• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 17 lipca 2025
  • Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Reklama
Wiadomości
Data: 18 czerwca 2025, Środa / Ilość wyświetleń: 387

Rabczańskie Rowerowanie 2025 rusza 10 lipca

W każdy czwartek wakacji miłośnicy dwóch kółek spotkają się w Rabce-Zdroju. Wstęp wolny dla wszystkich - mieszkańców i turystów.

Tego lata Rabka-Zdrój znów zaprasza do wspólnej rowerowej przygody! „Rabczańskie Rowerowanie 2025” to cykl ośmiu bezpłatnych wycieczek rowerowych, które odbywać się będą w każdy czwartek wakacji, począwszy od 10 lipca aż do 28 sierpnia. Start zawsze o godz. 15:00 – a miejscem zbiórki tradycyjnie jest Salon Rowerowy Kross przy ul. Sądeckiej 25 w Rabce-Zdroju.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich – mieszkańców i turystów, niezależnie od wieku czy doświadczenia rowerowego. Trasy prowadzą przez malownicze zakątki Rabki i okolic, a w programie przewidziano nie tylko aktywność fizyczną, ale i kontakt z lokalną historią, tradycją oraz przyrodą. Każda wycieczka ma swój temat przewodni, który sprawia, że udział w rajdzie to nie tylko rekreacja, ale i ciekawa przygoda.

Organizatorem przedsięwzięcia jest grupa Cyklo Rabka, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Rabce-Zdroju, Sklepami Sportowymi Koperniak. Szczegółowy harmonogram tras oraz dodatkowe informacje dostępne są również za pośrednictwem kodu QR umieszczonego na plakacie promującym akcję.

Program wycieczek rowerowych:

10.07.2025 – Letnie rowerowanie do źródełka magicznych życzeń i Kościółka na Piątkowej Górze

17.07.2025 – Rabczańskie legendowanie z miejskimi zabytkami i ciekawymi historiami

24.07.2025 – „Śladem elektrycznego pstrąga” – rowerem do starych basenów na potoku Słonka

31.07.2025 – „Z rowerem pod parą” – Skansen w Chabówce i Ciuchcia Zbójniczka

07.08.2025 – Rabczańskie legendowanie z miejskimi zabytkami i ciekawymi historiami

14.08.2025 – Bajkowo na rowerach – do Potoku Lubońskiego przez Bobrowy Mostek

21.08.2025 – „Bulwarowe rowerowanie” – przez Ścieżkę Edukacyjną i Jagodziankę z grilla aż do kościółka na Sołtysówce w Ponicach

28.08.2025 – Powrót do źródełka magicznych życzeń i Kościółka na Piątkowej Górze

To świetna okazja, by wakacyjne popołudnia spędzić w ruchu, wśród przyrody i w dobrym towarzystwie. Wskakujcie na rowery – Rabka czeka!

Reklama
Zobacz także
Reklama