• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 21 maja 2024
  • Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
Reklama
Wiadomości
Data: 19 kwietnia 2024, Piątek / Ilość wyświetleń: 1010

Spotkanie ws. projektowania kanalizacji w Zarytem (zdjęcia)

Burmistrz Leszek Świder spotkał się z przedstawicielami PKP, Budimex-u i Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w sprawie przejścia i budowy kanalizacji sanitarnej w Rabce-Zarytem.

Na spotkaniu przedwyborczym w Zarytem mieszkańcy zapytali jakie działania podjęła gmina w sprawie zabezpieczenia możliwości realizacji sieci kanalizacji sanitarnej na terenie ul. Zaryte. Burmistrz przedstawił podjęte działania w ostatnich kilku miesiącach tej sprawie:

1. 30 sierpnia 2023r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP w sprawie wykonania przejść przez teren zamknięty PKP, poprzedzających rozbudowę sieci kanalizacyjnej na ul. Zaryte. Zaproponowano rozwiązania techniczne, które to umożliwią w przyszłości realizację zadania.

2. 26 września po konsultacjach z przedstawicielami PKP doprecyzowano parametry techniczne przyszłej sieci kanalizacyjnej i przekazano pełne wytyczne do projektowania.

3. 7 marca 2024 roku Burmistrz ponowił zapytanie o postęp przy realizacji zaproponowanych rozwiązań projektowych oraz o postęp ich realizacji.

Ponownie spotkanie odbyło się z przedstawicielami PKP w Urzędzie Miejskim, na którym przedstawiono poczynione dotychczas kroki w celu zrealizowania zamierzonych robót w zakresie sieci kanalizacji sanitarnej na terenie zamkniętym PKP oraz ponaglono PKP przy ich realizacji. Spotkanie w tej sprawie z mieszkańcami odbędzie po ostatecznej akceptacji przez PKP w ciągu miesiąca.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Reklama
Zobacz także
Reklama