• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości
Data: 9 marca 2012, Piątek / Ilość wyświetleń: 4492

Uprawomocniła się kara dla rabczańskiego samorządu. Zapłaci ją... prawnik

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ma zapłacić 15 tysięcy złotych grzywny. To kara za nieprzesłanie w terminie skargi mieszkańca do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Łączna suma kar, jakimi w ostatnich latach ukarały rabczański magistrat sądy administracyjne, mogą przekroczyć 43 tysiące złotych - informuje dzisiejszy "Tygodnik Podhalański".

We wszystkich sprawach dotyczących nieterminowego przekazywania dokumentów, jako jedyny winny wskazywany jest radca prawny Urzędu Miejskiego o kancelaria prawna, którą reprezentuje.

Burmistrz Ewa Przybyło zapewnia, że to nie magistrat będzie płacił kary. - Uprawomocniło się postanowienie o grzywnie w wysokości 15 tys. zł. Wystąpiłam do reprezentującej nas kancelarii prawnej, by uiściła karę. Sąd zgodził się rozłożyć należność na raty. Rozmawiałem z panem prawnikiem i mam zapewnienie, że będzie je spłacał. W tej sytuacji nie ma zmiłuj. Nie chodzi przecież o kilkudniowe opóźnienie w przesyłce dokumentów, spowodowane natłokiem zajęć, ale raczej o świadome zaniedbanie. Kancelaria nie przesłała skargi w terminie, a później nawet nie odwoływała się od kolejnych niekorzystnych decyzji sądu - wyjaśnia burmistrz Ewa Przybyło. Jak dodaje - mimo problemów nie zamierza na razie rozstawać się z kancelarią prawną. - Muszę powiedzieć uczciwie, że mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z panem prawnikiem - podkreśla w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

Opracował (mr)
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

ep
11.03.2012 10:48
IP: 83.26.82.189

Pna KUKLE NAFUTRUJĄ w szpitalu miejskim i ma z czego zapłacić. Pielegniarki oddadzą 10% i podciągną prezes i radce....

Zobacz także
Reklama