Informacje

Wielki sukces Aliny Małochy nauczycielki języka angielskiego

Sobota, 29 kwietnia 2017 19:59

22 kwietnia 2017 roku odbyła się konferencja TEDxKazimierz w Teatrze Variété w Krakowie, w której wzięło udział ponad 400 uczestników. Tematem przewodnim konferencji była „Inspiracja”. Spośród wyszukanego grona speakerów, zarówno z Polski jak i zza granicy na szczególne wyróżnienie zasłużyła Alina Małocha, nauczycielka języka angielskiego wraz z czwórką swoich podopiecznych z I LO im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju.

Lato z Radiem w Rabce-Zdroju: kto jest za koncertem, a kto przeciw - podejrzenia o podwójną osobowość

Sobota, 29 kwietnia 2017 13:04

Klub radnych Nasze Miasto w Radzie Miejskiej w Rabce-Zdroju zwrócił się do burmistrz Ewy Przybyło z pytaniem, ile miasto dopłaci z budżetu do koncertu "Lata z Radiem", który odbędzie się w Rabce-Zdroju 19 sierpnia. Opozycja chce też informacji, kiedy miasto prowadziło negocjacje w tej sprawie i kiedy została podpisana umowa z organizatorem.

Powstała fundacja, która będzie pomagać zwierzętom z Rabki-Zdroju. Ma już nazwę i logo

Piątek, 28 kwietnia 2017 21:45

25 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na logo dla Fundacji Łapka-Zdrój. Konkurs był ogłaszany w dwóch kategoriach: nazwa oraz logo dla fundacji pomagającej zwierzętom w Rabce-Zdrój, a nad konkursem Patronat Honorowy objął Jerzy Stuhr.

Muzyczna podróż dla dzieci (zdjęcia)

Piątek, 28 kwietnia 2017 19:51

W Gminnym Centrum Kultury w Niedźwiedziu odbył się wyjątkowy spektakl muzyczny dla dzieci pt. „Księżniczka Muzalinda i Hrabia Saksofoniusz” (Ewa Szawłowska, Monika Polaczek-Przestrzelska, Szymon Nidzworski).

Nietrzeźwi za kółkiem. 38-latek złapany dzień po dniu

Piątek, 28 kwietnia 2017 15:14

W Niedźwiedziu i w Kasinie Wielkiej policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców samochodów.

BACIARY, ANDRE, PIANOBAND i SPRYTNI na Majówce w Kamienicy 3 maja (artykuł sponsorowany)

Piątek, 28 kwietnia 2017 15:01

Po ubiegłorocznej udanej Majówce w Kamienicy, czas na II edycję tej imprezy. Już w środę 3 maja 2017 r. w Amfiteatrze SATURN wystąpią: ANDRE - gwiazda Disco - Polo znana z takich hitów jak "ALE ALE ALEKSANDRA", "CZY KIEDYŚ CIĘ ZNAJDĘ", zespół BACIARY - gwiazda muzyki Góral Folk z przebojami "LUBIĘ ŚPIEWAĆ, LUBIĘ TAŃCZYĆ", "TAKA DZIEWCZYNA", oraz zespoły SPRYTNI i PIANOBAND.

Mieszkańcy przyszli do gminy podziękować za remonty dróg

Piątek, 28 kwietnia 2017 14:03

MSZANA DOLNA: Na piątkową sesję Rady Gminy Mszana Dolna przyszły mieszkanki osiedli Szczypki i Woźniaki w Kasince Małej oraz Bale z Olszówki, podziękować wójtowi, radnym i sołtysom za remonty dróg dojazdowych do osiedli. - Dziękujemy, wierzymy, że będą nam długo i dobrze służyć - mówiły zadowolone panie.

Krystian Kubowicz nagrodzony przez wójta

Piątek, 28 kwietnia 2017 13:06

Bolesław Żaba, wójt gminy Mszana Dolna, nagrodził kolejnego wokalistę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w ciągu roku 2016. Tym razem nagroda w wysokości 2000 zł trafiła do Krystiana Kubowicza.

Kolejny sukces wokalny gimnazjalistek z Mszany Górnej

Piątek, 28 kwietnia 2017 10:32

Zespół wokalny z Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej zdobyły I nagrodę specjalną na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, który odbył się w dniach 22-23 kwietnia w Mircu k/Wąchocka. Dziewczęta: Sara Kuczaik, Aleksandra Wąchała, Wioleta Kuczaj, Zuzanna Potoniec i Małgorzata Piekarczyk, przygotowane przez Piotra Burcana – nauczyciela muzyki w gimnazjum, zaprezentowały dwie piosenki: „Biały Krzyż” i „Tu wszędzie jest Moja Ojczyzna”.

III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Piątek, 28 kwietnia 2017 10:29

Piętnastu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu z klas I-VI wzięło udział w konkursie „Tradycje wielkanocne-Pisanki 2017” zorganizowanym przez Ogród Jordanowski nr 2 w Poznaniu.

Strona 1 z 701‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›