• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
  • Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Reklama
Zaproszenia
Data: 21 marca 2024, Czwartek / Ilość wyświetleń: 2212

Misterium Męki Pańskiej w Rabce-Zdroju

Już ponad 30 lat Grupa Teatralna “Live Theater Production” z Chicago, której dyrektorką i reżyserką jest Cecylia Jabłońska organizuje Misterium Męki Pańskiej w okresie Wielkiego Postu. Wielkopostny spektakl można będzie zobaczyć w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju w czwartek 21 marca po mszy o godz. 17.30. Wstęp jest bezpłatny, ale mile widziane są dobrowolne datki, które pomagają w działalności zespołowi “Live Theater Production”.

Celem męki Chrystusa jest pogłębienie wiary; zapewnienie szansy na spełnienie teatralnych marzeń zarówno dorosłych, jak i dzieci; integracja rodzin poprzez wspólnotę; odkrywanie nowych przywódców; i inspirowanie nowych namiętności. Wszystko w przedstawieniu wykonywane jest całkowicie na żywo, a widownia może prawdziwie głęboko tego doświadczyć. Spektakl jest jednocześnie modlitwą za wszystkich w nim uczestniczących. Pokazuje całą Drogę Krzyżową Chrystusa. Osoby, które występują w spektaklu mają profesjonalne podejście do swojego zadania, pomimo tego, że są amatorami.

Aktorzy występujący w Misterium modlą się przed występem następnie dają temu wydarzeniu całe swoje serce. Dla widza jest to wciągające doświadczenie teatralne, z którego korzystają wszyscy, oprócz duchowego przygotowania do zmartwychwstania naszego Pana. Męka Chrystusa była wykonywana w całym Chicago jako tradycja świąteczna przez ostatnie 30 lat. Zwiedziła również podróże poza Illinois, w Arizonie, Kalifornii, Indianie, Michigan, Nowym Jorku, New Jersey, Pensylwanii, Wisconsin, a nawet Kanadzie.

Nad oprawą spektaklu czuwa Urszula Michałowska, czyli Ulala Productions. Muzykę do Misterium skomponował Andrzej Warzocha, laureat nagrody Emmy. “Live Theater Production” to organizacja non-profit licząca 70 aktorów wolontariuszy. Daje możliwość całym rodzinom realizowania swoich marzeń teatralnych i muzycznych w religijnej atmosferze.

Celem przedstawienia jest: pogłębienie wiary, danie możliwości spełnienia artystycznego dla dorosłych, młodzieży i dzieci, integracja rodzin i odkrywanie liderów. Dla widzów jest to przeżycie artystyczne, ale jednocześnie duchowe przygotowanie do Zmartwychwstania Pańskiego. Misterium Męki Pańskiej grupy “Live Theater Production”, jest grane zarówno w j. polskim jak i angielskim.
Reklama
Zobacz także

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Sobota, 8 czerwca 2024 15:23

Droga Światła w Mszanie Dolnej

Piątek, 17 maja 2024 15:00

Majówka 2024 w Rabce-Zdroju

Niedziela, 5 maja 2024 16:03

Śpiewające Fortepiany

Środa, 1 maja 2024 19:00
Zaproszenia
Zdjęcia
Ogłoszenia
Reklama