Zaproszenia

Koncert Drew De Four & Kin Curran

Data: 26 stycznia 2018, Piątek / Ilość wyświetleń: 535

26 stycznia o godz. 20:00 w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej wystąpi Drew De Four & Kin Curran.

Drew De Four to wokalista oraz mistrz fortepianu. Występuje m. in. z gitarzystą Bruno Mars (Phredley Brown), perkusistą Nelly Furtado (Adrian Passarelli) oraz perkusistą  Elle King (Dave Scalia). Jest jak współczesny Trubadur a jego koncerty przypominają połączenie Toma Waitsa i Raya Charlesa. Są to ballady folk/jazzowe z przekonującymi tekstami oraz prawdziwe,  ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie w niebanalnym Amerykańskim stylu (dynamika i umiejętność grania nadają mocne rytmy a fortepian jest wówczas używany niczym instrument perkusyjny). Ragtime, blues, styl Nowo Orleancki, bluegrass, soul, R&B i każdy inny gatunek doskonale odnajduje sie w oryginalnej muzyce tworzoną przez Drew, który komponuje inspirując się różnymi stylami.
Na swoim koncie ma 6 albumów studyjnych : ”Earlier Work” (2008),”Love and Politics on a Piano” (2007), „The Troubadour” (2009), „Bartillery” (2011), „Humanist Pop” (2014) oraz „Decade” (2015).  Obecnie jest on w trakcie nagrywania swojej kolejnej płyty „Amavita” której premiera przewidziana jest wiosną 2018r.  

Co wyróżnia Drew De Four?! Z pewnością jego nietuzinkowa osobowość, wirtuozeria oraz wręcz fenomenalne  umiejętności gry na fortepianie. Ale przede wszystkim kontakt jaki nawiązuje z publicznością - dla której „niczym magiczna szafa grająca” jest w stanie spośród setek utworów odtworzyć z pamięci niemal każdy, o który zostanie poproszony i to na dodatek  swój własny, oryginalny sposób!

Gatunek muzyczny: Humanist Pop
Styl: New Orleans Jazz,  Beatbox-Piano-Pop, Piano Bar Potpourri, Waitsian Ballads
Inspiracje: Ray Charles, Tom Waits, Bruce Hornsby, Ben Folds
www.drewdefour.com

Kin Curran
Piosenkarka i autorka tekstów z Cleveland w stanie Ohio. Kin komponuje oraz nagrywa utwory utrzymane w klimacie pop/soul. Koncertuje po Stanach Zjednoczonych oraz Europie wraz z Drew De Four. W styczniu 2015r. miał premierę jej debiutancki album „FRONTLINE”.
www.kincurran.com

Źródło: materiały prasowe