• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 27 września 2023
  • Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Reklama
Informacje
Data: 25 lutego 2016, Czwartek / Ilość wyświetleń: 6078

Ewa Przybyło krytykuje działączy Alarmu Smogowego za nagonkę i brak propozycji

"Obecnie Wasze organizacje prowadzą ciągłą nagonkę i skupiają się jedynie na ataku medialnym na Rabkę-Zdrój, a nie wskazują projektów i realnych programów, które wsparłyby finansowo miejscowości uzdrowiskowe w celu poprawy jakości powietrza. " - pisze burmistrz Rabki-Zdroju w apelu otwartym skierowanym do Polskiego Alarmu Smogowego, Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Podhalańskiego Alarmu Smogowego.

Burmistrz uzdrowiska wzywa w nim ekologów do podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do pomocy miejscowościom uzdrowiskowym w pozyskaniu przez samorządy środków finansowych na poprawę jakości powietrza.

To jej reakcja na ostatnie wystąpienia przedstawicieli organizacji działających na rzecz ochrony powietrza w sprawie Rabki-Zdroju oraz artykuły i reportaże krytykujące wadze uzdrowiska za brak zdecydowanych działań na rzecz walki ze smogiem oraz komentarze krytykujące burmistrz Ewę Przybyło za podważanie wyników badań, które pokazują wysoki stopień zanieczyszczenia powietrza w Rabce-Zdroju.

W apelu czytamy też: "Na stronie internetowej Polskiego Alarmu Smogowego, deklarujecie iż Wasza „inicjatywa koncentruje się na decyzjach, które wyposażą samorządy lokalne w realne narzędzia walki o czyste powietrze”. Najlepszym i najbardziej skutecznym narzędziem jest pomoc finansowa skierowana bezpośrednio do mieszkańców. W związku z tym należało by się skupić się na działaniach, które wpłyną na wszelkiego rodzaju instytucje dysponujące środkami finansowymi do uruchomienia programów wspierających samorządy w walce z niską emisją. Zdajemy sobie sprawę, że jest to znacznie trudniejsze od samego mówienia o złej jakości powietrza i wykonywania pomiarów pod okiem kamer, ale z pewnością możliwość wsparcia finansowego mieszkańców skuteczniej wpłynie na poprawę powietrza.

Obecnie nie ma specjalnych środków dotacji dla uzdrowisk na zmniejszenie niskiej emisji. NFOŚiGW wycofał się z dofinansowania projektu LIFE, w którym Rabka-Zdrój miała być liderem, ponadto obniżył dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła w gospodarstwach indywidualnych w ramach projektu KAWKA, do którego aplikowaliśmy, poprzez przyznanie dofinansowania jedynie dla połowy liczby gospodarstw uwzględnionych we wnioskach aplikacyjnych.
Wszystkim nam zależy na jak najlepszej jakości powietrza, którym oddychamy. W związku z tym powinniśmy razem stanąć przed poważnym wyzwaniem, polegającym na podjęciu wspólnych działań, których celem jest radykalna zmiana jakości powietrza i likwidacja niskiej emisji".

Oprac. (mr)
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Marta Rabka Zdrój
01.03.2016 21:35
IP: 77.243.189.254

W okresie od 2006 aż do 2014 roku, a więc przez 8 lat sprawowania funkcji burmistrza naszego miasta, Ewa Przybyło nie kiwnęła palcem w celu poprawy jakości powietrza w Rabce, a w szczególności nie przystąpiła do żadnego z ówcześnie dostępnych programów nakierowanych na wsparcie działań zmierzających do ograniczenia szkodliwej niskiej emisji. Nikt wówczas nie darł gęby o zanieczyszczenie powietrza, nie warto było więc prowadzić żadnych działań w tym kierunku bo nie przełożyłyby się na zwiększenie poparcia wyborczego. Gdy w 2014 roku o problemie zaczęło być głośno za sprawą badań okresowych prowadzonych wówczas przez WIOŚ, cała energia burmistrz Ewy Przybyło oraz jej popleczników sprowadzała się do próby zdyskredytowania wiarygodności badań powietrza, z koronnym argumentem że przecież nikt w Rabce nie chodzi w masce przeciwpyłowej na twarzy. Jedynym działaniem które podjęła wówczas burmistrz Ewa Przybyło celem walki z problemem zanieczyszczenia powietrza w Rabce stało się pohukiwanie groźbami wystąpienia z powództwem sądowym o zniesławienie dobrego imienia Rabki przeciwko "wrogiemu elementowi" który chciał nam odebrać kuracjuszy. Dalej bowiem większość mieszkańców Rabki nie przejmowała się tym że prawie każdego dnia wdychają truciznę, tak więc w logice słupków sondażowych nie warto było działać w inny sposób niż strasząc postępowaniami sądowymi. Gdy w 2016 roku rozpoczęła się "medialna nagonka" na zanieczyszczenie powietrza w Polsce, a w szczególności w Rabce (wybranej jako najbardziej kontrastowy przykład - problem dotyka miejscowości która uzurpuje sobie tytuł uzdrowiska nakierowanego na leczenie sanatoryjne chorób dróg oddechowych), a skala rwetesu uniemożliwiła jego zagłuszenie, nastąpił zwrot - pani burmistrz wsadziła paluch w oko organizacjom pozarządowym które gardłowały o zanieczyszczeniu powietrza, wypominając im dlaczego niczego nie robią celem poprawy jakości powietrza. Przecież wszystkim nam zależy na jakości powietrza w Rabce, nieprawdaż ...

Anna Kowalcze-Pawlik
29.02.2016 20:50
IP: 94.254.179.92

Odpowiedź Krakowskiego Alarmu Smogowego na apel: http://krakowskialarmsmogowy.pl/aktualnosci/szczegoly/id/265 Eko-gazowy: w Krakowie kampania dotycząca możliwości wymiany pieców toczy się pełną parą. Korzysta się ze wszystkich dostępnych mediów, żeby dotrzeć do możliwie najszerszego grona odbiorców, łącznie z wizytami domowymi konsultanta. W Rabce nic nie wiadomo żadnymi tradycyjnymi kanałami, a że o wiele mniej osób korzysta z internetu, mówienie o tym, że jakieś informacje są ogólnodostępne (bo w sieci), to jednak nieporozumienie. I tutaj kryje się duża rola UM.

eko-gazowy
28.02.2016 16:42
IP: 159.205.194.106

Dla interesujących się dotacjami do wymiany kotłów.http://www.wfos.krakow.pl/nabor-wnioskow-o-dofinansowanie-przedsiewziec-w-ramach-programu-poprawa-jakosci-powietrza-czesc-2 O ile mam dobre wiadomości to Rabka aplikuje w tym programie. Wiadomości jakoby jest wiele programów wspomagających wymianę kotłów jest nieporozumieniem. Jest program szwajcarski, PONE i KAWKA. Nabór 2015 i realizacja do 2018. Wg mnie nie przespano terminów. Kawka I była dla innych gmin. Należy pamiętać jeszcze o jednym punkcie - koszty kwalifikowane do 90% to nie znaczy że otrzyma się dotację 90% - gdyż jest to liczone do pewnej granicy np. 6000 do 8000. (warunki dotacji WOFS)

Łysy
28.02.2016 13:25
IP: 178.183.130.136

Przybyło sieje wiatr i zbiera burzę, sama sobie zasłużyła.

mb
28.02.2016 00:05
IP: 91.232.63.12

do -obserwator popieram bardzo trafne spostrzeżenie i warto się nad tym poważnie zastanowić. Rydzykowi cofnięto przyznaną dotację i oddał sprawę do sądu i dostał z nawiązką bez udziału sądu kosztem Małopolski ,która przecież też miała przyznane 20 milionów dotacji, których nie dostanie i dodatkowo straci 42 miliony z Unii.Może trzeba postąpić podobnie.

Bolek
27.02.2016 20:33
IP: 83.7.118.219

A mnie jest szkoda Rabki takie fajne uzdrowisko, a władza bodej ta bodej.

dawny znajomy
27.02.2016 10:33
IP: 83.238.174.151

Najlepiej niszczyć a może coś się spodobało dla rodziny i wszelkimi siłami to trzeba odebrać drugiemu ale myśle nie doczekanie twoje burmistrzowa nawet nie myśl o tym

łysy ale nie wice
27.02.2016 10:29
IP: 83.238.174.151

Kobieto czy słuchałaś P.Premier kto się liczy w gospodarce urzędnicy czy przeciębiorcy jak z nimi nie będziesz współpracować to oczywiście nie masz mózgu

obserwator
26.02.2016 22:38
IP: 83.26.15.4

potencjalni beneficjenci programu LIFE , KAWKA i innych dotacji na poprawę jakości powietrza w małopolskim z Rabką na czele powinni wytoczyć proces przeciwko NFOŚiGW za odebranie przyznanych środków - dokładnie tak, jak zrobiła fundacja Rydzyka...przecież władza rabczańska jest bardzo skuteczna w bataliach sądowych

eko-gazowy
26.02.2016 21:19
IP: 159.205.194.106

Taka mała informacja - Kawka jeszcze nie działa PONE jest drozszy, ale tez możliwy. O ile się orientuję Rabka aplikuje w KAWCE, czyli najlepszym programie.Te wiadomości są ogólnie dostępne w internecie. W zależności od gminy dofinansowanie może dotyczyć nie tylko podłączenia do sieci ciepłowniczej czy ogrzewania gazowego, ale także zakupu nowoczesnego automatycznego kotła na węgiel, drewno lub pelet (nie dotyczy Krakowa). Musisz zastosować kocioł spełniający wymagania klasy 5 w zakresie sprawności i emisji zanieczyszczeń. Możesz uzyskać od 50% do 90% kosztów całej inwestycji. Pamiętaj, że decyzję gminy o udzieleniu dofinansowania musisz uzyskać zanim dokonasz wymiany ogrzewania! Gminy mają możliwość pozyskania zewnętrznych środków na dopłaty dla mieszkańców do wymiany ogrzewania na niskoemisyjne, w tym automatycznych kotłów na węgiel i biomasę (np. drewno, pelet): z programu KAWKA oferowanego wspólnie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie mogą uzyskać dotację do 90% całości kosztów inwestycji, z programu PONE oferowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie do 50% całości kosztów, środki dla gmin na ten cel uruchomi również Województwo Małopolskie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Nawet jeśli Twoja gmina nie oferuje dofinansowania do wymiany ogrzewania, możesz skorzystać z preferencyjnego kredytu na wymianę kotłów węglowych na kocioł gazowy lub olejowy udzielanego przez Bank Ochrony Środowiska lub Bank Spółdzielczy w Zatorze. Po realizacji inwestycji kredyt zostanie umorzony w wysokości do 50% kapitału dzięki środkom, które na ten cel przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dowiedz się więcej pod numerem telefonu: 12 628 45 00 (Bank Ochrony Środowiska) lub 33 841 08 40 (Bank Spółdzielczy w Zatorze) Odnośnie solarów w sąsiednich gminach - jest to jeden program szwajcarski dla gmin realizowany od 2008 r z fazą wykonawczą od 2013. Ma jedną wadę- musisz korzystać 10 lat z układu solarnego - zresztą szczegóły są na stronach gmin partnerskich. SOLARY NIE ROZWIĄZUJĄ PROBLEMU ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA.

robuś
26.02.2016 20:12
IP: 91.231.23.11

Ta baba olewa Rabkę, ...[Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]...którymi nas karmi, wychodzą już na wierzch, a ile jeszcze wyjdzie!!!!!!!!!!!!!!

wojtek
26.02.2016 19:17
IP: 176.100.198.46

Myślicie, że solary rozwiążą problem ? Energia odnawialna, kto ogrzeje nią dom ? Jakość węgla, sposób palenia i rodzaj pieców ma znaczenie.

amant
26.02.2016 19:17
IP: 83.4.246.112

Do aaa mnie sie Ęwka podoba jak na swój wiek to nie jedna jej zazdrosci figury

mieszkaniec na wieki
26.02.2016 15:59
IP: 83.238.174.151

Zarezerwuj sobie drugiego BUSA będziecie razem się prowadzić ze swoim EX bo już ci niedługo

es
26.02.2016 15:57
IP: 83.238.174.151

Jak żyje prawie 60 lat to takiego cyganowatego burmistrza tutaj w rabce nie było skąd ty kobieto się tutaj wziełaś chyba cię kosmici zrzucili

Jolanta Miśkowiec
26.02.2016 13:09
IP: 31.174.179.219

W dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej udziela Burmistrz wywiadu pod znamiennym tytułem" Sukces tkwi w zgodzie".Jak zgodę Pani Burmistrz pojmuje trudno pojąć. Czyżby chodziło o to aby godzić się na Pani poczynania?Jaką zgodę przez 6 lat miała Pani na myśli nie uznając postulatów 5 dzierżawców? Czy przykładem zgody jest pozew do sądu wobec jednego z nich? Jaką że to szkodliwą działalność prowadzą te osoby? Na jakie straty narazili gminę płacąc do kasy należne kwoty? Pani nie ma pojęcia o zgodzie. Zacytuje Pani słownik języka polskiego i może to Pani pozwoli zrozumieć na czym polega zgoda: 1. «stan, w którym nie ma zatargów, kłótni, konfliktów» 2. «stan, w którym ludzie mają wspólne zdanie lub odczucia w jakiejś sprawie» 3. «pozwolenie na coś»

celina
26.02.2016 12:23
IP: 83.238.174.151

Czytałem artykuł w gazecie i Pani mówi że Pani żyje w zgodzie ze wszystkimi chyba naprawde ma Pani skleroze albo Pani wali głupa aż przykro P.. słuchać

wicek
26.02.2016 12:18
IP: 83.238.174.151

Co to za herezje P. podała do gazety Krakowskiej w 16 wieku za takie spłoneła by P. żywcem na stosie ...[Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]...

Dulska
26.02.2016 11:35
IP: 178.43.150.175

Normalna polityka dziel i rządź. Skłócić pospólstwo. Niech gawiedź narzeka na nawiedzonych ekologów. Głównym celem rządzących jest utrzymanie się na stołkach. Po co robić zamieszanie z piecami i kolektorami. Mącenie w szambie może tylko spowodować w perspektywie biegunkę. A smrodu nikt nie chce. Pozostają wieczorne spacery wokół stołu przy zamkniętych oknach. "Moralność [...]".

walek
26.02.2016 08:54
IP: 83.238.174.151

Kolego ja też czekam na podłączenie sześc lat co do początku kanalizacji mam 100 metrów i to w centrum miasta złośc kipi w tej Pani jeśli tylko nie jesteś po jej stronie to jesteś WROGIEM NR JEDEN ale to stanowisko nie jest na WIEKI doczekamy się UPADKU z wysokiego KONIA

wściekły pies na was
26.02.2016 08:47
IP: 83.238.174.151

WIELKA SCOĄGACZKA UNIJNYCH PIENIĘDZY chyba ci się śniło NABRALIŚMY SIĘ WSZYSCY nic nie umie tylko py...kiem KLEPAĆ Co sama wymyśliłaś pociągnełaś wszystkie pomysły śp Antoniego a sama masz zamiast ...[Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]...

Ze Słonego...
26.02.2016 08:39
IP: 83.17.122.222

Specjalistę od pozyskiwania środków to Burmistrzowa zwolniła 9 lat temu. Teraz pracuje na rzecz sąsiedniej Raby Wyżnej i proszę zobaczyć z jakimi efektami. Jak się jest w czymś kiepskim to należy wyciąć tych lepszych - żeby swojej niedoskonałości i niewiedzy nie było widać. Tak właśnie działa Pani Burmistrz. Zamiast przejąć najbardziej wartościowych ludzi po Rapaczu to ona ich wylała z pomyjami. Ot co się dziwić.... stare sprawdzone metody poparte kartami historii Polski.

RAb
25.02.2016 22:36
IP: 83.10.155.108

bzdury pani pisze...a kase sie bierze za nic

aaaa
25.02.2016 22:11
IP: 83.10.162.219

Specjalistka od pozyskiwania pieniędzy !!!!!!! Zyczę ci wszystkiego co najgorsze

Sebastian
25.02.2016 21:04
IP: 46.77.124.150

A co zrobiły władze gminy w celu poprawy jakości powietrza w Rabce (poza udziłem w programach, które nie weszły w życie). Powietrze w Rabce jest kiepskiej j akości niezależnie od wystapień ekologów. Dlaczego Straż Miejska nie podniesie wzroku na dymiace kominy? Odpowiedź Pani Burmistrz świadczy o maksymalnym oderwaniu od ważnych spraw miasta. Nie głosowałem na Pania Przybyło (ale to kiepska pociecha...)

Anna Kowalcze-Pawlik
25.02.2016 20:33
IP: 94.254.178.81

Szanowna Pani Burmistrz, Jako rodowita rabczanka oraz osoba, która doznała realnych szkód na zdrowiu mieszkając w Rabce i borykając się w związku z tym z astmą wywołaną zanieczyszczeniem powietrza, przyjmuję Pani apel do ww. organizacji ekologicznych z niedowierzaniem. To właśnie działalności Krakowskiego Alarmu Smogowego, a później Polskiego Alarmu Smogowego zawdzięczamy ustawę antysmogową, która pozwala samorządom na wprowadzanie zakazu palenia węglem. To, że środki finansowe na realizację programu LIFE zostały zaprzepaszczone, zawdzięczamy krótkowzrocznej polityce nowego rządu, na który Pani, choćby z racji ostatniej bytności Prezydenta RP, mogłaby wywierać wielki wpływ w koalicji z - prawicowymi przecież - samorządowcami z Małopolski, skoro tych problem również dotyka. Pani postulat poszukiwania projektów i programów dofinansowania walki ze smogiem także zalicza się do obowiązków samorządu, w którym NGO nie powinny magistratu wyręczać, a w którym mogą co najwyżej magistrat wspierać. Mieszkańcy w zeszłym roku zwracali się do Pani z prośbami o podjęcie działań i bezskutecznie usiłowali się w tej kwesti z UM porozumieć. Nic dziwnego, że kiedy ich starania nie przyniosły efektów, uderzyli do mediów. Jako wyborca nie oczekuję przerzucania odpowiedzialności na ekologów z zewnątrz, a zdecydowanego działania ze strony UM, który powinien porzucić wewnętrzne wojenki w obrębie Rady Miasta i zająć się zanieczyszczeniem powietrza jako kwestią priorytetową. Oczywiście, rozwiązania należy szukać wspólnie, ale bez wbijania Alarmowi palca w oko, tylko dlatego, że robi to co powinien - naciska na samorząd, żeby działał.

z Rabki
25.02.2016 18:46
IP: 91.231.23.12

Burmistrz niewiele robiła w zakresie ochrony środowiska przez 2 kadencje .Pensje bierze jak najlepsi Burmistrzowie więc powinna się starać o pozyskanie środków na te cele , tak jak to robią inne samorządy.Najlepiej zwalać winę na innych ,oj nieładnie.

Dobra zmiana
25.02.2016 18:00
IP: 178.183.133.133

9 lat laby, a teraż nóż na gardle.

mieszkaniec
25.02.2016 17:30
IP: 83.7.158.219

gdzie była nasza sołtysowa gdy wszystkiej gminy wkoło zakładały solary tylko rabka ich niema. Brak wyobraźni oraz wizji dziekanując

emeryt
25.02.2016 17:30
IP: 79.185.128.59

lansowała się pani jako super specjalistka od pozyskiwania środków unijnych - i co ???

zarycian
25.02.2016 16:51
IP: 91.231.23.10

Szefowo Burmistrzowo! a kto bierze pieniądze za prace na rzecz Miasta? na pewno nie ja ani kluby tylko Pani!! Głupich tłumaczeń dosyć. Dla poprawy powietrza trzeba wysłać Szwagra i jego ludzi do kontroli czym pala ludziska w piecach!!! i pieniędzy dodatkowych nie trzeba bo przecież maja pensj. Dodatkowo , można kontrole przeprowadzić niejako "przy okazji" kiedy to codziennie auto Straży Miejskiej udaje sie po Szefa.

dawny znajomy
25.02.2016 15:51
IP: 83.238.174.151

Niech Pani nie Krytukuje Ekologów bo w tej materi jest Pani Anty ekologiczna bo ja czekam siedem lat na podłączenie do kanalizacji przecież była P. najlepsza od ściągania UNIJNYCH PIENIĘDZY i teraz P. pyta ich skąd można te pieniądze ściągnąć BREDNIE i jeszcze raz BREDNIE Pani Przybyło

Zgórrodem
25.02.2016 15:43
IP: 185.15.83.169

To nie jest nagonka tylko zwrócenie uwagi na realny problem. Przez lata miłościwie nam panujący nie zauważali problemu. Tu się niema co unosić tylko trzeba brać do roboty.

ORMOwiec
25.02.2016 15:35
IP: 83.10.162.219

Nie wiem czy wiecie, ze na Rabkę została rzucona klątwa . Miasto i gmina jest przeklęte i to jest powodem że tak niekorzystnie układają się losy tej miejscowości. To jest powodem że mieszkańcy w swoim zaślepieniu wybierają sobie taką a nie inną władzę . Współczuję ludziom którzy w dobrej wierze tutaj się przeprowadzili.

przybyłowiec
25.02.2016 15:34
IP: 83.10.162.219

Kobieto, coś ci się pomyliło, pytam kto ma rozwiązywać problemy mieszkańcy czy burmistrz.

Ze Słonego...
25.02.2016 15:21
IP: 83.17.122.222

Terefere nie ma programów pomocowych. A sąsiednie gminy jakoś na potęgę budują instalacje solarne pomimo tego że nie są uzdrowiskami. Mszana Dolna jakoś sobie poradziła.... a Raba Wyżna ?? taka prosta wiejska gmina a prawie każdy budynek ma tam już instalację do grzania ciepłej wody i to prawie że za darmo a ostatnio montowane są panele do produkcji elektryczności. Radni klubu nasze miasto weźcie sprawę w swoje ręce... u sąsiadów się da a u nas nie można?? jak długo będziemy się truć. Na Słonym w sezonie grzewczym niema czym oddychać.

Jola
25.02.2016 14:47
IP: 83.27.137.56

Drodzy Ekolodzy. Podajcie jeszcze z której wsi były skazone jajka ( o ile nie miały wczesniej zmytych pieczątek), bo wypadało by nie tylko ludzkie ale i kurze życie uratować. Bo z dotychczasowych badań wychodzi, że tylko w Rabce jest tragicznie (nie powinno sie oddychac, jeść i pic) a parę kilometrów od granic jest juz super. Chociaż jak z ostatniego reportażu wynika, pomiary czystości powietrza dla Rdzawki robi się na skrzyżowaniu w Rabce, więc i poza granicami moze nie byc tak różowo.

wrrrrrrrrrrr
25.02.2016 14:35
IP: 83.22.197.143

Dla Rydzyka 26 mln= odebrane Krakowowi z programu Life 20 mln + odebrane 6mln? z programu Kafka. Proste? Proste.

...............pozyskiwanie środków
25.02.2016 14:18
IP: 80.55.193.210

kto tu jest mistrzem od pozyskiwania środków ?????? ktoś pamięta ?????????????? ktoś się chwalił żenada

turysta
25.02.2016 14:16
IP: 80.55.193.210

ale tupet

łata
25.02.2016 14:11
IP: 178.37.110.248

Kończ waćpanno wstydu oszczędź

kasia
25.02.2016 13:47
IP: 31.174.57.119

siedzicie w tym urzedzie kasiore nie malom trzepiecie,a Rabka jest w czarnej dup... Gdzie sa te atrakcje dla turystow stare lodowisko zarosniety tor saneczkowy to obiekty do ktorych nawed drogi dojazdowej normanej nie ma tylko bloto i kaloze.Na dodatek powietrze zatrute.Wiecej do tej dziury nie przyjade zawiedziona turyska

Mieszkaniec
25.02.2016 13:29
IP: 31.174.165.196

Burmistrz miała na to już 2 kadencje a teraz leci 3. Gminy okoliczne miały dofinansowania tylko Rabka gów.o miała. Chwaliła się Pani że jest specjalistką w pozyskiwaniu dotacji - teraz my mieszkańcy widzimy Pani kompetencje.

mieszkaniec Rabki
25.02.2016 12:59
IP: 31.174.123.76

Nie byłoby nagonki gdyby burmistrz przez 10 lat wzięła się do roboty. Teraz czeka burmistrz na działania innych Najlepiej tak , nic nie robić a jak już nóż na gardle to winni wszyscy tylko nie Ja. Zamiast tracić czas na polemikę , do roboty!!!!

Jan
25.02.2016 12:56
IP: 178.183.133.133

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. Co pani zrobiła przez 9 lat dla ochrony powietrza ?

Basia
25.02.2016 12:33
IP: 83.7.11.225

Brak zaufania do lidera? Chodzi fama i mówi, że NFOŚiGW się wycofał bo Rabka jest liderem.

Zobacz także
Reklama