• Czwartek, 1 grudnia 2022
  • Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

Informacje

Ocieplenie szkół za drogie. Miasto szuka pieniędzy w ministerstwie

Czwartek, 1 grudnia 2022 17:15

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju nie ma pieniędzy na termomodernizację szkół. Samorząd już trzykrotnie ogłaszał przetargi, ale za każdym razem firmy żądały dużo więcej niż miasto ma na ten cel. Rabka-Zdrój wystąpiła więc do Ministerstwa Cyfryzacji i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o zwiększenie dotacji na ocieplenie szkół i budynków użyteczności publicznej.

Zmiany w dyrekcji przedszkola

Czwartek, 1 grudnia 2022 15:50

Burmistrz Leszek Świder poinformował na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju o zmianie na stanowisku dyrektora przedszkola w Chabówce.

Dotacja na rozwój szkół z gminy Mszana Dolna

Czwartek, 1 grudnia 2022 14:11

Prawie 200 tysięcy złotych otrzyma gmina Mszana Dolna na organizację zajęć pozalekcyjnych w szkołach i na zakup sprzętu TIK.

Sami Swoi w Lubomierzu (zdjęcia)

Czwartek, 1 grudnia 2022 14:06

Nie, nie chodzi tutaj o tytułowych bohaterów komedii Sylwestra Chęcińskiego, ale o orkiestrę dętą Sami Swoi z Kasinki Małej – Zagródca, która w Lubomierzu (tym zagórzańskim) ubogaciła listopadową Zagórzańską Mszę św.

"Piosenki Cohena i Dylana na podsumowanie projektu edukacyjnego"

Czwartek, 1 grudnia 2022 11:50

2 grudnia o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach projektu edukacyjnego "Opowieść o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej". Tym razem temat z pogranicza poezji i translatoryki, odwołujący się do wspólnych korzeni biblijnych i kulturowych: "Pukanie do drzwi nieba: judaizm i chrześcijaństwo w polskich tłumaczeniach piosenek Leonarda Cohena i Boba Dylana".

Przebudowa drogi do Leśniczówki

Czwartek, 1 grudnia 2022 11:24

Zakończyła się przebudowa drogi do Leśniczówki w Rabce-Zdroju, która zyskała nową nawierzchnię asfaltową. Odbudowa drogi związana była z wykonaniem w jej ciągu sieci kanalizacji sanitarnej.

Wielka Bitwa na Smaki, czyli kulinarna odsłona akcji charytatywnej "Paczka św. Antoniego" (zdjęcia)

Czwartek, 1 grudnia 2022 11:21

Szarlotki, królewiec, malinowa chmurka, serniki, leśne runo, ciasto słonecznikowe i hitowy 3-bit, dzięki któremu p. Małgorzta Łabuz-Homa została Mistrzem Wypieków Instalu - Wielką Bitwą na Smaki w Zespole Szkół Technicno-Informtycznych w Mszanie Dolnej rozpoczęto doroczną akcję charytatywną „Paczka św. Antoniego”.

Modernizacja dwóch boisk do piłki siatkowej w Parku Zdrojowym

Czwartek, 1 grudnia 2022 10:47

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju firma F.H.U. Kośmider wykonała pierwszy etap modernizacji dwóch boisk do siatkówki plażowej (drenaż i wykonanie warstw konstrukcyjnych podbudowy). Po okresie zimowym zostanie wykonana wierzchnia warstwa z piasku.

Powstaje nowa droga do szpitala

Środa, 30 listopada 2022 19:23

Na zlecenie Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju ruszyła budowa nowej drogi dojazdowej do lecznicy od ulicy Poniatowskiego.

Most ucieszył mieszkańców

Środa, 30 listopada 2022 18:45

W Rokicinach Podhalańskich oddany został do użytku nowy most koło kościoła. Jego budowa kosztowała 1,9 mln zł i trwała kilka miesięcy. Oficjalnego otwarcia dokonał wójt Andrzej Dziwisz w obecności radnych, urzędników i mieszkańców, a poświęcił go ks. proboszcz Robert Janczura.

Strona 1 z 1455‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›