• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości
Data: 20 listopada 2023, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1148

Wielozmysłowy koncert Kapeli Hanki Wójciak (zdjęcia)

Fundacja Kinematograf zorganizowała dostępny koncert Kapeli Hanki Wójciak „Zobaczyć muzykę”, który odbył się 19 listopada w Teatrze Lalek „Rabcio”.

Zebranych w imieniu organizatorów powitała Anna Czapnik-Wójcik. Było to szczególne wydarzenie – koncert był dostępny także dla osób o szczególnych potrzebach np. niewidzących i niesłyszących. - Nie trzeba widzieć, żeby zobaczyć - można dowiedzieć się tego przez audio deskrypcję i dzisiaj osoby, które mają słuchawki będą słuchać o tym, co dzieje się na scenie – mówiła. - Nie trzeba słyszeć, żeby wysłuchać. Można przeczytać napisy dla niesłyszących, które dzisiaj będą wyświetlane. Głusi także lubią muzykę - będą uczestniczyć w tym koncercie dzięki swojemu językowi. Koncert będzie wykonany w dwóch językach: języku polskim fonicznym, a zespół tłumaczy będzie interpretował muzykę w polskim języku migowym. Wśród tłumaczy będą osoby głuche jak i słyszące - wyjaśniała. - Życzę Państwu miłego wieczoru, wielu pięknych wrażeń, doświadczenia tej szczególnej wrażliwości podczas koncertu, który jest wielozmysłowy – dodała zapraszając na koncert.

Kapela Hanki Wójciak zaprezentowała swoje piosenki z dwóch płyt studyjnych. Koncert trwał ponad godzinę, a zespół bisował kilka razy. Po koncercie można było nabyć płyty Hanki Wójciak, a także wykonać fotografię z artystką.

Kapela Hanki Wójciak to polski zespół trip-folkowy. Tworzy i gra muzykę z pogranicza ethno, world music i piosenki autorskiej. Został założony w Krakowie, w 2010 roku przez Hankę Wójciak – góralkę z Zakopanego, wokalistkę i pieśniarkę, współautorkę muzyki oraz autorkę tekstów.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Reklama
Zobacz także
Reklama