Informacje

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Kasinki Małej

Poniedziałek, 27 marca 2017 09:03

W tym roku po raz czwarty z Kasinki Małej do Kalwarii Zebrzydowskiej wyruszy 7 kwietnia Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Wystawa w Muzeum Orkana

Poniedziałek, 27 marca 2017 08:59

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Stefana Dziadonia – artysty amatora, który nade wszystko ukochał piękno tutejszego krajobrazu i jego mieszkańców.

Dziewczyny z Ogrodnika na podium w ogólnopolskim konkursie Turbolandeskunde - die Schweiz

Niedziela, 26 marca 2017 17:40

Uczennice klasy II TE z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej: Patrycja Malec, Justyna Nowak oraz Barbara Zając zdobyły II miejsce w etapie regionalnym III Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde - die Schweiz stając na podium tuż za drużyną z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Fabryka 3M dzień po pożarze (zdjęcia)

Niedziela, 26 marca 2017 17:08

W nocy strażacy ugasili pożar fabryki tarcz ściernych 3M w Skomielnej Białej.

Pożar fabryki w Skomielnej Białej (aktualizacja, nowe zdjęcia i video)

Sobota, 25 marca 2017 17:23

Po południu wybuchł pożar w fabryce tarcz ściernych 3M w Skomielnej Białej. Na miejsce przyjechało kilkanaście zastępów straży pożarnej, ale strażacy mieli problem z ugaszeniem ognia, który co rusz pojawiał się w różnych częściach budynku. W dodatku, do większej części budynku nie ma dostępu, bowiem fabrykę otacza potok i niedostępne nieużytki. Strażakom momentami zaczynało też brakować wody. Ogień udało się opanować około godz. 21, kiedy to zaczęli dogaszanie budynku.

Siwy dym

Piątek, 24 marca 2017 20:02

RABKA-ZDRÓJ: Chłodna jak na razie wiosna zmusza właścicieli prywatnych domów do palenia w piecach centralnego ogrzewania. Widok kopcących kominów nadal należy co codzienności.

Nowa grupa objęta opłatą za śmieci i nowy harmonogram odbioru

Piątek, 24 marca 2017 18:32

Radni Rady Miasta w Mszanie Dolnej uchwalili nowy regulamin odbioru odpadów z gospodarstw domowych oraz objęli opłatami domki letniskowe. Ich właściciele będą płacić 100 lub 200 zł rocznie, w zależności od tego, czy będą segregować śmieci czy nie.

Niezwykle krytyczny artykuł o leczeniu dzieci w Rabce-Zdroju. "Leczenie sanatoryjne mija się tu z celem"

Piątek, 24 marca 2017 17:38

Portal Pareting.pl serwisu Wirtualna Polska, poświęcony ciąży i opiece nad małym dzieckiem, mocno rozprawił się z zanieczyszczeniem powietrza w Rabce-Zdroju. Powołując się na raport Najwyższej Izby kontroli, dziennikarze informują, że Rabka należy do najbardziej rakotwórczych miast w Polsce i odradzają tu przyjazdy z dziećmi.

Pierwszy dzień wiosny dla chorych na Zespół Downa (zdjęcia)

Piątek, 24 marca 2017 14:08

RABKA-ZDRÓJ: 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz popularny wśród młodzieży Dzień Wagarowicza. Jednak ta data to również mniej znane święto – Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego działającego przy PSONI Koło w Rabce-Zdroju wraz z rodzicami i nauczycielami spędzili ten dzień wspólnie.

Zgłoszenia na 59. Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju

Piątek, 24 marca 2017 13:51

RABKA-ZDRÓJ: Muzeum Regionalne im. Władysława Orkana informuje o zgłoszeniach do udziału w 59. Konkursie Palm Wielkanocnych, który odbędzie się w Niedzielę Palmową przy starym kościółku.

Strona 1 z 688‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›