• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 1 października 2023
  • Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Reklama
Informacje
Data: 1 czerwca 2023, Czwartek / Ilość wyświetleń: 735

Zagródczański Dzień Rodziny (zdjęcia)


„Rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek”. Tym i wieloma innymi cytatami św. Jana Pawła II Barbara Tokarz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej, powitała rodziców i dzieci na Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka zorganizowanego 29 maja br.

Świętowanie rozpoczęto od występów artystycznych uczniów klas 1-3. Pokazali, jak ważna jest wspólna praca na rzecz gospodarstwa domowego oraz dbanie o siebie nawzajem i odpoczynek. Potem sceną zawładnęli uczniowie klas 4 - 8 z bardzo zabawnym skeczem ,,Jak tata poznał mamę”.

Po występach przyszedł czas na skorzystanie z przygotowanego przez nauczycieli i pracowników szkoły poczęstunku: pieczonej kiełbaski, popcornu, waty cukrowej, czekolady z owocami. Dzieci cieszyły się z przygotowanej dla nich atrakcji - malowania twarzy oraz zabawy bańkami mydlanymi.

Wspólną zabawę rozpoczęto tańcem ,,Belgijka”; po krótkim instruktażu dołączyła do niego większość rodziców.
W programie święta przygotowano również bardzo emocjonujące zawody w przeciąganiu liny. Do rywalizacji przystąpiły drużyny osiedlowe. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali mieszkańcy osiedla Majeranówka. W grze w zbijanego, w której dzielnie walczyły dzieci przeciwko rodzicom, zwycięstwo odniosły dzieci, wygrywając 2 do 1.
Śmiechom nie było końca, humor dopisywał każdemu uczestnikowi pikniku.

Gwoździem programu było stworzenie koszulki rodzinnej. Dzięki mini grantowi realizowanemu w ramach ,,Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”, z którego korzysta Szkolny Klub Wolontariatu, szkoła mogła zakupić koszulki oraz markery do tkanin. Każda rodzina przygotowała swoją własną, unikatową i niepowtarzalną pamiątkę Pikniku Rodzinnego.

Wisienką na torcie piknikowych atrakcji były wyścigi par „w portkach”. W tych zawodach zwycięzcami zostali: Staś Nawara i Artek Nawara; drugie miejsce zajęły: Madzia Niedośpiał i Julia Ząbczyńska, a trzecie – Jaś Kaleta i Antoś Żądło.
Ten dzień na długo zapisze się w pamięci zagródczańskich rodzin.


Justyna Kucharzak

Reklama
Zobacz także

Premiera w "Rabciu" (zdjęcia)

Sobota, 30 września 2023 19:51

Nowe fotele w kinie Śnieżka

Piątek, 29 września 2023 16:52

Didigoliada 2023

Piątek, 29 września 2023 15:02
Reklama