• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Wtorek, 14 maja 2024 13:44

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyły się eliminacje powiatowe 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, których organizatorami są Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Reportaż o Zagórzanach powalczy w mistrzostwach vlogerów (zdjęcia)

Wtorek, 14 maja 2024 09:34

Tuż przed weekendem Zagórzańskie Dziedziny zmieniły się w plan zdjęciowy do reportażu „Zagórzanie – natura i kultura”, który w ramach współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną nagrywali tutaj Karolina i Filip, autorzy bloga Pora na wycieczkę.

Turniej piłkarski dla dzieci Gorce Rdzawka Cup (zdjęcia)

Wtorek, 14 maja 2024 09:31

Na stadionie miejskim im. Antoniego Matery w Rabce-Zdroju odbył się turniej piłkarski dla dzieci „Gorce Rdzawka Cup" zorganizowany przez Klub Sportowy Gorce Rdzawka oraz Szkółkę Piłkarską Fun & Football pod patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju.

Rabka Festival 2024

Poniedziałek, 13 maja 2024 18:25

Jedenasta edycja międzynarodowego festiwalu literatury dziecięcej Rabka Festival odbędzie się w dniach 17-20 lipca. 60 wydarzeń dla dzieci i rodzin, z udziałem najwybitniejszych twórców z Polski i zagranicy. Temat przewodni tegorocznego festiwalu: "Książki i marzenia zmieniają świat"

Na imieninach u Stanisława.... Dobrowolskiego (zdjęcia)

Poniedziałek, 13 maja 2024 18:21

Nie mogło być inaczej, wszak Stanisław Dobrowolski, syn zagórzańskiej ziemi, pozostawił po sobie istotny element dziedzictwa tego obszaru. Jego dzieła ulokowane w Galerii Sztuki Hołd Karpatom to zbiór, który każdy mieszkaniec regionu powinien zobaczyć chociaż raz. Powinnością Zagórzan, którym zostawił wszystko, co miał, jest więc pamiętać o twórcy tego artystycznego zakątka i chociaż przy okazji świąt zapalić świeczkę na jego grobie.

Przedszkolaki posadziły swoje pierwsze drzewa (zdjęcia)

Poniedziałek, 13 maja 2024 13:22

Kolejna grupa przedszkolaków posadziła sadzonki drzew otrzymanych od burmistrza Leszka Świdra. Tym razem w Przedszkolu Miejskim nr 1. Każde dziecko uważnie obserwowało kolejność czynności, a później samodzielnie posadziło drzewko.

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków rozstrzygnięty (zdjęcia)

Poniedziałek, 13 maja 2024 13:20

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce - Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie V edycji konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów przed publicznością oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Rekrutacja do szkoły muzycznej

Poniedziałek, 13 maja 2024 10:13

Państwowa Szkoła Muzyczna w Nowym Targu, filia w Rabce-Zdrój od lat kształci utalentowane jednostki, takie jak Damian Pałasz, dyrygent i założyciel "Małej Armii Janosika". Szkoła zaprasza dzieci zainteresowane nauką muzyki do udziału w rekrutacji na rok szkolny 2024/2025. Rekrutacja odbędzie się 14 maja 2024 r. w godzinach od 14:00 do 18:00 w siedzibie szkoły przy ul. Jana Pawła II 14.

Zagórzańska Msza Święta

Niedziela, 12 maja 2024 15:54

26 majao godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni zespół Folkowe Łętowe.

Msza święta w intencji ósmoklasistów

Niedziela, 12 maja 2024 15:51

W poniedziałek 13 maja o godz. 18.30 w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju odprawiona zostanie msza św. intencji wszystkich tegorocznych ósmoklasistów.

Latusek: Trzeba zapomnieć o "mieście dzieci świata"

Piątek, 10 maja 2024 19:25

„„Wszędzie ta dwoistość, troistość i w ogóle odwrotność” – to zdanie ze wspomnień Aleksandra Ziemnego, byłego mieszkańca Rabki, najlepiej oddaje jej istotę”. Dla jasności – istotę Rabki-Zdroju. I trudno się z tym nie zgodzić. Mam od pięciu lat podobne odczucia – pisze w kolejnym felietonie Witold Latusek, prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Msza święta na Starych Wierchach na rozpoczęcie sezonu

Piątek, 10 maja 2024 10:52

W niedzielę 2 czerwca o godz. 12.00 na polanie przy schronisku PTTK na Starych Wierchach odprawiona zostanie doroczna msza św. na rozpoczęcie sezonu turystycznego w Gorcach. Mszę odprawi o. Jacek Hajnos OP. Spowiedź od godz. 9.00.

Wychowanie patriotyczne

Piątek, 10 maja 2024 07:58

W Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej odbyły się warsztaty patriotyczne dla uczniów klas I i II w ramach projektu realizacji zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania na lata 2023-2024 pt. „Kocham Polskę!”. Zajęcia dla dzieci „Dbam o Polskę w Powiecie Limanowskim” zostały przeprowadzone dzięki zgłoszeniu placówki przez Radną Powiatu Limanowskiego, Helenę Kanię.

Koniec kłótni? Nowi rabczańscy radni mówią o zgodzie i współpracy

Czwartek, 9 maja 2024 20:31

Nowi rabczańscy radni mówią o potrzebie zgody, współpracy i merytorycznej dyskusji dla dobra Rabki-Zdroju. Ostatnie 5 lat, przypominają, byłookresem wielu kłótni i sporów. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju padło na temat wiele słów i zapewnień. Ale czy radni dotrzymają obietnic?

Nowa atrakcja turystyczna w Lubomierzu - zagórzańskie monidło do zdjęć

Czwartek, 9 maja 2024 16:41

Dokładnie tam, gdzie Beskid Wyspowy wita się z Gorcami, na Polanie Nowej, przy żółtym szlaku z Lubomierza na Jasień, w połowie majówki stanęło piękne monidło do zdjęć - inspirowane zagórzańską parzenicą, zaprojektowane przez artystkę Józefę Potaczek, a wykonane przez zagórzańskiego mistrza kowalstwa artystycznego - Jakuba Kotarbę.

Reklama