• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 21 maja 2024
  • Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
Reklama
Wiadomości
Data: 19 kwietnia 2024, Piątek / Ilość wyświetleń: 2632

Rowerem wokół Rabki - Zdroju

Rabka-Zdrój to miejscowość, którą otaczają piękne tereny, warte podziwiania, szczególnie w słoneczne dni wiosenne i letnie. Idealnym sposobem poznania tych wspaniałych krajobrazów jest jazda na rowerze.

Wokół Rabki - Zdroju można podróżować na rowerze, korzystając z wielu bardzo atrakcyjnych widokowo tras. Różnią się one od siebie nie tylko długością, ale również stopniem trudności, dlatego każdy rowerzysta może wybrać tę, która odpowiada zarówno możliwościom sprzętu, jaki posiada, jak i jego własnym umiejętnościom kolarskim. Optymalna długość trasy dla przeciętnego rowerzysty nie powinna jednak przekraczać 20km w jedną stronę, by jazda nie stała się w pewnym momencie zbyt dużym wysiłkiem. Gdzie zatem warto wybrać się z Rabki Zdrój na wyprawę rowerową? Proponowane trasy zostały wcześniej przetestowane przez innych pasjonatów jazdy na rowerze i polecone, jako wyjątkowo atrakcyjne, dlatego w pełni można zaufać tym rekomendacjom. Należy podkreślić jednak, że w większości nie są to łatwe trasy do pokonania. Warta uwagi jest, na przykład niezwykle interesująca trasa Rabka-Turbacz-Niedzica. To wyprawa pełna niepowtarzalnych widoków na Tatry, Gorce i Podhale, ale wymagająca pod względem sprzętowym, ponieważ zdarzają się bardzo wyboiste, strome i kamieniste fragmenty drogi. Dlatego warto trzymać się oznakowanych szlaków i podążać w kierunku schronisk, w których można miło odpocząć, pijąc herbatę oraz sprawdzając, na przykład wyniki sportowych rozgrywek, korzystając z Betclic kod promocyjny.


Wyprawy rowerowe z Rabki-Zdrój - trasy o różnym stopniu trudności

Kolejna trasa rowerowa z Rabki - Zdroju prowadzi w kierunku Gorca. Wiodąca drogą asfaltową a potem początkowo niebieskim szlakiem, nieco stroma trasa, oceniana jest jednak przez rowerzystów w dalszym etapie Gorc-Turbacz jako rewelacyjna. Warta uwagi jest również trasa rowerowa Nowy Trag-Niedzica, jednak jest to wyprawa wymagająca całodniowego przejazdu po dosyć trudnym terenie, dlatego też przeznaczona jest raczej dla doświadczonych rowerzystów. Dystans do pokonania jest duży, a strome podjazdy są poważnym wyzwaniem. Piękny szlak z Nowego Targu do Lorencowych Skałek to także zadanie dla wytrawnych cyklistów, chociaż na pewno pozwalające na podziwianie wyjątkowych atrakcji Podhala i Spisza. Można również wyruszyć łagodniejszą, rekreacyjną trasą z Nowego Targu na Spisz, oglądając po drodze wspaniałe zabytki i unikalne krajobrazy. Warto wiedzieć, że większość wymienionych powyżej wypraw rowerowych można odbyć jedynie na rowerach górskich, crossowych lub trekkingowych, które są w stanie podołać trudnościom nawierzchni.


Okolice Rabki - Zdrój to wspaniałe tereny na wyprawy rowerowe. Warto jednak pamiętać, że jest to obszar górzysty i pokonanie wielu szlaków może być poważnym wyzwaniem dla sprzętu oraz rowerzysty.


Materiał promocyjny


Reklama
Zobacz także
Reklama