• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości
Data: 6 listopada 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 4529

10 tysięcy złotych kary dla Rady Miasta Rabki-Zdroju. Zapłaci radca prawny?

A wszystko przez radcę prawnego Urzędu Miejskiego Pawła Kuklę, który nie przekazał w terminie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargi mieszkańca Rabki-Zdroju na plan zagospodarowania przestrzennego. O przyznanej karze poinformował "Dziennik Polski" powołując się na informacje uzyskane w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie. Orzeczenie w tej sprawie zapadło 26 października.

Zgodnie z przepisami, skargę na plan można złożyć do WSA za pośrednictwem Urzędu Miejskiego i Rady Miasta, którą reprezentuje radca prawny (otrzymał od RM upoważnienie). To radca prawny, po zapoznaniu się ze skargą, ma obowiązek przekazać ją dalej, wraz ze swoją opinią w tej sprawie. Jest na to 30 dni czasu. Radca rabczańskiego urzędu nie zdążył jednak przesłać materiałów w terminie i krakowski sąd administracyjny wymierzył Radzie Miasta karę.

Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Ewa Przybyło zapowiedziała, powołując się na rozmowę z radcą prawnym, że jeśli sąd nałoży na Radę Miasta karę grzywny, zapłaci ją kancelaria prawna pana radcy.

(mr)

Reklama
Zobacz także
Reklama