Zarząd powiatu ma dwie propozycje ws. nocnych dyżurów aptek. Jedna jest korzystna dla Rabki-Zdroju

Wyznaczenie nocnych dyżurów aptek w Szczawnicy i Rabce-Zdroju zakłada jedna z dwóch propozycji, jakie przedstawił Zarząd Powiatu Nowotarskiego w odpowiedzi na postulaty przedstawicieli obu samorządów. Druga propozycja zakłada, że nocne dyżury będą - jak dotychczas - tylko w dwóch aptekach w Nowym Targu, które chcą je prowadzić. O tym, która propozycja przejdzie, zdecydują jeszcze w listopadzie radni powiatowi. Starosta Krzysztof Faber powiedział w rozmowie z portalem Podhale24.pl, że obie propozycje zostały przedstawione radnym do konsultacji i to Rada Powiatu Nowotarskiego podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.

Przypomnijmy, iż samorządowcy z Rabki-Zdroju i Szczawnicy od dwóch lat domagają się od władz powiatu, aby wyznaczyły w ich miejscowościach nocne dyżury aptek. Do tej pory powiat odmawiał twierdząc, że nie chcą tego sami aptekarze, bo nocne dyżury są nieopłacalne, a powiat nie może ich do tego zmuszać.

- My nie mamy żadnego interesu w tym, żeby mieszkańcy nie mieli w nocy dostępu do aptek. Ale jest swoboda prowadzenia działalności gospodarczej i do takich dyżurów nie możemy nikogo zmusić. Trudno oczekiwać, że aptekarze będą do swojej działalności dopłacać - mówi starosta Krzysztof Faber. I dodaje: - Niech się wypowiedzą w tej sprawie radni. Jeszcze nie wiem, które rozwiązanie będzie rekomendował zarząd.

Źródło: Podhale24.pl