• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości

Gminne Obchody Dnia Strażaka (zdjęcia)

Poniedziałek, 6 maja 2024 14:19

Sołectwo Ponice było w tym roku gospodarzem Gminnych Obchodów Dnia Strażaka. W sobotę 4 maja pod miejscową remizą OSP spotkali się strażacy z całej gminy Rabka-Zdrój, wraz z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi.

Demolka na Bulwarach - sprawcy zostali uwiecznieni na monitoringu

Poniedziałek, 6 maja 2024 13:55

Straż Miejska w Rabce-Zdroju dysponuje materiałem video, który przedstawia "nocny trening dewastatorów". Przypomnijmy, iż w weekend majowy sprawcy zdemolowali w nocy 9 koszy na odpady znajdujące się na rabczańskich bulwarach. - Jak zawsze sprawców zapraszamy do Straży Miejskiej w Rabce Zdroju, w celu poniesienia kosztów naprawy wyrządzonej szkody. Naprawa szkody nie zwalnia z odpowiedzialności, natomiast dobrowolne zgłoszenie się może być okolicznością łagodzącą - mówi komendant Kazimierz Zapała.

Koncertowe obchody (zdjęcia)

Piątek, 3 maja 2024 21:23

Koncert Orkiestry Meloarte pod nazwą "Największe Przeboje Filmowe", który zgromadził licznych turystów spędzających w Rabce-Zdroju Majówkę oraz mieszkańców, zakończył rabczańskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

3 Maja w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Piątek, 3 maja 2024 15:57

W Rabce-Zdroju odbyły się obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym ich punktem była uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez ks. proboszcza Dariusza Paculę w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju.

Demolka na bulwarach! Straż Miejska szuka sprawców (zdjęcia)

Piątek, 3 maja 2024 10:42

Duże straty finansowe powstały po nocnej wizycie chuliganów na rabczańskich bulwarach. Ktoś zdemolował w nocy 9 koszy na odpady.

Koncertowo i z humorem (zdjęcia)

Czwartek, 2 maja 2024 17:01

W Teatrze Lalek „Rabcio”, odbył się zorganizowany przez Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju, wyjątkowy koncert, na którym wystąpił znakomity duet fortepianowy - Czesław Majewski i Janusz Tylman.

Zderzenie samochodu z koniem. Smutny finał wypadku w Zarytem (zdjęcia)

Czwartek, 2 maja 2024 14:59

RABKA-ZDRÓJ: Około godz. 0.40,na drodze w kierunku Mszany Dolnej, doszło do zderzenia samochodu z wolno biegającym koniem.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Teatrze Lalek Rabcio

Czwartek, 2 maja 2024 13:14

Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbędą się w Teatrze Lalek Rabcio 11 maja o godzinie 11:00.

Przydotowania do przebudowy dwóch odcinków drogi krajowej nr 28

Czwartek, 2 maja 2024 12:57

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ogłosiła dwa przetargi na przygotowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 28. Obejmują one odcinki od Białki do Skomielnej Białej i od Limanowej do Chełmca - łącznie to blisko 38 km.

Poranny wypadek w Sieniawie

Czwartek, 2 maja 2024 10:01

- Kierująca samochodem osobowym marki Opel mieszkanka Sieniawy w wyniku zaśnięcia zjechała na przeciwny pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem marki Audi, kierowanym przez mieszkankę Spytkowic. Sprawczyni ukarana mandatem karnym. Kierujący byli trzeźwi. Nikt z uczestników nie doznał obrażeń ciała - informuje st. asp. Sabina Iskrzycka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Romer najlepszy w województwie

Wtorek, 30 kwietnia 2024 14:32

Drużyna I LO im. Eugeniusza Romera w składzie: Kacper Sutor, Mikołaj Małysz, Ignacy Staniszewski, Michał Tupta i Bartłomiej Pardo zwyciężyła w IX Małopolskim Turnieju Debat Historycznych IPN.

Biegaczki narciarskie LKS Witów ski odebrały nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe

Wtorek, 30 kwietnia 2024 11:38

Tuż przed długim weekendem majowym, kiedy również sportowcy mają „wolne” od zgrupowań, w końcu udało się spotkać zawodniczkom LKS Witów ski z Bolesławem Żabą, Wójtem Gminy Mszana Dolna. Mimo, że nagrodę za wysokie osiągnięcia sportowe w ciągu 2023 gospodarz gminy przyznał Aleksandrze Kołodziej i Wiolecie Opyd kilka miesięcy wcześniej, dopiero dzisiaj udało się im spotkać, aby dokonać oficjalnego jej przekazania.

Kołysanka od Bobasa i Kariny (video)

Wtorek, 30 kwietnia 2024 11:03

Duet rabczańskich artystów Karina i Kuba, czyli projekt Bobass Dla Dzieci, zaprezentował najnowszy utwór własnej kompozycji przeznaczony dla wszystkich "Bobasów". "Kołysanka" - taki tytuł nosi najnowsza propozycja od duetu.

Uczennice Romera kolejny raz zdobyły mistrzostwo województwa małopolskiego

Wtorek, 30 kwietnia 2024 09:49

23 kwietnia na terenie lotniska w Nowym Targu drużyna dziewcząt, reprezentująca I LO im. E. Romera w składzie: Anna Jajecznica, Oliwia Zubrzycka, Nikola Talaga, Roksana Banaś , Alessandra Sęk i rezerwowe (Martyna Talaga i Izbela Niezabitowska) pokonała rywalki i pewnie zdobyła tytuł mistrzyń województwa małopolskiego w biegach przełajowych w ramach Małopolskich Drużynowych Biegów – LICEALIADA MŁODZIEŻY.

I sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Wtorek, 30 kwietnia 2024 09:46

Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu II postanawia, co następuje: Zwołać I sesję Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju na dzień 7 maja 2024 r. na godz. 10.00. Miejsce odbycia sesji: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, ul. Parkowa 2, Sala Obrad pok. 05 w celu złożenia ślubowania przez radnych Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju oraz przez Burmistrza Rabki-Zdroju wybranych w wyborach przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r.

Reklama