• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości

Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju z policyjnym certyfikatem bezpieczeństwa

Niedziela, 2 października 2011 08:04

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". Wśród uhonorowanych był Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju.

Święto Jabola w Folwarku Starej Winiarni

Sobota, 1 października 2011 12:00

MSZANA DOLNA: Kawał dobrej muzyki, zabawne sytuacje i podróż sentymentalną do czasów PRL-u, a dla nie których, do czasów swojej młodości - to wszystko zapewnili swoim gościom organizatorzy "Święta Jabola", które w piątkowy wieczór obchodzono w Folwarku Starej Winiarni.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kasiny Wielkiej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Sobota, 1 października 2011 11:28

W Kasinie Wielkiej odbyła się doniosła uroczystość włączenia miejscowej jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wziął w niej udział Komendant Główny Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

Mocne zarzuty mieszkańców Raby Wyżnej pod adresem straży miejskiej. Chcą jej likwidacji

Sobota, 1 października 2011 11:12

865 mieszkańców gminy Raba Wyżna podpisało się pod wnioskiem o likwidację Straży Gminnej. Sprawą zajęła się Rada Gminy do której wniosek trafił. Radni zdecydowali, że wniosek przeanalizuje jedna z komisji, która przygotuje też projekt uchwały, który trafi pod obrady najbliższej sesji. Najprawdopodobniej jeszcze w październiku na sesji Rady Gminy odbędzie się głosowanie, które zdecyduje, czy zlikwidować, czy pozostawić straż gminną.

Mszana Dolna: ostra wymiana zdań między posłem a burmistrzem

Piątek, 30 września 2011 18:20

Poszło o niedawną wizytę Radosława Sikorskiego Mszanie Dolnej. Poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Patalita wytknął burmistrzowi Tadeuszowi Filipiakowi, że nie przyszedł, jako gospodarz miasta, na spotkanie z konstytucyjnym ministrem. Burmistrz ripostował, że Sikorski przyjechał do Mszany w roli wiceprzewodniczącego PO, a on, jako burmistrz, na spotkania wyborcze chodzić nie zamierza.

Nowa ulica i park mają patronów

Piątek, 30 września 2011 18:19

MSZANA DOLNA: Odremontowany w tym roku Park Miejski otrzymał dziś imię Rodziny hr. Krasińskich, a nowa ulica na osiedlu Pańskie - Kazimierza Wielkiego.

Kaczyńscy patronami szkoły w Podsarniu

Piątek, 30 września 2011 10:32

Rada Gminy Raba Wyżna nadała dziś Szkole Podstawowej w Podsarniu, na jej wniosek, imię Marii i Lecha Kaczyńskich. To pierwsza placówka oświatowa w regionie upamiętniająca w taki sposób parę prezydencką. Zdaniem inicjatorów, państwo Kaczyńscy będą stanowić dla uczniów wzór do naśladowania.

Ratujmy Ziemię - cykl działań ekologicznych w SP nr 3 w Kasince Małej

Czwartek, 29 września 2011 12:28

Wrzesień jest miesiącem, który w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej upłynął pod znakiem ekologii.

Wandal w Rabce-Zdroju

Czwartek, 29 września 2011 10:20

Pod osłoną nocy nieznany sprawca obrzucił woreczkami z farbą dom mieszkalny należący do mieszkańca Rabki. Zniszczeniu uległa elewacja budynku. Powody, z jakich doszło do tego incydentu, nie są na razie znane. Sprawę badają policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Straty oszacowano na 2000 zł.

Jubileusz par małżeńskich w Rabce-Zdroju: Jest wam czego zazdrościć

Środa, 28 września 2011 20:47

37 par małżeńskich z gminy Rabka-Zdrój zostało zaproszonych dziś do restauracji Zdrojowa z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, który w tym roku obchodzą. Na uroczystym obiedzie, połączonym z wręczeniem medali i dyplomów, podjął ich Urząd Miejski.

Podwójne święto Uniwersytetu III Wieku w Rabce-Zdroju

Wtorek, 27 września 2011 21:01

Słuchacze Rabczańskiego Uniwersytetu III Wieku, w towarzystwie zaproszonych gości, świętowali dziś w restauracji Zdrojowa w Rabce-Zdroju podwójnie: uroczyście inaugurując kolejny rok akademicki i obchodząc jubileusz pięciolecia działalności.

Koniec remontu mszańskiej "Schetynówki"

Wtorek, 27 września 2011 19:00

MSZANA DOLNA: Definitywnie zakończył generalny remont ul. Starowiejskiej. Inwestycja realizowana była w oparciu o dotację pochodzącą z tzw. "Schetynówki". Ulica ma nową nawierzchnię na długości 1600 metrów i chodniki po obu stronach. Ulica jest także oświetlona. Dopuszczalna prędkość wynosi tu 50 km/h.

Czytelnik interweniuje: przepełnione kosze i śmieci wokół w miasteczku komunikacyjnym

Wtorek, 27 września 2011 17:24

RABKA-ZDRÓJ: Czy w miasteczku komunikacyjnym opróżnia się śmieci z koszy i czy straż miejska zapuszcza się w ten rejon? Wieczorami to strach tam chodzić, chmara wyrostków chodzi pijana i zaczepia przechodniów - interweniuje nasz Czytelnik, pisząc do nas pod pseudonimem Gumiś. Jako dowód swoich słów wysyła nam zdjęcia z miasteczka komunikacyjnego wykonane w sobotę 24 września.

Udany sezon letni Patrycji Wąchały

Wtorek, 27 września 2011 16:54

Narciarska biegowa Patrycja Wąchała, wychowanka KS Witów Mszana Górna, tegoroczny, letni sezon spędziła trenując na nartorolkach i startując w zawodach. Zaliczy go z pewnością do udanych. Zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W swoim sprawozdaniu z występów informuje, co robiła przez całe lato i jakie sukcesy odniosła.

Promesy na nowe wozy strażackie dla OSP

Wtorek, 27 września 2011 15:56

Siedem małopolskich jednostek OSP otrzymało dziś promesy na zakup nowych samochodów bojowych. Są to ochotnicze straże z Nowego Targu, Kościeliska, Pleśnej, Bukowiny Tatrzańskiej, Niedźwiedzia i Poręby.

Reklama