• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

Informacje

W Rabce-Zdroju rewolucja z parkowaniem. Miasto wprowadza płatne strefy parkowania m.in. na Rynku, koło cmentarza i przy ul. Piłsudskiego

Data: 25 czerwca 2019, Wtorek / Ilość wyświetleń: 3982

W środę zbiera się Rada Miejska w Rabce-Zdroju, a jednym z głównych tematów obrad będzie wprowadzanie nowych stref płatnego parkowania. Będą to rewolucyjne zmiany, bo jeśli radni je przyjmą, większość dotychczas bezpłatnych parkingów i zatoczek będzie teraz płatna.

Burmistrz Leszek Świder po konsultacjach z radnymi proponuje, by opłaty były pobierane na miejscach parkingowych koło starej straży przy ul. Orkana i przy restauracji Zdrojowa (jak do tej pory), na placu targowym w Rynku, przed pocztą oraz na całej długości ulic Roztoki i Pocztowa, na ulicy Parkowej wzdłuż parku, koło "Gwiazdy" oraz na zatoczkach parkingowych przy ul. Piłsudskiego. Opłaty to 2 zł za pierwszą godzinę parkowania, 2,40 zł za drugą, 2,80 zł za trzecią i 2 zł za każdą kolejną.

Opłaty mają być również pobierane na parkingach koło cmentarza i przy ul. Piłsudskiego koło PTTK. Ich wysokości jeszcze nie ustalono.

Według burmistrza, wprowadzenie opłat ma pozwolić na rozwiązanie problemów z brakiem miejsc do parkowania, bowiem wymusi rotację samochodów. Ułatwi to korzystanie z miejsc turystycznych, jak park, czy obiektów użyteczności publicznej.

Decyzja w tej sprawie zapadnie w środę.

(mr)

Galeria zdjęć