folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne_koncerty/pid/16168
W dniu koncertu: 30zł/os.

Źródło: organizatorzy