• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości
Data: 16 kwietnia 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1106

"Piknik wsparcia" na pomoc pogorzelcom z Chabówki (zdjęcia)

Koncerty lokalnych zespołów, przysmaki regionalne od kół gospodyń oraz pokazy służb mundurowych. Niedzielnemu „Piknikowi wsparcia” w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju towarzyszyło wiele atrakcji. „Piknik wsparcia” miał na celu pomoc dla pogorzelców z Chabówki, którzy stracili swój dom w pożarze, jaki wybuchł pod koniec marca. Ogień zabrał im nie tylko dach nad głową, ale także wspomnienia, wartościowe rzeczy i bezcenne pamiątki.

Podczas niedzielnej zabawy w szczytnym celu zebrano prawie 19,5 tysiąca złotych.

Pożar pojawił się 26 marca przed południem. W ogniu stanął budynek mieszkalny. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG PSP Rabka Zdrój oraz okoliczne jednostki OSP. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest w całości budynek mieszkalny. Działania straży pożarnej w pierwszej fazie działań polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu oraz jednego w obronie sąsiednich zabudowań. Wraz z dojazdem dodatkowych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia działania straży polegały na wprowadzeniu do wewnątrz obiektu rot gaśniczych w aparatach ochrony dróg oddechowych, które prowadziły działania gaśnicze od wewnątrz obiektu oraz zadnia związane w ewakuacją mienia z budynku Po lokalizacji pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych w celu dotarcia do ognisk pożaru. Podczas zdarzenia poszkodowana została jedna osoba nie wymagająca hospitalizacji - informują strażacy.

Spłonął dom rodziny z Chabówki. Ich życie legło w gruzach. W internecie została uruchomiona zbiórka na pomoc. Akcje prowadzona jest na portalu szczytny-cel.pl. Środki będą przeznaczone na odbudowę życia rodziny pogorzelców. Żeby wzmocnić akcję pomocy, w niedzielę 14 kwietnia w Rabce-Zdrój odbył się też „Piknik wsparcia”. Impreza w miejscowym amfiteatrze prowadzona była pod hasłem „Pożar minął, wsparcie nie ustaje. Rabka murem dla poszkodowanych w pożarze!”. W programie pikniku znalazły się koncerty lokalnych zespołów, przysmaki regionalne od kół gospodyń i z Ukrainy oraz atrakcje z udziałem służb mundurowych.

Pod muszlą gościli: Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Zakopanem, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Targu, OSP Chabówka, OSP Ponice, OSP Rdzawka KSRG, Grupa Podhalańska GOPR, JRG Rabka-Zdrój, Straż Miejska Rabka Zdrój, Policja Rabka Zdrój.

Imprezę otworzył burmistrz Leszek Świder. - Chciałbym podziękować organizatorom, którzy podjęli inicjatywę pomocy pogorzelcom. Czasy są ciężkie. Dlatego tym, którzy chcą pomagać, należy z całego serca dziękować – powiedział.
Koncerty prowadzili Kuba Bobas Wilk i Karina Antonenko.

Wystąpili: zespół góralski „Powicher”, zespół Lisky, Impuls, Iryna i Anastasia, HALNY Project, Ludmiła i Anastasia, ARTmagedon, Elina i chór Dzieci, Sting Ray, Elina i Chór dzieci, Bodzio Świerczek, Alicja Kamil, Paulina Kapłon-Talik i Kuba Bobas Wilk, a na finał Karina i Kuba.

Inicjatorami „Pikniku Wsparcia” byli: OSP Rdzawka KSRG. Organizacją i promocją wydarzenia zajęli się: CHABAKOOVKA, Karinka Ukrainka, ThinkVille - Miasto pomysłów. Amfiteatr udostępniło Centrum Kultury Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju i Rabka-Zdrój Miasto Dzieci Świata.

Sponsorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Rdzawce Pakfol Nowy Targ, Piekarnia GS Rabka Zdrój, Kabanos Spytkowice i Bosaco Rdzawka.

Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama