• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 15 czerwca 2024
  • Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Reklama
Wiadomości
Data: 9 czerwca 2024, Niedziela / Ilość wyświetleń: 6055

Wielki koncert Małej Armii Janosika (zdjęcia)

Piękny koncert, wspaniała atmosfera, niezwykły klimat - V Góralska Majówka z zespołem Mała Armia Janosika w rabczańskim Amfiteatrze była wielkim przeżyciem.

Na scenie wystąpiło 215 dzieci prowadzonych przez muzyka Damiana Pałasza, twórcę zespołu. Ponad trzygodzinny koncert miał niezwykła atmosferę i zrobił duże wrażenie na wszystkich obecnych. Wśród gości byli m.in. burmistrz Leszek Świder, przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Rafał Hajdyła, radni miejscy i powiatowi. Koncert prowadził Rafał Cieszyński, aktor znany z serialu „Ojciec Mateusz”. Wydarzenie zgromadziło ogromne tłumy. Widzowie licznie wypełnili amfiteatr i tereny wokół niego. Bez wątpienia było to jedno z największych wydarzeń, jakie miały miejsce w historii rabczańskiego amfiteatru.

Na początku prowadzący zaprosił na scenę burmistrza Leszka Świdra. - Bardzo się cieszę, że kolejna największa Majówka odbywa się w Rabce. Chciałbym również podziękować Małej Armii Janosika za to, że pokazują nam jak bogata jest nasza kultura, muzyka i dzięki temu, dzięki ich przygotowaniu i występom tak licznie tu zgromadziliśmy się - powiedział włodarz Rabki-Zdroju.

V Największa Góralska Majówka w Polsce organizowana jest rokrocznie z okazji rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Litanii Loretańskiej. Później zespół wykonał tradycyjne piosenki góralskie oraz znane przeboje polskiej sceny muzycznej.

Na koniec zespołowi i kierownikowi Małej Armii Janosika Damianowi Pałaszowi podziękował za występ burmistrz Leszek Świder i zaprosił zespół na kolejny występ w uzdrowisku. Finałem było wspólne zdjęcie - publiczności i zespołu.

Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama