• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości
Data: 9 lipca 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 467

Zapraszamy na Spacery po Rabce z Przewodnikiem-edycja 2024

Pierwszy spacer po Rabce, który odbył się w minioną środę był zaskakujący pod kątem uczestników. Nawet nasza pani przewodnik po Rabce, która jako pierwsza otworzyła tegoroczną edycję była pod wrażeniem ilości osób. Sezon dopiero się rozpoczyna, a tu taka liczna grupa, 47 uczestników.

Kto jeszcze nie miał okazji skorzystać, zapraszamy, kolejna środa ze spacerem to już jutro, 10 lipca. Do udziału zapraszamy nie tylko turystów i kuracjusze korzystających z uroków uzdrowiska, ale również mieszkańców, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat Rabki. Gorąco zachęcamy!

Przez dwa letnie miesiące, w każdą środę, o godz. 15:00 zapraszamy na miejsce zbiórki czyli budynek Oddziału PTTK (ul. Piłsudskiego 1) – stamtąd wyruszamy na poznawanie historii Rabki. Czas spaceru to ok. 2-3 godziny podczas którego odwiedzimy miejsca z historią naszego uzdrowiskowego miasta. Popołudniowy spacer nie jest zbyt forsowny, co jest przydatną informacją przy wakacyjnej fali upałów. W trakcie spaceru często się zatrzymujemy, robimy przystanki przy ciekawych miejscach – poszerzamy wiedzę na temat uzdrowiska, mijanych zabytkowych budynków, charakterystycznych punktów na mapie miasta.

Organizatorami akcji są: Oddział PTTK Rabka-Zdrój oraz Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

„Rabka z Przewodnikiem 2024" to projekt współfinansowany ze środków Gminy Rabka-Zdrój

fot. arch. PTTK
Reklama
Zobacz także

Zmarł Józef Mateja

Poniedziałek, 15 lipca 2024 16:53

Lustro Historii 2024

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:09

Jarmark w Muzeum im. Wł. Orkana

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:07
Reklama