• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 27 września 2023
  • Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Reklama
Informacje
Data: 6 lutego 2014, Czwartek / Ilość wyświetleń: 4716

Dzień Bezpiecznego Internetu w Rdzawce

Dzięki uprzejmości Parafii Rzymskokatolickiej N.M.P. Matki Kościoła we Rdzawce oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka, w salkach pod plebanią podczas akcji "Ferie bez komputera" odbyły się zajęcia pn. "Dzień Bezpiecznego Internetu" dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej.

Stowarzyszenie Forum Rdzawka reprezentowane przez Mateusza Wójtowicza zorganizowało pokaz kreskówki „Owce w Sieci”, które odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Kreskówki odwołują się do motywów ludowych - akcja rozgrywa się w szałasie na hali, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą. Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. Na zakończenie dzieci otrzymały materiały na temat bezpiecznego internetu. Dziękujemy za pomoc Pani Marii Worwa.

Nadesłał: Mateusz Wójtowicz, Stowarzyszenie zwykłe Forum Rdzawka
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

matka
07.02.2014 15:42
IP: 75.3.119.128

Komputer dla niektórych rodziców to jest czarna magia więc są ''dumni'' ze swoich latorośli,że tak ''dzielnie'' sobie radzą w wirtualnej sieci i dlatego dają zgodę na siedzenie przed komputerem godzinami- a to jest ich karygodny błąd.Dlatego,każdy rodzic interesujący się dziećmi naprawdę,powinien kontrolować ich czas przed ekranem tego wynalazku.Tak jak powyżej-godzina dzinnie.

Rodzic
06.02.2014 17:05
IP: 83.26.81.222

Jak to przeczytałem to mam jedno pytanie do rodziców. Czy wiecie jaka jest średnia wieku dzieci uzależnionych od komputera w szpitalu klinicznym w Krakowie? Dziewięć lat, jeszcze raz napiszę dziewięć lat. Dlatego jeżeli chcecie mieć zdrowe dzieci, to godzina dziennie i dość, reszta to inne zajęcia.

Zobacz także
Reklama