• Wtorek, 18 czerwca 2019
  • Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

Informacje

Tego jeszcze w Rabce-Zdroju nie było. Firma gastronomiczna wygrała przetarg na koszenie miasta

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 20:14

RABKA-ZDRÓJ: Już połowa czerwca, a większość poboczy miejskich ulic wciąż porasta trawa, miejscami sięgająca pasa. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju długo zwlekał z wyborem firmy do koszenia traw i wybrał - spółdzielnię socjalną bez doświadczenia, która do tej pory zajmowała się... gotowaniem. Burmistrz Leszek Świder dziwnie tłumaczy się z tej decyzji.

Dzień Wolności i Solidarności w Gdańsku (zdjęcia)

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 19:15

- Na obchody Święta Wolności i Solidarności do Gdańska wybraliśmy się niewielką, ale widoczną grupą w naszych regionalnych strojach ludowych i mieliśmy zaszczyt być wśród tysięcy ludzi, którzy przyjechali z różnych stron Polski, aby świętować 30- rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów w naszym kraju - mówią reprezentanci ziemi limanowskiej na ty uroczystościach: Tadeusz Patalita samorządowiec i parlamentarzysta, Marian Wójtowicz - radny Powiatu Limanowskiego oraz Piotr Pajdzik przedsiębiorca i działacz społeczny z Mszany Górnej.

X sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 18:35

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju Józef Skowron informuje, że 26 czerwca /środa/ o godz. 9:00 w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju przy ul. Parkowej 2 (Sala Obrad) odbędzie się X sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

Uchwała reklamowa w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 17:32

W czerwcu rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące tzw. uchwały reklamowej na terenie gminy Rabka-Zdrój. Będzie ona regulować kwestie dotyczące reklam, szyldów, małej architektury oraz ogrodzeń.

Rabczańskie osobowości (zdjęcia)

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 15:23

Kinga Brandys-Wójciak, Kamila Perucka, Łukasz Jarosz, Bożena Sularz i Maria Derek - to tegoroczny laureaci nagrody Osobowość Rabki-Zdroju. Statuetki autorstwa Stanisława Mlekodaja, odebrali oni z rąk burmistrza Leszka Świdra i przewodniczącego rady miejskiej Józefa Skowrona w weekend, podczas uroczystości w amfiteatrze.

Uroczyste podsumowanie V Gminnego Konkursu Matematycznego

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 15:15

W sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu "Magia liczby Pi".

Grad medali dla UKS KORYO

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 13:27

W Strzelcach Opolskich rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim, w których wystartowali członkowie UKS KORYO Mszana Dolna.

Wierchy świętowały awans (zdjęcia)

Niedziela, 16 czerwca 2019 13:41

Był szampan, okolicznościowe koszulki i gratulacje ze strony władz miasta i kibiców. W sobotę po południu drużyna KS Wierchy Rabka-Zdrój, po wygranym 1:0 meczu z Grodem Podegrodzie, świętowała awans do IV ligi.

Rozpoczęcie sezonu turystycznego w Gorcach

Niedziela, 16 czerwca 2019 11:49

Kierownictwo i pracownicy schroniska PTTK na Starych Wierchach zapraszają na coroczną Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia sezonu turystycznego w roku 2019 w Gorcach.

Gala 50-lecia i festyn św. Antoniego (zdjęcia)

Niedziela, 16 czerwca 2019 08:29

Msza św. w kościele Bożego Miłosierdzia, uroczysta gala i festyn św. Antoniego – w taki sposób w czwartek 13 czerwca, w dniu patrona Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej świętował jubileusz 50-lecia.

Strona 1 z 978‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›