• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 kwietnia 2024
  • Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Reklama
Wiadomości
Data: 1 marca 2024, Piątek / Ilość wyświetleń: 895

Misterium Drogi Krzyżowej w Rabce-Zdroju

W piątek 1 marca, ks. proboszcz Piotr Iwanek zaprasza o godz. 18.00 do kościoła św. Marii Magdaleny na wstrząsające do głębi Misterium Drogi Krzyżowej, w wykonaniu jednej z najbardziej niezwykłych grup teatralnych w Polsce.

Teatr EXIT, bo tak się nazywają, tworzą osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore – cierpiące na wielokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o wspaniałym wieloletnim dorobku.

Mimo swoich cierpień, zdecydowali stać się ambasadorami pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie i są obecnie w trakcie trasy, w czasie której prezentują misterium „Bezdomny Jezus” – Droga Krzyżowa z rozważaniami spisanymi między łóżeczkami pierwszego hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie, autorskie pieśni z Księgi Lamentacji i grafika, która porusza nie mniej niż tekst i muzyka.

„Jeśli marzysz, by ruszyć na Ekstremalną Drogę Krzyżową, ale nie masz siły a ciężar wątpliwości, samotności i pytań o sens cierpienia, które codziennie próbujesz nosić, miażdży cię i dusi, przyjdź na Misterium „Bezdomny Jezus” i daj się wypłakać twojej wierze, nadziei i miłości.”

W niedzielę 10 marca po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć pierwsze hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie, które w Wilnie prowadzi s. Michaela Rak.

Reklama
Zobacz także

"Święcone" u Podhalan (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 17:29

Pamięci ofiar Katynia i Smoleńska (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 17:26

Policjanci na pikniku

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 16:09

Koncert zespołu RENESANS

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 13:58
Reklama