Wiadomości
Data: 15 grudnia 2012, Sobota / Ilość wyświetleń: 5154
Jasełka w Teresce z niewidomymi dziećmi
Radosny przebieg miało opłatkowe spotkanie w Szkole dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w willi „Tereska” w Rabce-Zdroju. Szkołę tę - wraz z internatem - będącą filią znanego zakładu w Laskach k. Warszawy prowadzi Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, korzystając z pomocy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek - Służebnic Krzyża.
Przedstawienie jasełkowe „Wigilia w autobusie” dzieci pod opieką wychowawców i wolontariuszy przygotowywały przez kilka tygodni. Tym razem do współpracy zaproszono kapelę rodzinną Tyrpułów z Ponic oraz członków Regionalnego Zespołu Dziecięcego „Robcusie” działającego pod skrzydłami Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan. Spektakl udał się: młodzi aktorzy grający rolę pasażerów autobusu, który miał awarię i nie mógł na czas dowieźć pasażerów na wieczerzę wigilijną, zebrali burzę oklasków.
Wśród gości tego wieczoru znaleźli się m.in. Matka Generalna Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża Anna Maria Sikorska, radny powiatu nowotarskiego Marek Szarawarski, ks. proboszcz Dariusz Pacula z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ks. kapelan Józef Kapcia, grupa działaczek rabczańskiego koła Polskiego Komitetu Opieki Społecznej z przewodniczącą Urszulą Chrustek na czele, Jan Krakowiak, duża grupa darczyńców, wolontariuszy, rodziców.
Tegoroczne spotkanie opłatkowe w willi Tereska było już osiemnastym z rzędu. Oprócz przedstawienia jasełkowego w programie znalazła się wieczerza wigilijna poprzedzona składaniem sobie przez zebranych życzeń świątecznych. Był kiermasz wyrobów bożonarodzeniowych. I zgodnie z polską tradycją - wspólne śpiewanie kolęd z kapelą rodzinną Tyrpułów z Ponic.
Wśród gości tego wieczoru znaleźli się m.in. Matka Generalna Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża Anna Maria Sikorska, radny powiatu nowotarskiego Marek Szarawarski, ks. proboszcz Dariusz Pacula z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ks. kapelan Józef Kapcia, grupa działaczek rabczańskiego koła Polskiego Komitetu Opieki Społecznej z przewodniczącą Urszulą Chrustek na czele, Jan Krakowiak, duża grupa darczyńców, wolontariuszy, rodziców.
Tegoroczne spotkanie opłatkowe w willi Tereska było już osiemnastym z rzędu. Oprócz przedstawienia jasełkowego w programie znalazła się wieczerza wigilijna poprzedzona składaniem sobie przez zebranych życzeń świątecznych. Był kiermasz wyrobów bożonarodzeniowych. I zgodnie z polską tradycją - wspólne śpiewanie kolęd z kapelą rodzinną Tyrpułów z Ponic.
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
IX Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju. Ponad 260 uczestników uczciło pamięć Pierwszej Damy (zdjęcia)
Wtorek, 16 czerwca 2026 19:08Utrudnienia na ulicy Nowy Świat. Drogowcy będą układać nową nawierzchnię
Wtorek, 16 czerwca 2026 15:56Brązowe dziewczyny z SP nr 1
Wtorek, 16 czerwca 2026 13:47Znaleziono kolejne ciało. To poszukiwany 19-latek podejrzany o zabójstwo
Wtorek, 16 czerwca 2026 11:21Tragedia w gminie Mszana Dolna. Nie żyje 19-latka, trwa obława za podejrzanym
Wtorek, 16 czerwca 2026 07:46
Zaproszenia
Zdjęcia
IX Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju
Wtorek, 16 czerwca 2026
Wielki Finał Sezonu Artystycznego 2025/2026 Studia Tańca "So Beat"
Poniedziałek, 15 czerwca 2026
49. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju - dzień 2
Poniedziałek, 15 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama



















