• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości

Prezesi i dyrektorzy do wymiany? Burmistrz podaje nazwiska

Czwartek, 16 maja 2024 20:31

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Leszek Świder powiedział w rozmowie z portalem Gorce24.pl, którzy prezesi i dyrektorzy utrzymają stanowiska, a gdzie dojdzie do zmian. W planach są dwie poważne zmiany.

Spore utrudnienia na krajówce w Zarytem

Czwartek, 16 maja 2024 13:59

Spore utrudnienia czekają na kierowców na drodze krajowej nr 28 w Rabce-Zarytem. Związane są one z pracami przy przebudowie linii kolejowej. Od poniedziałku obowiązuje tu ruch wahadłowy, który sterowany jest ręcznie, a w godzinach wieczornych przez sygnalizację świetlną.

Remont ul. Zakopiańskiej przekroczył półmetek (zdjęcia)

Czwartek, 16 maja 2024 13:52

Trwają prace naprawcze na zamkniętym odcinku ulicy Zakopiańskiej w Rabce-Zdroju. Wykonawca zakończył już stabilizację terenu - kotwy i pale zostały zamontowane w gruncie, zabezpieczając go przed osuwaniem się.

Zagórzańska Majówka na Śnieżnicy

Czwartek, 16 maja 2024 12:35

Serdecznie zapraszamy na Zagórzańską Majówkę - uroczyste zakończenie tradycyjnych nabożeństw ku czci Matki Bożej. Tym razem kolejne wersy litanii loretańskiej odśpiewamy w usytuowanej pośród łąk umajonych, gór i dolin zielonych, kaplicy w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno – Rekreacyjnym na Śnieżnicy.

Rafał Hajdyła wiceburmistrzem?

Środa, 15 maja 2024 18:28

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Leszek Świder powiedział w rozmowie z Gorce24.pl, że zaproponował stanowisko wiceburmistrza radnemu Rafałowi Hajdyle.

Zbiórka pieniędzy na VI Retro Piknik Dawnej Rabki Czar. "Stowarzyszenie znalazło się w trudnej sytuacji"

Środa, 15 maja 2024 17:21

Wielkimi krokami zbliża się VI Retro Piknik Dawnej Rabki Czar, który odbędzie się 14-16 czerwca w Rabce-Zdroju. Przygotowania trwają już od października 2023 roku - czyli: rozmowy z artystami, podwykonawcami, partnerami, wolontariuszami. Członkowie stowarzyszenia opracowali i złożyli trzy projekty na dofinansowanie, jednak tym razem nie udało się uzyskać z nich funduszy.

Noc Muzeów w Muzeum Górali i Zbójników

Środa, 15 maja 2024 17:16

Muzeum Górali i Zbójników przy ul. Sądeckiej 4 w Rabce-Zdroju zaprasza 17 maja o godz. 17.00 na Noc Muzeów.

Nocne zamknięcie zakopianki

Środa, 15 maja 2024 17:08

W nocy z czwartku na piątek (16/17 maja) będzie montowane deskowanie i przęsła kładki dla pieszych w Mogilanach. Prace będą prowadzone od 22 do 4 rano, w tym czasie kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu w każdym kierunku. Największe utrudnienia dla kierowców będą ok. 2-3 w nocy. W tym czasie będą ustawiane przęsła kładki na podporach. Wtedy, na ok. 30 minut, zostanie całkowicie wstrzymany ruch na zakopiance.

Akcja ratownicza GOPR na budowie linii kolejowej z Chabówki do Rabki-Zaryte

Środa, 15 maja 2024 11:40

W poniedziałek 13 maja po godzinie 9 na numer alarmowy kierownik budowy zgłasza zaginięcie dwóch pracowników wskutek osunięcia gruntu przy robotach ziemnych. Nocny opad deszczu zamienił lokalny strumyk w górski potok przez co nastąpiło podmycie i oberwanie robót ziemnych na pracujących poniżej pracowników.

Street Workout Caliathletics Battles V w Rabce-Zdroju

Środa, 15 maja 2024 10:18

10 sierpnia w rabczańskim amfiteatrze odbędzie się piąta edycja Street Workout Caliathletics Battles V. Międzynarodowe zawody Street Workout Caliathletics Battles V w Rabce-Zdroju zaliczane są do TOP 5 w Europie - z udziałem 20 zawodników z 11 państw. - Obecnie dopinamy szczegóły.

Co może zaoferować dealer BMW M-Cars?

Środa, 15 maja 2024 09:33

Dealer BMW M-Cars to renomowany przedstawiciel marki BMW, który oferuje swoim klientom nie tylko szeroką gamę najnowszych modeli samochodów tej prestiżowej marki, ale także kompleksową obsługę i profesjonalne doradztwo na każdym etapie procesu zakupowego.

Wycieczka w Beskid Mały

Środa, 15 maja 2024 09:19

PTTK Oddział Rabka-Zdrój zaprasza na wycieczkę w Beskid Mały przez Leskowiec i łamaną Skałę na Potrójną. Fragment Małego Szlaku Beskidzkiego czerwonego. Przejazd autokarem do Targoszowa. Żółtym szlakiem przez Gancarz wędrujemy do schroniska na Leskowcu gdzie zrobimy krótki odpoczynek.

Zabytkowa stacja kolejowa w Rabie Niżnej zostanie przeniesiona w nowe miejsce

Wtorek, 14 maja 2024 19:25

W Urzędzie Gminy Mszana Dolna odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe SA w sprawie translokacji zabytkowej stacji kolejowej położonej w Rabie Niżnej.

Rodzina zabitych przez drzewo w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju potrzebuje pieniędzy. "Zostałem sam z dwiema córkami, z sercem przepełnionym smutkiem"

Wtorek, 14 maja 2024 19:19

W internecie trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny 43-letniej Anny i 7-letniego Tymusia, którzy zginęli tragicznie 1 kwietnia przygnieceni przez powalone przez wichurę drzewo w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju.

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Wtorek, 14 maja 2024 13:44

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyły się eliminacje powiatowe 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, których organizatorami są Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Reklama