• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 21 maja 2024
  • Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
Reklama
Wiadomości
Data: 15 kwietnia 2024, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1150

"Święcone" u Podhalan (zdjęcia)

Najpierw na mszy świętej w starym kościółku pw. św. Marii Magdaleny obecnie Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju, a potem w związkowej siedzibie w starej szkole przy ulicy Podhalańskiej, spotkali się na poświątecznym "Święconym", członkowie i sympatycy Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan.

Mszę świętą odprawił ks. proboszcz Piotr Iwanek, a uczestniczyły w niej 3 sztandary - oddziału Gorczańskiego i oddziałów ze Skomielnej Białej, i Chabówki. Oprawę muzyczną mszy przygotowali członkowie i muzykanci z zespołów Robcanie.

Po mszy górale spotkali się na posiadach w starej szkole. Przybyłych powitał prezes Wiktor Zachwieja, a modlitwę odmówił i przygotowany posiłek poświęcił ks. Piotr Iwanek i ks. Paweł Skowron. Wśród gości "Święconego" byli m.in. burmistrz Leszek Świder, były dyrektor Muzeum Orkana i Teatru "Rabcio" Zbigniew Wójciak, Wojciech Kusiak obecny dyrektor Muzeum Wł. Orkana, oraz honorowy członek Związku Podhalan Jan Gaik. Popołudnie upłynęło na posiadach, rozmowach i cieszeniu się wspólnym spotkaniem w zaprzyjaźnionym gronie.

Źródło: UM Rabka-Zdrój
Reklama
Zobacz także
Reklama