• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości

Koniec kłótni? Nowi rabczańscy radni mówią o zgodzie i współpracy

Czwartek, 9 maja 2024 20:31

Nowi rabczańscy radni mówią o potrzebie zgody, współpracy i merytorycznej dyskusji dla dobra Rabki-Zdroju. Ostatnie 5 lat, przypominają, byłookresem wielu kłótni i sporów. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju padło na temat wiele słów i zapewnień. Ale czy radni dotrzymają obietnic?

Nowa atrakcja turystyczna w Lubomierzu - zagórzańskie monidło do zdjęć

Czwartek, 9 maja 2024 16:41

Dokładnie tam, gdzie Beskid Wyspowy wita się z Gorcami, na Polanie Nowej, przy żółtym szlaku z Lubomierza na Jasień, w połowie majówki stanęło piękne monidło do zdjęć - inspirowane zagórzańską parzenicą, zaprojektowane przez artystkę Józefę Potaczek, a wykonane przez zagórzańskiego mistrza kowalstwa artystycznego - Jakuba Kotarbę.

II Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Czwartek, 9 maja 2024 16:33

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju Rafał Hajdyła informuje, że 17 maja 2024 r. (piątek) o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju przy ul. Parkowej 2 (sala obrad) odbędzie się II Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

Free Way z koncertem u Grzegorza Wernera

Czwartek, 9 maja 2024 14:25

RABKA-ZDRÓJ: 10 maja o godz. 20 Muzyczne domówki na Roztoki gościć będą trio Free Way Darka Adryańczyka.

Rabkoland otwiera bramy dla szkół i przedszkoli z gminy Rabka Zdrój - ponad 800 dzieci bawiło się podczas Dnia Otwartego!

Czwartek, 9 maja 2024 12:46

Na dzień 8 maja Rabkoland zaprosił dzieci ze szkół i przedszkoli z gminy Rabka-Zdrój w ramach wyjątkowego Dnia Otwartego. Ponad 800 uczniów skorzystało z możliwości odwiedzenia parku rozrywki. To wydarzenie było nie tylko świetną okazją do zabawy, ale także integracji i wspólnego spędzenia czasu poza szkolnymi murami.

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej. Agnieszka Sasal przewodniczącą, Agnieszka Orzeł złożyła ślubowanie (zdjęcia)

Środa, 8 maja 2024 15:10

Radni nowej Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej spotkali się na mszy św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła. W obecności miejskiego sztandaru, ks. Proboszcz Jerzy Raźny podkreślił, że mocną podstawą wszelkich działań jest wiara, a mocno osadzone wartości pomogą podejmować mądre decyzje dla ogólnego dobra.

Utrudnienia na Drodze Krajowej nr 28 w Zarytem

Środa, 8 maja 2024 13:02

Firma Budimex informuje, że na dzień 14.05.2024 tj. wtorek godzina 8.00 planowane jest wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu w ciągu drogi krajowej DK28 km 70+800 m. Rabka-Zaryte (rejon skrzyżowania z drogą gminną DG 364563K – dojazd do „Polczakówki") polegającej na wprowadzeniu ruchu wahadłowego.

Zagórzańska Msza Święta (zdjęcia)

Środa, 8 maja 2024 08:56

Dwa kościoły, w których odbywa się Zagórzańska Msza św., mają symboliczne znaczenie, również na otwarcie się na nowy sezon, porę roku, nową, wiosenną energię… Zarówno kościół pw. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, jak i kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP są naszą chlubą, bardzo cenionymi sakralnymi, drewnianymi zabytkami na Ziemi Zagórzańskiej.

Majówka Papieska w Rabie Wyżnej

Środa, 8 maja 2024 08:54

W najbliższą sobotę (11 maja) o godzinie 16:00 odbędzie się 24. Majówka na Rabskiej Górze w Rabie Wyżnej - w rocznicę zamachu na Jana Pawła II oraz jako akt dziękczynienia Matce Bożej Fatimskiej za cud ocalenia życia papieża.

Żmija w Rdzawce

Wtorek, 7 maja 2024 18:55

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce zostali wezwani na os. Kowalczykówka. Na terenie prywatnej posesji pomogli usunąć żmiję, której obawiali się mieszkańcy.

I sesja Rady Gminy Mszana Dolna IX kadencji (zdjęcia)

Wtorek, 7 maja 2024 17:21

Za nami pierwsza sesja Rady Gminy Mszana Dolna nowej kadencji. W tajnym głosowaniu, dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Mszana Dolna, którą została Agnieszka Zawadzka. Na wiceprzewodniczącą wybrano Joannę Barnowską. Powołano również stałe Komisje Rady Gminy Mszana Dolna.

Radni złożyli ślubowanie (video i zdjęcia)

Wtorek, 7 maja 2024 16:23

Podczas I Sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju nowo wybrani radni odebrali z rąk przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Rabce- Zdroju Pawła Stachury zaświadczenia o wyborze na radnego oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Rotę ślubowania odczytał radny - senior Robert Skipiała.

Burmistrz zaprzysiężony. "Dobro Rabki i mieszkańców gminy Rabka-Zdrój powinno być ponad wszelkimi podziałami" (zdjęcia)

Wtorek, 7 maja 2024 16:22

Wybrany na kolejną kadencję burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, złożył przed Radą Miejską w Rabce-Zdroju ślubowanie. Ślubował dochować wierności prawu, a powierzony mu urząd sprawować dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców. Zakończył je słowami "Tak mi dopomóż Bóg". Po gratulacjach burmistrz wygłosił przemówienie, w którym zadeklarował rzetelną pracę o realizację obietnic.

Rafał Hajdyła nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Wtorek, 7 maja 2024 12:22

RABKA-ZDRÓJ: Na stanowisko przewodniczącego zgłosiło się aż troje kandydatów, co oznaczać może, że nie ma oficjalnej koalicji w radzie, choć żadne ugrupowanie nie ma większość pozwalającej rządzić. Mimo to w tajnym głosowaniu, dzięki poparciu radnego spoza ugrupowania Leszka Świdra, właśnie dzięki jednemu głosowi, na przewodniczącego rady został wybrany Rafał Hajdyła, a na wiceprzewodniczącego Paweł Rogowiec. Nie wiadomo, kim był ten jeden radny, który o wszystkim zdecydował, bo głosowanie było tajne.

Małgorzata Gromala: Wszystkiego najlepszego na przyszłość!

Wtorek, 7 maja 2024 07:54

Szanowni Państwo, kończy się moja oficjalna praca dla Rabki-Zdroju na stanowisku zastępcy burmistrza Rabki-Zdroju. Wolą większości mieszkańców Gminy Podegrodzie zostałam wybrana ponownie Wójtem tej gminy.

Reklama