• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 15 czerwca 2024
  • Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Reklama
Wiadomości
Data: 22 maja 2024, Środa / Ilość wyświetleń: 8852

Rondo na Zaborni?

RABKA-ZDRÓJ: Rabczańscy radni pytają, czy istnieje możliwość, by skrzyżowanie na Zaborni przekształcić na rondo. Ich zdaniem, znacznie poprawiło by to bezpieczeństwo w tym miejscu.

Radny Piotr Żarnowski mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, że miejscowi kierowcy w większości prawidłowo poruszają się po skrzyżowaniu, ale przyjezdni jeżdżą na oślep. Pytał, czy jest możliwość przekształcenia skrzyżowania rondo, co wydaje się być naturalne z uwagi na uwarunkowania tego miejsca.

Burmistrz Leszek Świder tłumaczył, że droga jest obecnie pod zarządem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i to z nim należy rozmawiać na ten temat. - Planujemy takie spotkanie - dodał.

Należy też, jak mówił, zastanowić się co z kapliczką, która stoi na środku skrzyżowania. Istnieje możliwość jej przeniesienia w inne miejsce. Radni są jednak zdania, że należy ją pozostawić w tym miejscu i nie przenosić.

Temat przekształcenia skrzyżowania na rondo pojawił się już ponad 10 lat temu, ale nie zyskał wtedy poparcia zarządcy drogi, którym była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. - Był taki pomysł, ale został jednak porzucony, bo taka budowa wiązałaby się z kilkoma wyburzeniami m.in pobliskiej stacji benzynowej - mówił wówczas rzecznik GDDKiA w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

mr/
Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama