• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 1 października 2023
  • Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Reklama
Informacje
Data: 1 czerwca 2023, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1526

Wernisaż wystawy wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla niewidomych (zdjęcia)

W rabczańskiej bibliotece odbyło się uroczyste odsłonięcie wystawy przygotowanej przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla niewidomych w Rabce-Zdroju. Wystawa została wykonana przez Piotra, Krzysztofa, Julię, Kamilę, Kacpra i Maję pod przewodnictwem Barbary Pełech.

Są to obrazki dotykowe dla osób niewidomych przedstawiające najważniejsze miejsca w Rabce-Zdroju. Podczas otwarcia wystawy obecni byli niepełnosprawni uczestnicy rajdu Nieprzetartego Szlaku, który co roku (od 1958) zgodnie z tradycją wędrują na Luboń Wielki oraz burmistrz Leszek Świder.

Uroczystość otwarcia wystawy uświetnił Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju, który pod kierunkiem Miriam Wójciak zaśpiewał piosenkę o Nieprzetartym Szlaku i rabczańskich słoniach. Specjalnie na tę okoliczność muzykę napisał znany polski muzyk Joachim Mencel. Wszystkie wiersze o najważniejszych miejscach w Rabce-Zdroju napisał Wojciech Bonowicz, które wydane zostały w książeczce WITAJ W RABCE. Wydawnictwo ukazało się w ramach przedsięwzięcia Biblioteka otwarta, realizowanego w ramach projektu Kultura bez barier. W trakcie spotkania hm. Jacek Niziołek wręczył Iwonie Haberny odznakę: PRZYJACIEL RABCZAŃSKICH HARCERZY.
Reklama
Zobacz także

Premiera w "Rabciu" (zdjęcia)

Sobota, 30 września 2023 19:51

Nowe fotele w kinie Śnieżka

Piątek, 29 września 2023 16:52

Didigoliada 2023

Piątek, 29 września 2023 15:02
Reklama