Zaproszenia

Nick Schnebelen w Mszanie Dolnej

Data: 17 listopada 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 468

Gitarzysta ze Stanów Zjednoczonych Nick Schnebelen wystąpi 17 listopada o godz.20.00 w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej.

Nick Schnebelen sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (Notodden, Montreal, the Legendary Blues Cruise); dziś spotykają się tylko okazjonalnie, na specjalne koncerty „od wielkiego dzwona”. Na codzień stoją na czele własnych projektów — w przypadku Nicka jest to jego własne trio.

W 2008 zdobył nagrodę im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu International Blues Challenge w Memphis (w którym brał udział z TUF). Wraz z zespołem zdobyli też w 2014 roku Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album. Obecnie Nick pracuje nad solowym albumem, który będzie promował w 2017 roku.

Nick ma bluesa we krwi. Wraz z rodzeństwem wychowywali się w domu pełnym muzyki. Rodzice byli czynnymi uczestnikami sceny muzycznej Kansas City, a dom rodzinny często służył za miejsce prób i jam sessions.

Skład zespołu:

Nick Schnebelen – gitara, śpiew
Cliff Moore – bas
Adam Hagerman – perkusja


Źródło: organizatorzy