Informacje

Strażnicy odwiedzają bezdomnych, żeby sprawdzić czy nie marzną

Wtorek, 24 stycznia 2017 21:38

Zima to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, osób samotnych i w podeszłym wieku, chorych czy niepełnosprawnych. Tacy ludzie często są narażeni na zamarznięcie, szczególnie teraz, gdy temperatura za oknem oscyluje w granicach -20 C. Jak co roku Straż Miejska w Mszanie Dolnej przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczęła akcję „Zima”. Od początku akcji strażnicy odwiedzili 28 osób samotnych i rozpytywali o ich potrzeby.

Sesja Rady Gminy Mszana Dolna

Wtorek, 24 stycznia 2017 19:42

Na wtorek 31 stycznia na godz. 9:00 przewodnicząca Aleksandra Kania zwołała XXXII zwyczajną sesję Rady Gminy Mszana Dolna, która odbędzie się w sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna przy ul. Spadochroniarzy 6.

Na ulicy Starowiejskiej mają powstać progi zwalniające

Wtorek, 24 stycznia 2017 18:43

Cztery progi zwalniające mają zostać zamontowane na ulicy Starowiejskiej w Mszanie Dolnej. Miasto w tej sprawie jest na etapie konsultacji dotyczących tego projektu.

Koncert Noworoczny uczniów rabczańskiej szkoły muzycznej (zdjęcia i video)

Wtorek, 24 stycznia 2017 15:33

Przy wypełnionej po brzegi sali Teatru Lalek „Rabcio” odbył się Koncert Noworoczny Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Rabce-Zdroju.

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Rabki-Zdroju

Wtorek, 24 stycznia 2017 14:25

W połowie lutego w Rabce-Zdroju odbędzie się piąty, jubileuszowy Memoriał Marii Kaczyńskiej. Z tej okazji do uzdrowiska przyjedzie kolejny raz prezydent RP Andrzej Duda, który 16 lutego spotka się z mieszkańcami Rabki-Zdroju w Szkole Podstawowej nr 2.

XVIII Powiatowy Przegląd Kolędniczy w Kasince Małej (zdjęcia)

Wtorek, 24 stycznia 2017 12:41

W Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się XVIII edycja przeglądu kolędniczego, który po wielu latach obecności w Kasinie Wielkiej i ostatnim, dwuletnim pobycie w Lubomierzu, przywędrował do Kasinki Małej.

Rabka-Zdrój: dotacje rozdane

Poniedziałek, 23 stycznia 2017 19:47

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r. Zadania z tego zakresu powierzono do realizacji dziesięciu organizacjom.

Zmarł Józef Kotarba (zdjęcia)

Poniedziałek, 23 stycznia 2017 19:18

Zmarł Józef Kotarba, mieszkający w Kasince Małej kuśnierz, który wykonywał tradycyjne zagórzańskie serdaki i spodnie.

Pokazali siłę narciarstwa biegowego w regionie (zdjęcia)

Poniedziałek, 23 stycznia 2017 13:10

Na trasach biegowych w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w biegach narciarskich. Świetnie spisała się młodzież i dzieci z terenu Gminy Mszana Dolna, zajmując wiele miejsc na podium, tym samym pokazując - tradycyjnie - siłę narciarstwa biegowego naszego regionu.

Sukces TRIOLI

Poniedziałek, 23 stycznia 2017 11:14

Zespół wokalny TRIOLA w składzie: Sara Kuczaik, Małgorzata Piekarczyk, Zuzanna Potoniec, Wioleta Kuczaj i Aleksandra Wąchała, zdobył II nagrodę w Konkursie Kolęd w Krakowie.

Strona 1 z 667‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›