• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 21 maja 2024
  • Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
Reklama
Zaproszenia
Data: 20 kwietnia 2024, Sobota / Ilość wyświetleń: 663

"Mały Książe" w "Rabciu" - wznowienie

Teatr Lalek „Rabcio” zaprasza 20 kwietnia na godz. 11.00 na spektakl „Mały Książe” w adaptacji i reżyserii Filipa Bochenka.

„Nie przeraża was to? Dlaczego kapelusz miałby przerażać? Mój obrazek nie przedstawiał kapelusza. To był wąż boa, który trawił słonia.”

Kto widzi kapelusz? Kto widzi węża? „Mały Książę” - Jeden z najbardziej znanych i ukochanych przez czytelników tytułów w dziejach światowej literatury. Fenomen „Małego Księcia” nieustająco inspiruje twórców kultury. Dorosły i dziecko. W jaki sposób mogą ze sobą rozmawiać? Czy dorosły dalej pamięta?

„Proszę cię, narysuj mi baranka.”

Szereg przeżyć Małego Księcia, związanych z Różą, barankiem, zachodami słońca i spotkaniami z mieszkańcami innych planet, otwiera od lat przed kolejnymi pokoleniami perspektywę drogi, którą odbyliśmy, odbędziemy czy właśnie odbywamy. Spotkanie z Małym Księciem ożywia nasze marzenia i tęsknoty, radości i smutki, zawody i nadzieje.

Filip Bochenek w „Małym Księciu” przygląda się zmianom towarzyszącym dorastaniu i zastanawia się nad ich nieuchronnością. W oszczędnej, stylizowanej na plac zabaw scenografii, dobrze wszystkim znane sceny i postaci zyskują nową wymowę. Na ile widzowie uznają ją za zgodną z własnym, wewnętrznym obrazem „Małego Księcia”?

Zapraszamy do naocznego sprawdzenia, w jakim kształcie narysował go na scenie (momentami dosłownie!) zespół rabczańskiego Teatru:

Krystyna Kachel, Anna Kończal-Bochenek (gościnnie), Agnieszka Kwiatkowska, Urszula Tylek, Łukasz Łęcki i Piotr Serafin.

Spektakl skierowany dla dzieci od lat 10 i młodzieży, ale oczywiście bawić się będzie na nim i dorosły, mądry widz.

Adaptacja i reżyseria: Filip Bochenek

Muzyka: Marcin Sosiński

Spektakl powstał przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół „Rabcia”
Reklama
Zobacz także
Reklama