• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Zaproszenia
Data: 25 czerwca 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 870

Rozmowa o książce

FUNDACJA KINEMATOGRAF zaprasza na rozmowę o książce w cyklu MIĘDZY SŁOWAMI – RABKA. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2024 o godz. 16.00, w księgarni MIĘDZY SŁOWAMI, ul. Orkana 37.

Zapraszamy do rozmowy o książce Beaty Chomątowskiej „Miasto dzieci świata”. W ciągu kilku miesięcy stała się rabczańskim bestsellerem i tematem rozgrzewającym emocje rabczan. Dlaczego? Ponieważ opowiada o Rabce właśnie…

„Miasto dzieci świata” to książka bardzo wielowymiarowa. Przedstawia wiele odcieni życia dzieci w Rabce, przede wszystkim przyjeżdżających tu na leczenie, ale także tych miejscowych. Autorka w miarę możliwości oddaje głos dzieciom lub niegdysiejszym dzieciom, których przeżycia i wspomnienia odbiegały od wyobrażeń dorosłych, zwłaszcza propagandowych haseł – jak tytułowy slogan. Zadanie to bardzo trudne, bo dzieci do niedawna jeszcze głosu nie miały. Książka ukazuje jak bardzo zmieniało się podejście do dzieci w miejscach tworzonych dla nich.

Beata Chomątowska dodała obszerne objaśnienia historyczne, które stanowią tło dla opowieści o dzieciach w Rabce. Dodała także jeszcze kolejną płaszczyznę - podziały w przestrzeni i wśród ludzi. Jest to przede wszystkim reportaż, ale z dużą dawką historii i odrobiną antropologii. Czyta się świetnie, rozmyśla intensywnie, a jak się będzie rozmawiać – zobaczymy…
W spotkaniu weźmie udział autorka - Beata Chomątowska. Uwaga, autorka nie będzie podpisywać książek. Po autografy zapraszamy na spotkanie 19 lipca na Rabka Festival.

Zapraszamy do dyskusji, zatem warto książkę przeczytać!

Rozmawiamy w kameralnej atmosferze, przy filiżance herbaty i drobnych słodyczach.
Wstęp wolny.

Prowadzenie: Anna Czapnik-Wójcik i Katarzyna Salczyńska.
Reklama
Zobacz także

XV edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy

Niedziela, 8 września 2024 08:00

Koncerty Krakowskiej Orkiestry Salonowej

Piątek, 9 sierpnia 2024 16:15

Koncert Eleni w rabczańskim Amfiteatrze

Niedziela, 4 sierpnia 2024 19:00

Leśny Fest

Niedziela, 21 lipca 2024 20:00
Reklama