• Czwartek, 21 października 2021
  • Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Informacje

Promesy na nowe wozy strażackie dla OSP

Wtorek, 27 września 2011 15:56

Siedem małopolskich jednostek OSP otrzymało dziś promesy na zakup nowych samochodów bojowych. Są to ochotnicze straże z Nowego Targu, Kościeliska, Pleśnej, Bukowiny Tatrzańskiej, Niedźwiedzia i Poręby.

Majeranki na Przeziyracce

Poniedziałek, 26 września 2011 18:43

Zespół Majeranki działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Rabce-Zdroju zajął dwa miejsca w czołówce XXIV Przeziyracki Młodych Toniecników i Spiywoków Góralskich, imprezie, która odbyła się w niedzielę w Ratułowie. Wystąpiły na niej 22 dziecięco-młodzieżowe zespoły regionalne kultywujące tradycje podhalańskie w tańcu i śpiewie.

Poseł Patalita wygrywa proces wyborczy

Poniedziałek, 26 września 2011 14:51

Sąd zakazał Kazimierzowi Niżnikowi z Raby Niżnej rozpowszechniać informację, że obecny poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Patalita, w czasie kiedy był wójtem gminy Mszana Dolna, defraudował pieniądze przekazywane przez gminę na inwestycje.

Kryminalny weekend: dwa poważne wypadki

Poniedziałek, 26 września 2011 14:34

W Kasinie Wielkiej i w Mszanie Dolnej doszło w miniony weekend do dwóch poważnych wypadków. W pierwszym ranna została osoba jadąca ciągnikiem, w drugim pięć osób, w tym 2,5-letnie dziecko.

OSP Chabówka najlepsza w gminie

Niedziela, 25 września 2011 19:15

Na stadionie w Chabówce rozegrano dziś po południu Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Rabka-Zdrój. Zdecydowanie wygrali je gospodarze, którzy okazali się najlepsi w obu przeprowadzonych konkurencjach - ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 7x50 m. z przeszkodami. Zwycięzcy otrzymali puchary.

Osuwisko zagraża bezpieczeństwu mieszkańców os. Borki w Lubomierzu

Sobota, 24 września 2011 16:07

- Jak coś się tam stanie, to odpowiemy za to przed prokuratorem. Jeśli ktoś spadnie z tej skarpy, to koniec - ostrzegał kolegów radnych i wójta gminy Mszana Dolna Bolesława Żabę radny Piotr Doll z Lubomierza. Chodzi o osuwisko, które zabiera jedyną drogę dojazdową do osiedla Borki.

Kupili działkę w Mszanie Górnej pod przyszłą salę sportową

Sobota, 24 września 2011 14:57

Urząd Gminy Mszana Dolna kupił za 53900 zł działkę przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej. Na przylegającej do szkoły nieruchomości ma w przyszłości powstać szkolna sala sportowa.

Będą nowe wybory do Rady Gminy Mszana Dolna w okręgu Olszówka-Glisne

Sobota, 24 września 2011 14:52

Rada Gminy Mszana Dolna podjęła uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu Andrzeja Żurka. Lubiany i ceniony radny zmarł pod koniec sierpnia w wieku 43 lat.

Rabczańscy oldboye nie chcą rdzewieć. W przyszłym roku planują zaprosić do rywalizacji kolegów z Mszany Dolnej

Sobota, 24 września 2011 13:15

W Rabce-Zdroju zakończył się, trwający od lipca, a odbywający się pod auspicjami Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury, II Turniej Tenisa Ziemnego Lato 2011 dla Oldboyów. Wzięło w nim udział 10 zawodników, mieszkańców miasta, przeważnie emerytów. Mecze rozgrywane były na kortach przy "Kresówce".

Będzie zakaz jazdy gokartami po rabczańskim parku

Sobota, 24 września 2011 13:08

Coraz więcej doniesień wpływa do Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej i na policję w sprawie gokartów siejących postrach wśród osób spacerujących po Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Doszło już do kilku potrąceń przechodniów.