• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości
Data: 2 grudnia 2023, Sobota / Ilość wyświetleń: 842

Wieczór poezji z Beatą Zalot w

Teatr Lalek Rabcio zaprasza w sobotę 2 grudnia o godz. 17 na spotkanie z Beatą Zalot, poetką, malarką i dziennikarką, a także na koncert zespołu KLIW, który wykona utwory z płyty Kot Lunatyk.

Płyta jest wspólnym projektem Beaty Zalot (autorka tekstów) i Kliwa, autora muzyki i wokalisty. Podczas koncertu Kliw zagra też na akordeonie i gitarze. Razem z nim wystąpią: Jakub Majek (skrzypce), Łukasz Rajski (gitara basowa) oraz Oskar Rapacki (instrumenty perkusyjne).

Będzie poetycko, momentami jazzowo i rockowo.

Beata Zalot - z zawodu i pasji dziennikarka, od 27 lat związana z Tygodnikiem Podhalańskim. Dla równowagi psychicznej pisze wiersze, opowiadania, w bezsenne noce zajmuje się malowaniem i ceramiką. Pieniądze trwoni głównie na podróże, najchętniej do buddyjskiej Azji. Za każdym razem jednak z radością wraca do rodzinnego Gronkowa na Podhalu. Jej środkiem świata jest oddalona dwa kilometry od domu magiczna Cisowa Skała. Jest rodowitą góralką (po mamie pół – Gąsienica). Zamiast owiec hoduje koty. Autorka tomików poezji: "Przesyłki ciszy", "Pomiędzy", "Szepty", "Anioł w ogrodzie" i „Po drugiej strony skóry” a także zbiorów opowiadań „Ozwa” i „Opowieści niedoskończone”.

Strona autorska: www.beatazalot.pl

Kliw - komponuje muzykę do swoich tekstów i wierszy Beaty Zalot. Śpiewa, gra na akordeonie i gitarze akustycznej. Na swoim koncie ma dwie autorskie płyty „Poezja” (2018 r.) i „Kot Lunatyk” (2022r.). Lubi oglądać świt na łódce, zachód słońca na górskim szlaku. Kiedy patrzy na ludzi, widzi ich aurę. Żyje pomiędzy światami – męskim i damskim. W wolnym czasie pracuje – zakłada garnitur i zajmuje się biznesami. Kiedyś zbawi świat.
Reklama
Zobacz także
Reklama