• Czwartek, 9 kwietnia 2020
  • Imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

Informacje

Impreza Dawnej Rabki Czar odwołana

Środa, 8 kwietnia 2020 17:50

RABKA-ZDRÓJ: Zaplanowana na 5-7 czerwca impreza Dawnej Rabki Czar, organizowana przez Fundację im. Jerzego Koleckiego, została odwołana.

Śmiertelny wypadek traktorzysty w Ponicach (zdjęcia)

Środa, 8 kwietnia 2020 15:48

Policja i straż pożarna otrzymały zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w Ponicach. W lesie nad wsią traktor przewrócił się i przygniótł kierowcę. 71-letni mieszkaniec Ponic zginął na miejscu.

Po świętach rusza remont ulicy Nowy Świat

Środa, 8 kwietnia 2020 15:16

14 kwietnia rozpocznie się remont jednej z najgorszych ulic w Rabce-Zdroju. Przebudowany zostanie ok. 400-metrowy odcinek ul. Nowy Świat.

Nowy talent w biegach narciarskich?

Środa, 8 kwietnia 2020 15:06

W czerwcu 2019 r. do LKS „Witów ski” Mszana Górna dołączyła grupa młodzieży z Zalesia. Wszyscy biegali już wcześniej na nartach w swojej miejscowości, potrzebowali jednak dużo ćwiczeń aby poprawić technikę. Po wielu treningach na nartorolkach latem i jesienią na początku zimy doszło do podziału grupy, bo nie wszyscy zdecydowali się na starty w zawodach ogólnopolskich. Najodważniejszą okazała się Wioleta Opyd.

Paczki dla rabczan od PKPS (zdjęcia)

Wtorek, 7 kwietnia 2020 18:32

W siedzibie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju wydawano dziś paczki żywnościowe dla 33 rabczańskich rodzin, które zostały wytypowane przez rabczański Ośrodek Pomocy Społecznej. Pomoc dotrze w sumie do 68 osób.

Miasto kupiło rów przy drodze

Wtorek, 7 kwietnia 2020 18:03

RABKA-ZDRÓJ: Rada Miejska w Rabce-Zdroju zgodziła się wykupić długi, wąski pas gruntu przy drodze na Gilówkę. To teren, którym biegnie rów odwadniający.

Apel o wsparcie finansowe i rzeczowe dla Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju

Wtorek, 7 kwietnia 2020 17:39

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju i władze miasta zwróciły się do przedsiębiorców, wszelkich instytucji, fundacji, stowarzyszeń, jednostek samorządu terytorialnego, osób prawnych i prywatnych o wsparcie finansowe lub rzeczowe.

Pożar traw w Porębie Wielkiej

Wtorek, 7 kwietnia 2020 16:06

Strażacy walczyli dziś z dwoma pożarami traw. Najpierw, tuż przed południem, w Porębie Wielkiej strażacy gasili pożar traw i zarośli w Porębie Wielkiej. Godzinę później, zaraz po zakończeniu pierwszego pożaru, zostali wezwani do Niedźwiedzia na osiedle Korce, gdzie również płonęły trawy i zarośla.

NOWY OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W NOWYM TARGU

Wtorek, 7 kwietnia 2020 14:19

Od dnia 14 kwietnia ALLMEDICA otwiera Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w ramach kontraktu z NFZ.

Akcja szycia maseczek ochronnych w gminie Niedźwiedź

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 19:53

Duże zainteresowanie towarzyszy akcji szycia maseczek ochronnych w gminie Niedźwiedź. Kilka dni temu pracownicy Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu odebrali materiały, przy użyciu których powstanie 2000 maseczek ochronnych na twarz. Maseczki mają pomóc w tej trudnej walce z koronawirusem COVID-19. Nie minęło dużo czasu, a do ich szycia zgłosiło się ponad 20 pań.

Strona 1 z 1086‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›