• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 8 grudnia 2023
  • Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Reklama
Informacje
Data: 18 lipca 2014, Piątek / Ilość wyświetleń: 4435

Brak planu zagospodarowania przestrzennego ogranicza rozwój przedsiębiorców

RABKA-ZDRÓJ: Właściciel zakładu usługowego przy ulicy Jana Pawła II przyszedł na sesję Rady Miejskiej, żeby zapytać, co z planem zagospodarowania dla strefy A. Z powodu jego braku, przedsiębiorca ten nie może dostać "wuzetki" i rozbudować swojego zakładu.

- Źle się w ogóle stało, że plan zagospodarowania został uchylony - powiedziała burmistrz Ewa Przybyło, a jako głównych winowajców wskazała na obecnych na sali działaczy Polskiego Klubu Ekologicznego w Rabce-Zdroju Edwarda Żurka i Konrada Górskiego.

- Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Będziemy robić wszystko, żeby plan był jak najprędzej - stwierdziła Ewa Przybyło. Jej zdaniem, jest szansa, że plan zostanie wyłożony jeszcze w wakacje i jeśli nie będzie nadmiernej liczby wniosków, a nie jest to spodziewane, to istnieje prawdopodobieństwo, że we wrześniu lub październiku plan dla strefy A zostanie uchwalony.

(mr)
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

DOOPA JAŚ
28.07.2014 22:22
IP: 176.100.194.235

Młódy. Nieładnie, oj nieładnie tak pisać o innych.

młódy
27.07.2014 20:52
IP: 176.100.194.235

Wiele wypowiedzi to głupoty.

młódy
27.07.2014 10:08
IP: 164.127.9.63

Doopa : twój wpis 23.07.2014 10:13 i tyle w temacie.

Wyborca
26.07.2014 21:58
IP: 83.26.4.49

Też jestem za tym by zorganizować w Rabce prawybory wśród ewentualnych nowych kandydatów na burmistrza. Ten który zaproponuje jak wyjść z tego impasu w jakim jest obecnie Rabka i uzyskałby akceptację mieszkańców mógłby używać zwrotu, że ma poparcie OBYWATELSKIE. Rabka miała dużo pieniędzy ze środków unijnych tak wyczytałem na tym forum. Ja pytam gdzie są środki zainwestowane przez gminę? Gdyby Rabka inwestowała tylko po 5 milionów rocznie (czyli około 12%) to razy 8 lat wychodzi 40 milionów, ale tych pieniędzy nie widać. Natomiast dług jest i to pokaźny jak na taką małą gminę.

DOOPA JAŚ
26.07.2014 10:13
IP: 176.100.194.235

Młódy. Mam do Ciebie wielką prośbę. Czytaj dokładnie teksty, z którymi dyskutujesz. Napisałem: „Do osobnika, który zamieścił wpis 23.07.2014r o godz. 10:13. Nikogo, z kim polemizuję nie nazywam nieudacznikiem. W twoim przypadku zrobię wyjątek i nazwę cię po prostu zwykłym gnojkiem z racji tego, że próbujesz dyskredytować innych podszywając się pod nie swój nick”. Był to zwrot do konkretnej osoby, która przez stosowane na tym forum metody kłamstwa i oszustwa nie szanuje innych. Dlatego nie wymagaj ode mnie abym w stosunku do takiego indywiduum był taktowny. Sam zresztą „padłeś ofiarą” tej osoby cytując tekst, którego autorem nie jestem („…Przyznałeś że świetnie Ci się pracuję w urzędzie i wcale Ci się nie dziwie”...). Nie pracuję w U.M. od do i nie wpływa na moje konto systematycznie „co miesiąc okrąglutki przelew”. Nie jestem również (o co byłem wielokrotnie posądzany na tym forum) vice. Jestem po prostu zwykłym mieszkańcem tej pięknej miejscowości, który ośmiela się mieć zdanie na to co się w Rabce dzieje, inne niż większość tutaj pisujących. W związku z powyższymi faktami z przykrością muszę stwierdzić, że nie mogę uczynić zadość Twojej prośbie i powiedzieć „…jakie działania podjęliśmy wspólnie z Przybyło aby ściągnąć inwestorów do Rabki”. Mogę za to w tej materii podzielić się z Tobą swoimi wątpliwościami związanymi z potencjalnymi inwestorami. A mianowicie: dlaczego np. pan L. zainwestował kasę w innej gminie w przedsięwzięcie, które czyni tą gminę konkurencyjną dla Rabki? Dlaczego Pan B. zainwestował również w sąsiedniej gminie spore pieniądze, a w Rabce zainteresowany jest jedynie „sadzeniem” supermarketów? Tego typu pytań i wątpliwości można mieć jeszcze wiele. Wiem, że każdy ze swoimi pieniędzmi może sobie robić co chce, ale …. . Do obserwator. Dokonywana rewitalizacja pewnych stref w Rabce poprawia jej wizerunek i czyni ją bardziej atrakcyjną dla potencjalnych inwestorów. Ten krytykowany park systematycznie wypełniany różnymi atrakcjami jest takim przedsięwzięciem. Podobne zadanie będzie spełniał teren bulwarów nad Poniczanką, które są zaplanowane do realizacji w najbliższym czasie. Wypełnianie przestrzeni miejskiej atrakcjami dającymi możliwość organizowania czasu pobytu turystom jest tym podstawowym działaniem włodarzy w stosunku do potencjalnych inwestorów. To czy zechcą do nas przyjść to już jest ich decyzja. Jeżeli przyjdą to będą miejsca pracy. Jeżeli nie przyjdą, to ani ten ani żaden inny burmistrz miejsc pracy nie stworzy.

Inny wyborca
25.07.2014 22:48
IP: 83.26.126.219

Rabkę zabija przede wszystkim brak planu. Rabka jako uzdrowisko niestety się nie rozwija, zasłanianie się parkiem to trochę mało jak na 8 lat. Już wcześniej ktoś pytał dlaczego gmina uzdrowiskowa nie jest skanalizowana, kto jak kto ale uzdrowisko powinno o to dbać. Jak to się stało mam na myśli zaniedbanie, że w Rabce nie ma solarów? Przecież inne wioski dookoła Rabki mają, któryś z urzędników zawalił, za to powinien być rozliczony a burmistrz w czasie wyborów.Burmistrz - ojciec jest dobry dla urzędników ale zły dla mieszkańców. Burmistrz - zły dla urzędników jest dobry dla mieszkańców. Liczące się uzdrowisko to dobre drogi dojazdowe, dlaczego Rabka wycofała się z pomysłu budowania ronda na ul. Sądeckiej?

nauczyciel
25.07.2014 21:46
IP: 176.100.195.16

Cieszy mnie niezmiernie iż w Rabce znalazło się chociaż kilka osób które nie chcą być wyłącznie biernym elektoratem Pani Burmistrz, oczekującym na kiełbasę wyborczą i liczącym wyłącznie na realizację partykularnych interesów w przypadku reelekcji obecnej władzy. Wprawdzie nie zmienia to mojej pesymistycznej oceny co do perspektyw zmiany obecnej sytuacji, niemniej jeżeli ktokolwiek chce spróbować działać (a widzę tutaj takie deklaracje), ja chętnie pomogę. Umówmy się na tym forum na spotkanie np. w Kawiarni Zdrojowej , sprawdźmy czy znajdziemy jakąś formę dla wspólnego działania.

obserwator
25.07.2014 19:36
IP: 109.243.205.117

Prawybory BARDZO dobry pomysł.

Też wyborca
24.07.2014 22:13
IP: 83.26.149.114

Widzę, że odezwało się kilku wyborców też jestem za tym, by na gorcach24.pl dyskutować o przyszłości Rabki, byśmy się spotykali i próbowali wytyczać kierunek rozwoju Rabki. Każdy kto wystartuje na burmistrza powinien ten wypracowany plan zaakceptować, to jedno i drugie zaproponować jak to zrealizuje. Chcielibyśmy też wiedzieć jakie działania podejmie by ograniczać potężne jak na Rabkę zadłużenie? Co zrobi by poprawić obsługę mieszkańców w urzędzie i należałoby przemyśleć jak w skali Rabki przeprowadzić prawybory i kto je wygra będzie miał obywatelskie poparcie, bo Rabka jest nasza a ci którzy nią rządzą powinni spełniać nasze oczekiwania bo sprawują władzę w naszym imieniu o czym pamiętają tylko przed wyborami.

obserwator
24.07.2014 19:45
IP: 109.243.205.117

Do Doopa Jas - Każdy pracownik na swoim etacie pracy ma jakieś obowiązki które musi wykonać jak tego nie wykona to pracodawca najprawdopodobniej go wcześniej czy później zwolni. Tak samo jest z etatem burmistrza też ma obowiązki nakazane ustawowo. Ustawowo jest nakazane do 2015 r podpięcie kanalizacji i wody do każdego domu. I nie jest napisane czy ktoś do drogi ma 5 metrów czy 100m. To samo tyczy sie planu zagospodarowania przestrzennego którego zrobienie było nakazane ustawowo. Taki pracownik powinien być natychmiast zwolniony co nie potrafi pracować. W przypadku burmistrza mając trochę wstydu powinien się podać do dymisji. Co do miejsc pracy to doby burmistrz oprócz wywiązywania się z swoich obowiązków powinien być jak manager .Mieć wizję rozwoju . Szukać inwestorów , robić wszystko żeby zamiast innych gmin wybrali Rabkę. Obiecywać jakieś ulgi, zrobienie dojazdu, kanalizację ......... tu jest miejsce na szereg pomysłów. Wtedy druga strona widzi że w końcu ma partnera po drugiej stronie a nie kogoś co chce dojną krowę złapać za rogi na pierwszym spotkaniu.- Wtedy powstaną masowo miejsca pracy co za tym idzie ogłoszenia i nabory. Wtedy można dogadać się że w pierwszym miejscu proszę zatrudniać mieszkańców gminy. CO do przykładów inwestorów na razie nie podam publicznie bo nie można upubliczniać nazwisk lub firm bez ich zgody. Jak sam widzisz mając trochę Honoru burmistrzyni sama powinna odejść.Ale jak można mieć honor jak głównego rywala w poprzednich wyborach zwolniła . A powinna powiedzieć tak " widzę że bardzo duża liczba mieszkańców głosowała na Ciebie i widzi Cię jako burmistrza dlatego proponuję Ci stanowisko mojego zastępcy" Tak zachował by się ktoś honorowy , liczący się z głosem mieszkańców, chcący łączyć nie dzielić. Który chce być sługą dla mieszkańców.

Antek
24.07.2014 13:13
IP: 77.254.244.100

Proszę niech P Przybyło odpowie na jedno pytanie ile zostało stworzonych nowych miejsc pracy za jej kadencji tylko nie w Urzdzie bo tam jest przyrost a po to została wybrana żeby nam się wiodło lepiej a nie trorzyła nasze pieniądze W SĄDACH

młódy
24.07.2014 12:38
IP: 164.126.178.221

Może szanowny ( nie nazwę cię gnojkiem , bo mnie dobrze wychowano) Doopa ,jak masz tak szeroką wiedzę na temat rabczańskiego rynku pracy to może udziel wskazówek jakie kierunki są w pożądane aby tak być zadowolonym z pracy jak ty. Może podasz przykłady jakie działania podjęliście wspólnie z Przybyło aby ściągnąć inwestorów do Rabki. Pomijając wszystko co wcześniej napisał wyborca to przypominam sobie jak to Przybyło szafowała hasłem zgoda buduje . Jak ona pojmuje zgodę świadczą bardzo liczne sprawy sądowe , które mają na celu jak najdłużej utrzymać stołek na którym wygodnie siedzi i ma wszystkich mieszkańców w głębokiej d...e.Przyznałeś że świetnie Ci się pracuję w urzędzie i wcale Ci się nie dziwie. Co miesiąc masz okrąglutki przelew , pracujesz od do i nie interesuję cię czy do Rabki ktoś przyjedzie zechce zostawić kasę u tych przedsiębiorców , którzy pracują na twoją pensję.Jak najbardziej popieram apel aby wspólnymi siłami , sposobem zaciągniętym z "Chłopów" PODZIĘKOWAĆ Przybyło. Dla dobra naszego wspólnego miasta.

DOOPA JAŚ
24.07.2014 00:53
IP: 176.100.194.235

Do obserwator. Trochę mi wstyd i głupio tłumaczyć dorosłemu człowiekowi proste zasady. Ale widocznie inaczej się nie da. Jeżeli ktoś nic nie robi, to zwykle znajduje się na dole klasyfikacji. W miarę zaangażowania w działanie pozycja w rankingu pnie się w górę. Środek tabeli oznacza przyzwoity stan zaangażowania i takiż sam stan osiąganych efektów. Jeżeli więc stwierdzasz, że pozycję w środku stawki osiąga się przez nicnierobienie to gratuluję Ci Twojej filozofii, która jest odległa nie tylko od rzeczywistości, ale choćby od prostych zasad matematycznych. Sprawa następna. Tak, mieszkaniec ma wziąć kilof lub wynająć koparkę i kopać do głównej linii. Jeżeli ktoś miał „kaprys” wybudować się w polach to i kopania może być pokaźna ilość. Nie wmawiaj sobie i innym, że wszyscy tak pragną przyłączać się do kanalizacji. Dla wielu szambo z nieszczelnościami i sączkami jest znacznie bardziej opłacalne. „…Jest wiele miejsc w Rabce…”, „…Pisałem za to o pewnych rejonach Słonego…” człowieku oprzytomniej! Gdzie tu widzisz sytuację całej gminy? Jeżeli czujesz taką nieodpartą potrzebę zapoznania się z danymi dla całej gminy to ilość odbiorców wody – 1500 gospodarstw. Ilość gospodarstw z przyłączem do kanalizacji miejskiej to 1800. Aglomeracja Rabki-Zdrój ma 88,1% RLM korzystających z sieci kanalizacyjnej. Sołectwa Rdzawka Ponice, Chabówka nie są wyposażone w zbiorczy system odprowadzania ścieków. Wystarczy? Co się zaś tyczy Traczykówki i kanalizacji w tym rejonie, to, o jakim strachu i w czyich oczach bredzisz? Czego niby ja się mam obawiać? Traczykówka ma kanalizację. Bo niby skąd sądowe przepychani dotyczące partycypacji mieszkańców tego osiedla w budowę sieci? I ostatnia sprawa zatrudnienia i migracji. Niby jakie atrakcyjne zatrudnienie w Rabce może znaleźć absolwent np. Uniwersytetu Rolniczego, AGH, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego wydziałów: filozoficznego, historycznego, Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, itp. itd? Rynek pracy ma określoną pojemność i więcej specjalistów nie wchłonie, no chyba, że w charakterze kasjera(ki) w Biedronce, Tanim czy innym supermarkecie. Młody człowiek ma prawo wybierać i z tego prawa korzysta. Obserwatorze, proszę wyjaśnij mi jaki wpływ ma gospodarz miasta na ilość etatów i oferty pracy? To jest wyłączna domena właścicieli podmiotów gospodarczych. Kto jest właścicielem najbardziej znaczących podmiotów w przywoływanej przez Ciebie Białce i Bukowinie? To są osoby prywatne inwestujące „swoje na swoim”. I na koniec pytanko: jakim to inwestorom miasto rzucało kłody pod nogi? Proszę wymień. Do osobnika, który zamieścił wpis 23.07.2014r o godz. 10:13. Nikogo, z kim polemizuję nie nazywam nieudacznikiem. W twoim przypadku zrobię wyjątek i nazwę cię po prostu zwykłym gnojkiem z racji tego, że próbujesz dyskredytować innych podszywając się pod nie swój nick.

Wyborca
23.07.2014 22:06
IP: 83.29.202.97

Do >Obserwatora< przeczytaj sobie wcześniejsze nicki i już wiesz, że "Doopa Jaś" to nasza rabczańska władza - wszystko w temacie. Masz odpowiedź, czemu nie chce się z nami gadać.

wyborca
23.07.2014 21:39
IP: 91.231.23.12

Obecna Burmistrz zwala całą winę za odrzucenie planu na Pana ŻURKA tak jakby pan Żurek był sędzią orzekającym w sprawie -typowa ruska metoda myślenia .Nie widzi jak liczne i druzgocące były zarzuty i nie przeprosi w pokorze tylko dalej jątrzy .To całe szczęście że są jeszcze tacy rabczanie jak p.Zurek bo dług Rabki byłby zapewne dwa razy większy a jej polecznicy zarobiliby na tych długach miliony.

wyborca
23.07.2014 21:34
IP: 91.231.23.12

Do nauczyciela,obserwatora i innych dla których działania obecnej włodarz nie do zaakceptowania przez normalnych rabczan -stwórzmy wspólny front i zwróćmy Rabce jej miejsce jakie miała przed wojną,ale od samego pisania nic nie wyniknie trzeba zacząć się spotykac i rozmawiać.Wiem że trudno będzie znależć kandydata żeby zniżył się do poziomu buty obecnej burmistrz i w dodatku z takim zadłużeniem miasta ale jak nic nie zrobimy to będzie jeszcze gorzej.

rabczanin
23.07.2014 21:20
IP: 91.231.23.12

Doopa Jaś prawdziwa z ciebie dopa -twierdzisz że ci się dobrze pracuje w urzędzie a ile długu już ma Rabka ile już lewarów zrobiliście spłącajać stare kredyty nowymi.Obecna burmistrz wyjechałą w poprzednich wyborach na św.Pamięci Antonim Rapaczu że zrobił 4 mln długu a dziś i le jest tego długu bo jak mi wiadomo ponad 26mln.więc pytam cię dopa kto ten dług spłaci oczywiście że nie tacy jak ty tylko lokalni przedsiębiorcy.A TO DOPIERO POCZĄTEK -BO OBECNA WŁODARZ DOPIERO SIE ROZPĘDZA Z ZADŁUŻANIEM MIASTA AŻ DO OGŁOSZENIA UPADŁOŚCI?.Więc dopa nie rób z siebie prawdziwej dopy.

obserwator
23.07.2014 19:35
IP: 31.174.48.212

To tylko świadczy jak ta historia była tragiczna do tej pory.

DOOPA JAŚ
23.07.2014 10:13
IP: 89.74.39.128

już nie chce mi się z wami nieudacznikami dyskutować. Mi w urzędzie pracuje się bardzo dobrze. Twierdzę, że Ewa jest najlepszym burmistrzem w historii tego miasta.

obserwator
22.07.2014 21:33
IP: 46.113.71.200

Do Doopa Jas - Pisałeś " Trzeba się jeszcze podłączyć, a tego Pani Burmistrz za mieszkańców nie zrobi. Pod względem „skanalizowania” i „nawodnienia” Rabka w powiecie znajduje się w środeczku peletonu" Kto się ma podłączyć ? To ma zrobić gmina a od wielu lat tego nie robi. Co dany mieszkaniec ma wziąść kilof czy nająć koparkę i kopać kilka kilometrów bo burmistrz woli sadzić kwiatki ? Piszesz o kilku miejscach słonego a przedstawiasz sytuację jak o całej Gminie a jak słyszysz nazwę Traczykówki i kanalizacji to od razu strach w oczach. Jeszcze raz apeluję podaj ulicę które nie mają kanalizacji i odtrąb sukces !!! To , że w reszcie kraju inni burmistrzowie czy wójtowie też nic nie robią to znaczy że bycie w tym gronie - jak to piszesz w peletonie jest jakimś usprawiedliwieniem lenistwa lub nieporadności ? jeszcze raz gratuluję filozofii co kto uważa za sukces. Dalej napisałeś - "Młodzi zawsze uciekali z miasta. Taka kolej rzeczy. Najpierw za wykształceniem (Rabka nie ma wyższych uczelni), a potem część zostawała w większych miastach znajdując tam zatrudnienie. Do Rabki wracali nieliczni. Tak było w czasach komuny, kiedy to w Rabce pracę miał każdy (lepszą czy gorszą ale miał), tak jest i teraz z tą różnicą, że drastycznie spadła ilość zakładów pracy dających zatrudnienie." Kolejny pokaz filozofii " młodzi zawsze uciekali - taka kolej rzeczy " - to jest normalne w społeczeństwie czy objaw tego co się w gminie dzieje złego od lat ? najlepiej wyjedzmy wszyscy naraz. Za komuny mój drogi to ludzie napływali masowo do Rabki . To jest bardzo ale to bardzo duży procent dzisiejszych starszych mieszkańców. To co się dziś dzieje z liczbą ofert pracy i nowymi etatami jest winą dotychczasowych gospodarzy. I nie zamydlaj oczu bo dany burmistrz co rządzi przez 10 lat jest winny. Zobacz co się dzieje z Bukowinie i Białce - weź do ręki Tygodnik Podhalański ile jest ofert pracy z tamtego rejonu. Wystarczyło 10 - 15 lat na ten sukces. A u nas jak ktoś chce coś otworzyć to od razu kłody mu się rzuca pod nogi. Ta fama się rozniosiosła w środowisku inwestorów - że lepiej od Rabki się trzymać z daleka.

DOOPA JAŚ
22.07.2014 00:13
IP: 176.100.194.235

Młódy. Z łaski swojej naucz się czytać ze zrozumieniem tekst, do którego się odnosisz, bo totalnie się rozjeżdżasz z intencjami argumentacji i istotą sporu. Wynik 9,5% bezrobotnych nigdy i nigdzie nie był, nie jest i nie będzie powodem do dumy. Tego w moim tekście nie ma. Jest w nim porównanie do średniej w Małopolsce jako do regionu nam najbliższego i stwierdzenie, że w tym zakresie Rabka nie zalicza się do ChDKK. Ponadto młódy nie lekceważyłbym i nie uważał za żenadę 1,1%, bo w skali województwa to jest 23000 zatrudnionych a w skali miejscowości to jest 120 zatrudnionych czyli o tyle mniej po zasiłek. Do obserwator. Siedzę tu gdzie siedzę i widzę to, co widzę. Ty zaś piszesz, że przeczytałeś coś, czego ja nie napisałem. Znalazłeś w moim tekście stwierdzenie np. ” Do każdej ulicy w Rabce jest podciągnięta sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Trzeba się jeszcze podłączyć, a tego Pani Burmistrz za mieszkańców nie zrobi”? Nie znalazłeś, bo takiego zdania nie ma. Dlaczego więc miałbym się tłumaczyć z czegoś, czego nie napisałem, przed mieszkańcami Traczykówki? Ani we mnie potrzeby ani ochoty. Pisałem za to o pewnych rejonach Słonego i tak niech pozostanie. Młodemu już odpowiadałem, Tobie powtórzę, że żaden wskaźnik bezrobocia nie jest powodem do dumy. Młodzi zawsze uciekali z miasta. Taka kolej rzeczy. Najpierw za wykształceniem (Rabka nie ma wyższych uczelni), a potem część zostawała w większych miastach znajdując tam zatrudnienie. Do Rabki wracali nieliczni. Tak było w czasach komuny, kiedy to w Rabce pracę miał każdy (lepszą czy gorszą ale miał), tak jest i teraz z tą różnicą, że drastycznie spadła ilość zakładów pracy dających zatrudnienie. Gwoli ścisłości. Jeżeli ktoś jest zatrudniony poza Rabką (oficjalnie), to i tak jest ujmowany w statystyce jako zatrudniony a nie bezrobotny. Co do zatrudnionych za granicą wielu jest takich co są zarejestrowani jako bezrobotni podbijając nam nieco tą smutną statystykę. Obserwatorze. Szukanie, czytanie, analizowanie, myślenie są działaniami bliższymi obiektywizmowi i realizmowi, zaś samo pytanie i rozmowy ocierają się raczej bardziej o plotkarstwo.

obserwator
21.07.2014 20:19
IP: 46.113.71.200

Do "Doopa Jas" - Wiem , że punkt patrzenia zależy gdzie się siedzi . Ty pewnie jesteś z tych co maja kanalizację, drogę asfaltową do domu, parking , wodę miejska i pracę dobrze płatną. Jakoś powiedz mieszkańcą Traczykówki lub innych ulic że to ich wina , że nie maja kanalizacji. Jak tak wszystko wiesz to napisz ulice jakie nie maja kanalizacji ? lista będzie długa kolego. Oczywiście te 10 % bezrobocia uważasz za sukces ??? Gratuluje. To dlaczego młodzi uciekają z miasta ??? Nie widząc tu perspektyw ! ! ! ten trend migracji jest od wielu lat i każdy to widzi na własne oczy i nie zakłamiesz tego jakimiś danymi bezrobocia bo pracę ktoś ma poza Rabką mieszkając w Krakowie czy a granica wtedy automatycznie nie jest zarejestrowany w UP Nowy Targ. W statystykach oczywiście pełen sukces. Slumsów nie ma bo każdy zdrowy młody człowiek już wyjechał .Zauważ albo zapytaj ile rówieśników z szkolnych lat liceum mieszka w Rabce a ilu poza .Wyjdzie stosunek 20 % zostało 80% wyjechało. Zapytaj ludzi nie patrz na meldunki i dane z UP - to jest obiektywizm i realizm.

piuu
21.07.2014 17:37
IP: 83.30.71.86

"Działania bieżące samorządu i rozwiązywanie bieżących problemów wspólnoty samorządowej nie sprzyjają długoterminowej, strategicznej refleksji nad wpływem wyżej wymienionych czynników na procesy rozwojowe w Gminie. Nie sprzyja temu również roczna perspektywa budżetu gminy - podstawowego planu finansowego i źródła finansowania zadań lokalnych. Stąd konieczna jest refleksja i określenie długoterminowych celów wspólnoty, po to, by realizując zadania bieżące łatwo było rozpoznać czy wpisują się one w realizację celów długoterminowych i w sposób rzeczywisty kreują rozwój Gminy oraz stwarzają nowe szanse dla lokalnej wspólnoty samorządowej. Strategia jest procesem twórczym. Jej domeną jest zidentyfikowanie najważniejszych zjawisk oraz uzgodnienie wiarygodnych celów, zadań, a w konsekwencji całej strategii działań. >>>>Celem tak rozumianej Strategii jest świadome wywieranie wpływu na tworzenie lokalnego rozwoju społeczno-gospodarczego<<<<" „Strategia Rozwoju Gminy Rabka-Zdrój na lata 2014-2020" Dlatego do planowania przestrzennego podchodzi się z refleksją...

hanka55
21.07.2014 14:51
IP: 83.30.71.86

Forum na gorce24? Całym sercem - jestem ZA, o ile będzie moderowane! Bo pomyje i wulgaryzmy - niech zostaną na onecie i tp24. Miejsce normalnej, konstruktywnej dyskusji bardzo by się przydało Rabce.

młódy
21.07.2014 11:15
IP: 31.175.43.138

Jeśli dla kogoś różnica 1,1% na tle całego województwa oznacza niewielkie bezrobocie to naprawdę żenada. Popieram pomysł wyborcy , ale też trzeba będzie aktywnie uczestniczyć w spotkaniach wyborczych i rozliczyć Przybyło z jej działań.Dwie kadencje powinny zakończyć obecność Burmistrz Przybyło i jej przybocznych ( w-ce , a w szczególnie miejskiego prawnika).Rabka nie przetrzyma dalszej szkodliwej działalności tych osób. Będąc w ostatnią niedziele w parku odwiedziłem skaut park i co widzę ; bawiące się dzieci i trzech dżentelmenów raczących się piwem , używających języka obcego w postaci tzw. łaciny. Tuż obok po parku przejażdżkę urządza sobie straż miejska i nic.Czy panowie strażnicy to osoby niepełnosprawne i nie mogą poruszać się na nogach po parku?

Wyborca
20.07.2014 20:40
IP: 83.7.236.224

Władza jaka by nie była zawsze będzie mówić, że jest dobrze bo patrzy z własnego punktu widzenia, a władzy jest dobrze. Do "obserwatora" nie przejmuj się "Doopa Jaś" bo widać gołym okiem, że to z urzędu. Masz jednak rację to o czym piszesz powinno być zrobione za dwie kadencje, bo to jest całe osiem lat. Może by zaproponować właścicielowi strony >gorce24.pl< by już teraz na portalu rozpocząć forum dyskusyjne na temat przyszłości Rabki, by zapytać mieszkańców czego oczekują od przyszłego burmistrza, jak mieszkańcy chcieliby zmieniać Rabkę poprzez swoich radnych czy burmistrza. Na miesiąc przed wyborami będzie wszystko obiecane czyli nic, a my jako wyborcy chcielibyśmy iść na wybory i dokonać mądrego wyboru. Gdyby właściciel strony ustalił regulamin, że nie obrażamy nikogo a proponujemy konstruktywne rozwiązania to przyczyniłby się też w znacznym stopniu do rozwoju miasteczka.

nauczyciel
20.07.2014 17:32
IP: 176.100.195.16

Jak obiektywnie i rzetelnie ocenić sytuację gdy w miejscowości uzdrowiskowej (jaką Rabka póki co jeszcze pozostaje) nie udaje się od 2007 roku dopełnić ustawowego obowiązku uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a cały ład przestrzenny oparty jest o uznaniowe decyzje WZ (czyli Józkowi pozwolę na dom pod lasem, Heniowi na apartamentowiec vis-a-vis cmentarza, Zdzisiowi na skład opału w centrum, a pozbawiony moich względów Franek będzie miał tylko krzaki pomiędzy domami tych lepszych)? Ustawodawca w 2005 roku dał wszystkim gminom uzdrowiskowym dwa lata na sporządzenie i uchwalenie mpzp. Zdecydowana większość uzdrowisk wywiązała się z obowiązku sporządzenia planów miejscowych dla obszaru całej gminy uzdrowiskowej. Maruderom, takim jak Rabka, ustawodawca chciał dać jeszcze drugą szansę i ograniczył obszar objęty obowiązkiem sporządzenia planu do najcenniejszej z punktu widzenia lecznictwa uzdrowiskowego strefy "A" , odsuwając jednocześnie termin na sporządzenie planu dla tej strefy do dnia 7 lipca 2013 roku. Rabka jednak nie dała rady sprostać obowiązkowi uchwalenia planu również w tej "dogrywce". Powstaje podstawowe pytanie - rzeczywiście nie dała rady, czy po prostu nie chciała? Pomocne przy odpowiedzi na powyższe pytanie mogą być dalsze okoliczności działań Pani Burmistrz przy sporządzaniu projektu planu dla strefy A. W listopadzie 2013 roku zlecenie na opracowanie projektu planu dostała firma Pana Banduły, czyli dokładnie ta sama pracownia projektowa która stała za bublem jakim był poprzedni plan, rzucony jako kiełbasa wyborcza tuż przed poprzednimi wyborami samorządowymi w 2010 roku. Warto przypomnieć iż ów poprzedni plan, poza licznymi uchybieniami formalnymi, był w ogromnym zakresie sprzeczny z ustaleniami studium, co podkreślił zarówno WSA w Krakowie jak i NSA, stwierdzając nieważność planu. Tereny zarezerwowane na zieleń uzdrowiskową w studium stawały się terenami budownictwa mieszkaniowego i usługowego, a jednocześnie w strefie intensywnego zainwestowania miejskiego według ustaleń studium, w planie pojawiały się obszary na których nielubiany przez lokalne władze właściciel mógł co najwyżej wysiać pietruszkę. Projektant, dzielnie sekundowany przez magistrackiego radcę prawnego, zapewniał w trakcie publicznej dyskusji nad planem iż te rozbieżności są bardzo nieznaczne i nie można mówić o sprzeczności planu ze studium. WSA w Krakowie oraz NSA jednomyślnie ustaliły jednak iż zapewnienia projektanta o zgodności planu ze studium można między bajki włożyć, a sam plan nakazały wyrzucić do śmieci. Teraz ten sam projektant jest odpowiedzialny za nowy projekt. Co przy tym ciekawe - projektant nie poniósł żadnych negatywnych konsekwencji za sporządzenie niezgodnego z prawem projektu planu, otrzymał całe wynagrodzenie, które nawet było kilkukrotnie podwyższane w trakcie prac planistycznych. No i co najciekawsze - zarówno poprzednie zlecenie opracowania planu dla obszaru całej Gminy i Miasta Rabka, jak i aktualne zlecenie opracowania planu dla strefy A, projektant otrzymał z pominięciem przetargu publicznego, z wolnej ręki. Jak tłumaczy Pani Burmistrz - aby było taniej ... Czy w efekcie będzie taniej, czy też drożej, to już powinny ocenić odpowiednie służby zajmujące się zwalczaniem korupcji w zamówieniach publicznych, natomiast jednego możemy być pewni - projektant, wybrany przez Panią Burmistrz z wolnej ręki, sporządzi taki projekt planu aby wskazanym przez Panią Burmistrz właścicielom niektórych nieruchomości się opłaciło. Będzie jak w innej piosence "Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco." Tyle że w San Francisco rzeczywiście do władzy pchają się ludzie którzy zrealizowali się już w innych dziedzinach (np. w biznesie) i chcą czerpać satysfakcję ze służenia swoim doświadczeniem całej społeczności, zyskując szacunek i uznanie tej społeczności (vide postulat Obserwatora). Kto natomiast pcha się do władzy w Rabce - potomkowie fornali dworskich, kontynuujący rewolucję która nauczyła ich czytać, pisać i rachować (w podstawowym zakresie, umożliwiającym zliczanie potencjalnych korzyści oraz ogłupianie tych którzy jeszcze nie dostąpili awansu społecznego) realizujący wizję uwłaszczenia na majątku komunalnym. Bój rozgrywa się bowiem o majątek Uzdrowiska Rabka, zagarnięty przez komunę prawidłowym właścicielom. Ale cóż, parafrazując należy stwierdzić - jaki kram, taki pan. Rabczańscy wyborcy w znakomitej większości zastanawiają się wyłącznie nad tym, czy w ich indywidualnym wymiarze reelekcja obecnej Pani Burmistrz będzie korzystna (dostanę upragnioną WZ-tkę? nowy plan pozwoli mi na sprzedaż kawałka pola durnemu Krakusowi po 200 zł/m2 jako terenu budowlanego? mogę liczyć na umorzenie zaległości podatkowej lub inną ulgę? dostanę zapomogę na wódkę?). Nikt przy zdrowych zmysłach nie podejmie w takich warunkach rękawicy wyborczej, tym bardziej że za Panią Burmistrz stoją murem lokalne struktury KK (o partykularny interes których Pani Burmistrz dba bardzo wytrwale). No może poza takimi idealistami jak Pan Żurek, pozbawionymi jakiegokolwiek zaplecza politycznego i wyborczego W ostatecznym rachunku z Rabki zostanie więc dokładnie ChDKK. Z planem czy bez, to już bez znaczenia.

DOOPA JAŚ
20.07.2014 10:05
IP: 176.100.194.235

Do obserwator. Nie ktoś i kiedyś tylko Edyta Geppert w utworze „Jaka róża taki cierń” 1984 rok. W tej samej piosence śpiewała: „Jaka kieszeń taki gest”, co dziś można zaśpiewać: jakie podatki takie wydatki. Waść dałeś się uwieść popularnemu, żeby nie rzec demagogicznemu stwierdzeniu ”Ch...j, dupa i kamieni kupa” i starasz się wcisnąć Rabkę w ten szablonik. Jest wiele miejsc w Rabce, do których jest podciągnięta sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Trzeba się jeszcze podłączyć, a tego Pani Burmistrz za mieszkańców nie zrobi. Pod względem „skanalizowania” i „nawodnienia” Rabka w powiecie znajduje się w środeczku peletonu, czyli obserwacja ździebko chybiona. Tych rzeczonych tabunów nożowników też jakoś nie widać (słyszałem o trzech przypadkach). Jeżeli chodzi o bezrobocie to 9,5% w Rabce do 10,6% w Małopolsce to też chyba niezły wynik. Dziwnym zbiegiem okoliczności do Rabki się „wpychają” duże sklepy wielkopowierzchniowe (vide teren przy Rabkolandzie czy przy Zakopiańskiej), a one chyba odzieży na wagę nie sprzedają? Slumsów, faveli czy innych dzielnic biedy w mieście również nie zauważyłem. Dla jasności sytuacji, to nie twierdzę, że wszystko w Rabce jest OK. ale do ChDKK to nam bardzo daleko. Obserwatorze. Nie zalecam wizyty u okulisty ( mamy w Rabce takich specjalistów, a jakże), ale dla poprawienia jakości obserwacji wystarczyłaby odrobina obiektywizmu i rzetelności.

obserwator
19.07.2014 19:31
IP: 46.113.71.200

Jaki Żurek tu trzeba kogoś z wizją .Człowieka energicznego bezstronnego. Poza tutejszymi konfliktami. Który łączy a nie dzieli. Który chce być sługą dla mieszkańców.

Ludzie w Rabce mówią, że....
19.07.2014 09:40
IP: 46.112.215.254

Przybyłowa od dawna twierdzi,że całe dziadostwo w Rabce to wina ekologów i cyklistów.Teraz już nawet nazwiska wymienia. Dobry pomysł-Żurek na burmistrza !!

obserwator
18.07.2014 20:02
IP: 46.113.71.200

Kiedyś ktoś śpiewał - Jaki kamień taki cios....... Dziś można zaśpiewać jaki plan zagospodarowania taki burmistrz.To jest kpina z nas. Przez 10 lat kobieta zarobiła ponad milion . Przez ponad 3tysiące dni nie został zrobiony plan. Nie ma kanalizacji prawie połowa gminy.Nawet woda miejska nie jest podpięta do kilku ulic. Bezpieczeństwo zerowe - nożowników masa. A co najważniejsze bezrobocie ogromne. Mieszkańcy klepią biedę za marne wypłaty jeżeli gdzieś pracują . Młodzi uciekają masowo. Ale burmistrz mówi że jest eldorado. Jedyne co się rozwija masowo to sklepy z ciuchami na wagę. O burmistrzu w pierwszej kolejności świadczy poziom życia mieszkańców. Nie dajcie się zwieść propagandzie - wspaniały park nowy asfalt i namalowane linie ( za kredyty można wszystko zrobić ).

100 dni minęlo
18.07.2014 13:45
IP: 83.10.243.218

"- Sąd to jedyna droga, aby orzec, czy plan jest zgodny ze studium - mówi Przybyło. Gdyby plan został uchylony, ok. 400 osób, które od jego wprowadzenia dostały wypisy z planu (dawniej warunki zabudowy), będzie musiało się starać o nie od nowa". Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/336278,plan-zagospodarowania-rabki-zdroju-do-uchylenia,id,t.html?cookie=1

100 dni minęlo
18.07.2014 13:42
IP: 83.10.243.218

Komentarze, komentarze.... http://www.gorce24.pl/informacje/1150/Burmistrz_Ewa_Przybylo_mimo_uchylenia_planu_zagospodarowania_przestrzennego_w_calej_sprawie_sa_tez_plusy

rabczanin
18.07.2014 13:02
IP: 77.253.15.74

..plan będzie przed wyborami....i jak wpłyną daniny..

Zobacz także
Reklama