Wiadomości
Data: 2 czerwca 2019, Niedziela / Ilość wyświetleń: 4738
Strażacy z Rabki-Zdroju wybawili z kłopotu żołnierzy US Army (zdjęcia)
Wiemy jak zakończyła się piątkowa akcja pomocy żołnierzom US Army, którzy zabłądzili w Chabówce. Amerykanie, którzy początkowy próbowali sobie sami poradzić z problemem, ostatecznie przyjęli pomoc strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Rabki-Zdroju.
Przypomnijmy, iż amerykańscy żołnierze przez pomyłkę wjechali na drogę osiedlową pod wiaduktem w Chabówce i nie mogli wyjechać. Żołnierze jadąc na Chyżne pomylili drogi. Korzystali z nawigacji, a ta - jak mówili - nie uwzględniała nowej organizacji ruchu na S7 w rejonie Zaborni i nie było na niej zaznaczonych obu rond. Ostatecznie, kierując się błędnymi wskazaniami, wjechali pięcioma ciężarówkami na drogę osiedlową pod wiaduktem w Chabówce.
Kiedy żołnierze zorientowali się, że to zła droga, było już za późno. Utknęli na wąskiej drodze, w dodatku jeden z samochodów złapał pobocze i lekko się przechylił. Początkowo nie wzywali pomocy, sami próbując rozwiązać problem. Czterem samochodom udało się wycofać z wąskiej drogi, ale piąty ugrzązł. Mimo wielogodzinnych prób nie byli w stanie go wyciągnąć.
Po południu mieszkańcy zadzwonili na numer 112 z prośbą, by ktoś pomógł żołnierzom. Ci wyraźnie sobie nie radzili, a ludzie nie mogli dojechać do domów. Na miejsce udał się zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Rabki-Zdroju. Amerykanie przyjęli ich pomoc. Druhowie, wykorzystując żurawia, wyciągnęli amerykańskiego trucka na drogę, a wtedy ten wycofał i odblokował drogę. Stało się to dopiero około godz. 17.
Na koniec, zadowoleni ze szczęśliwego finału, żołnierze podziękowali rabczańskim strażakom i zrobili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy JRG w Rabce-Zdroju za możliwość skorzystania ze zdjęć.
(mr)
Kiedy żołnierze zorientowali się, że to zła droga, było już za późno. Utknęli na wąskiej drodze, w dodatku jeden z samochodów złapał pobocze i lekko się przechylił. Początkowo nie wzywali pomocy, sami próbując rozwiązać problem. Czterem samochodom udało się wycofać z wąskiej drogi, ale piąty ugrzązł. Mimo wielogodzinnych prób nie byli w stanie go wyciągnąć.
Po południu mieszkańcy zadzwonili na numer 112 z prośbą, by ktoś pomógł żołnierzom. Ci wyraźnie sobie nie radzili, a ludzie nie mogli dojechać do domów. Na miejsce udał się zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Rabki-Zdroju. Amerykanie przyjęli ich pomoc. Druhowie, wykorzystując żurawia, wyciągnęli amerykańskiego trucka na drogę, a wtedy ten wycofał i odblokował drogę. Stało się to dopiero około godz. 17.
Na koniec, zadowoleni ze szczęśliwego finału, żołnierze podziękowali rabczańskim strażakom i zrobili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy JRG w Rabce-Zdroju za możliwość skorzystania ze zdjęć.
(mr)
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Kolarze opanują ulice Rabki-Zdroju. W niedzielę czasowe zamknięcia dróg i utrudnienia w ruchu.
Czwartek, 11 czerwca 2026 19:49III Zagórzański Festiwal Folkloru i Tradycji "Jest w orkiestrach dętych jakaś siła!"
Czwartek, 11 czerwca 2026 16:05Świderek Race MTB 2026. Kolarskie święto wraca do Rabki-Zdroju
Czwartek, 11 czerwca 2026 10:17Kino Konesera
Czwartek, 11 czerwca 2026 08:55Parafia zaprasza na Spotkanie Rodzin przy Miłosierdziu
Czwartek, 11 czerwca 2026 08:25
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: XII edycja Konkursu Pięknego Czytania
Środa, 10 czerwca 2026
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama



























