Informacje

Burmistrz z absolutorium, ale wcześniej litania zarzutów ze strony opozycji

Czwartek, 30 czerwca 2016 15:52

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło dostała od Rady Miejskiej absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Większość radnych dobrze oceniła jej politykę finansową. Innego zdania byli radni opozycyjnego klubu Nasze Miasto, ale byli w mniejszości i zostali przegłosowani. Zanim jednak odbyło się głosowania, punkt po punkcie wymieniali największe - ich zdaniem - zaniedbania Ewy Przybyło. W dyskusji, jaka się potem wywiązała, padły nawet słowa o "domniemaniu popełnienia przestępstwa". Najwięcej emocji wzbudziła sprawa rzekomego "wyprowadzenie majątku gminy".

Radni nie godzą się na podwyżki, ale nic nie mogą wskórać

Czwartek, 30 czerwca 2016 11:16

Rada Gminy Mszana Dolna negatywnie zaopiniowała nowe taryfy zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, jakie zaproponował Związek Dorzecza Górnej Raby. Radnym nie podoba się 15-groszowa podwyżka za m.kw. ścieków, ale negatywna opinia to wszystko, co mogą w tej sprawie zrobić.

21 najzdolniejszych (zdjęcia)

Czwartek, 30 czerwca 2016 11:02

Podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Mszana Dolna 21 najzdolniejszych uczniów ze szkół z terenu gminy otrzymało stypendia naukowe. Gratulacje składali im wójt Bolesław Żaba i przewodnicząca rady Aleksandra Kania.

Samochód dachował w polach

Środa, 29 czerwca 2016 20:47

Do wypadku doszło wieczorem w dolnej Skomielnej Białej, niedaleko granicy z Rabką. Z niewyjaśnionych przyczyn, samochód Seat Leon zjechał z drogi i dachował w polach. Po drodze ściął drewniany słup telefoniczny.

Burmistrz Przybyło ostro do radnego Wójciaka: "Remont ulicy Poniatowskiego to nie pana zasługa. Pan jest przeciwny tej inwestycji"

Środa, 29 czerwca 2016 15:58

RABKA-ZDRÓJ: Rada Miasta zdecydowała o zaciągnięciu 1,6 miliona złotych kredytu. Pieniądze te potrzebne są na budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 i remont ulicy Poniatowskiego. Właśnie ta druga inwestycja stała się zarzewiem dyskusji między radnymi opozycji a burmistrz i przewodniczącą Rady Miejskiej.

TV Gorce24

Wtorek, 21 czerwca 2016

Występ chóru Chochliki w Teatrze Rabcio

Niedziela, 12 czerwca 2016

Joanna Pałka - Honorowy Obywatel Miasta Rabka-Zdrój

Środa, 1 czerwca 2016

Ewa Farna w Rabce-Zdroju