• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 25 lutego 2024
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Reklama
Wiadomości
Data: 6 grudnia 2023, Środa / Ilość wyświetleń: 3185

Mieszkańcy osiedla Orkana protestują przeciwko rozbudowie Cafe Słodka

RABKA-ZDRÓJ: Pismo mieszkańców w tej sprawie odczytała na sesji Rady Miejskiej radna Aleksandra Koper. Chodzi o rozbudowę, przebudowę i zmianę użytkowania budynku, w części, w której mieszczą się obecnie pralnia chemiczna, zakład fryzjerski i salon firan - na salę restauracyjną.

"My, mieszkańcy bloków przy ul. Orkana, kierujemy pismo dotyczące sprzeciwu rozbudowy budynku restauracyjnego Cafe Słodka. Działanie inwestora ma maksymalizować zyski kosztem dobrych obyczajów, zdrowego rozsądku, a czasem i wymogów zawartych w przepisach. Już teraz mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem samochodów wokół osiedla, hałasem związanym z dostawą towarów, wyczuwalnym zapachem z kuchni, głośnym zachowaniem klientów po godzinie 22. Jedynymi dniami w roku, kiedy możemy odpocząć, to Boże Narodzenie i Wielkanoc" - napisali mieszkańcy bloków.

Dalej, w złożonym piśmie, skarżą się również na działalność pralni chemicznej. Obawiają się, że rozbudowa restauracji spowoduje wzrost liczby klientów i samochodów, które będą pozostawiać na miejscach przeznaczonych dla mieszkańców osiedla. Jak podkreślają, restauracja nie ma parkingu, który by pomieścił wszystkich klientów. Obawiają się również, że rozbudowa restauracji może być początkiem organizacji przyjęć weselnych, imprez do późnych godzin nocnych. W piśmie apelują do władz miasta o odmowę rozbudowy budynku.

Burmistrz Leszek Świder powiedział, że nie zna bliżej tej sprawy, ale zapozna się z nią i udzieli odpowiedzi mieszkańcom.

mr/

Reklama
Zobacz także
Reklama