• Niedziela, 17 lutego 2019
  • Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

Informacje

Wyróżnienie dla SP nr 2 w Rabce-Zdroju

Data: 12 lutego 2019, Wtorek / Ilość wyświetleń: 879

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju otrzymała wyjątkowe miano "SZKOŁY NIEPODLEGŁEJ 1918 – 2018". Warunkiem przyznania wyróżnienia był udział w całorocznym projekcie edukacyjno-patriotycznym opracowanym przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej oraz przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Projekt nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę i polegał na prowadzeniu szeregu zajęć, wewnętrznych projektów edukacyjnych, zabaw , konkursów, organizowaniu akademii i wycieczek tematycznie upamiętniających to niezwykłe wydarzenie sprzed stu laty. Wszak rok 2018 był rokiem Niepodległej!

Po roku pracy, zrealizowaniu wszystkich wymaganych regulaminem zadań, ich szczegółowej dokumentacji powiązanej z systematycznym raportowaniem, SP 2 w Rabce – Zdroju znalazła się w gronie 214 szkół z całej Polski, która otrzymała niezwykłe miano.

Uroczystość galowa odbyła się w dniu 8 lutego w Warszawie w budynku Sejmu RP. Otwarcia Gali Szkoły Niepodległej dokonał Marszałek Sejmu RP– Marek Kuchciński, Marszałek Senatu RP– Stanisław Karczewski oraz prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Wygłosili oni okolicznościowe przemówienia do zaproszonych gości i przedstawicieli szkół. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele ZHR z przewodniczącym harcmistrzem Grzegorzem Nowikiem.

Uroczystość galowa zbiegła się z otwarciem wystawy w Sejmie poświęconej 100. rocznicy polskiego sejmu ustawodawczego „ Dobro Rzeczypospolitej Najwyższym Prawem”.

Joanna Wójcikiewicz / artykuł nadesłany

Komentarze

Pan Jąderko
12.02.2019 19:52
IP: 176.111.16.236

Gratulacje !!!! Podziwiamy za trud i ogrom włożonej pracy.

janusz
12.02.2019 17:31
IP: 176.100.192.69

to tylko zasługa pani dyrektor z tej szkoły wyszedł nawet marynarz gratulacje

mama
12.02.2019 14:33
IP: 193.42.240.232

Super-Gratulacje

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »