• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 14 lipca 2024
  • Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Reklama
Wiadomości
Data: 1 czerwca 2023, Czwartek / Ilość wyświetleń: 3951

Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Jak przystało na Miasto Dzieci Świata, obchody święta najmłodszych w naszej miejscowości są w tym roku okazałe, bo i okazja jest wyjątkowa. W 2023 roku Rabka-Zdrój świętuje jubileusz 70-lecia otrzymania praw miejskich. Również dzieci włączyły się w jubileuszowe obchody.

1 czerwca na miejskim stadionie przy ul. Jana Pawła II utworzyły napis „70 lat”, a operator drona uwiecznił to wydarzenie zdjęciem z powietrza. Rabczańskie dzieci zgromadzone na stadionie powitał burmistrz Leszek Świder i złożył im życzenia z okazji Dnia Dziecka. Potem odbyła się rywalizacja sportowa.

Ze stadionu o godz. 11 dzieci udały się „Pod Grzybek” w Parku Zdrojowym, gdzie Lasy Polskie przygotowały dla nich „Leśny Dzień Dziecka”. W ten wyjątkowy dzień młode pokolenie miało okazję do zapoznania się z pracą leśnika i poszerzenia wiedzy na temat otaczającego nas lasu. Podczas obchodów „Leśnego Dnia Dziecka” dla najmłodszych, ale i również tych starszych, zaplanowano szereg atrakcji, które swoją formą będą łączyły edukację z praktyczną wiedzą przyrodniczo-leśną. Przygotowane zostało stanowisko promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych, na którym przez cały okres trwania wydarzenia pracownicy służby leśnej edukowali na różne tematy związane z ich pracą i zainteresowaniami. Dla wszystkich dzieci przygotowano pytania konkursowe, których nagrodą był talon na darmową porcję lodów lub watę cukrową. Wśród atrakcji były: pokaz sokolnika, pokaz wozu bojowego i quada straży pożarnej OSP Rdzawka, pokaz pierwszej pomocy, wystawa psów myśliwskich, animacje dla najmłodszych w tematyce leśnej (malowanie twarzy i bańki), dmuchana zjeżdżalnia oraz dmuchane miasteczko, konkurs z talonami oraz zajęcia edukacyjno-promocyjne prowadzone przez pracowników nadleśnictwa.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Dziecka była impreza w Rabkolandzie. Jak co roku w rodzinnym parku rozrywki odbył się piknik Przedsiębiorcy Podhala Dzieciom, na który najmłodszych z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego zaprosił poseł i wiceminister ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy, któremu towarzyszyli burmistrz Leszek Świder, wiceburmistrz Małgorzata Gromala i właściciel parku Piotr Wiecha. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Dziecka jest wieczorny koncert Lanberry w Amfiteatrze.
Reklama
Zobacz także

Inauguracja Galerii "Pod Aniołem" (zdjęcia)

Sobota, 13 lipca 2024 14:29

Ulica Zakopiańska otwarta (video)

Sobota, 13 lipca 2024 09:40

Sparing Wierchów

Sobota, 13 lipca 2024 09:31

Spacer Pamięci

Sobota, 13 lipca 2024 08:42

W sobotę otwarcie ulicy Zakopiańskiej!

Piątek, 12 lipca 2024 14:38
Reklama