Zaproszenia

TUBIS TRIO w Muzycznej Winiarni

Data: 13 października 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 683

Folwark Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej zaprasza 13 października o godz.20.00 na koncert zespołu TUBIS TRIO.

Zespół istnieje od 2006 roku. Ich album „Live In Luxembourg” został uznany za jedną najlepszych płyt jazzowych 2009 roku na świecie przez brytyjski magazyn Jazzwise.

Trio wykonuje autorskie kompozycje, których styl określają jazzowe improwizacje otwarta na szersze muzyczne horyzonty. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Czerpiemy inspiracje ze wszystkich stylów muzycznych, z różnych epok, czasami sięgamy po tematy muzyki pop, ale przerabiamy je z największym kunsztem artystycznym.

Istotą muzyki Tubis Trio są improwizacje rozwijające się wokół kompozycji członków tria. Nigdy nie wiadomo w którą stronę pójdą, bo każdy z muzyków dodaje coś od siebie, rozbudowuje temat, czasami kieruje go na inne, stylistyczne tory, a pozostali podchwytują jego myśl i tak powstaje nowa, żywa forma utworu. Taka formuła gwarantuje, że każdy ich występ jest inny, każdy pasjonujący.

Skład zespołu:
Maciej Tubis - fortepian
Paweł Puszczało - kontrabas
Przemysław Pacan - perkusja
Tuż przed koncertem zapraszamy na Jazzową Degustację Win (godz. 18:00, 50zł/os. http://www.folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne_imprezy/pid/17814)

Źródło: materiały prasowe