• Poniedziałek, 19 listopada 2018
  • Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

Informacje

I Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju (film i zdjęcia)

Data: 4 marca 2014, Wtorek / Ilość wyświetleń: 4856

RABKA-ZDRÓJ: Iście olimpijską oprawę miała przedpołudniowa ceremonia otwarcia I Zimowej Senioriady na Podhalu. W imprezie wzięło udział ponad 200 reprezentantów kilkunastu Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego kraju, którzy przyjechali do uzdrowiska rywalizować w takich konkurencjach jak slalom gigant, Nordic Walking, brydż, kręgle curlingowe i zjazd na dętkach. Rozgrywano je w Parku Zdrojowym, na lodowisku i wyciągu narciarskim na Polczakówce.

Senioriadę rozpoczęła defilada z udziałem uczestników, która odbyła się w rabczańskim Amfiteatrze. Pod muszlą zapłonął olimpijski znicz, wykonany przez Andrzeja Dubiela, który do Rabki-Zdroju przyjechał z Łaz, przywieziony przez burmistrza Macieja Kaczyńskiego, z miejscowości, w której zmagania seniorów odbywają się - regularnie od sześciu lat. W sztafecie z ogniem olimpijskim, która przybiegła z nim do amfiteatru, byli: Michalina Maciuszek - olimpijka z Lillehammer, maratończycy Janusz Staroniewicz i Stanisław Szarawara oraz dwaj biegacze młodszego Anna Kordeczka i Kuba Dyrcz. Oficjalnego otwarcia Senioriady dokonała burmistrz Ewa Przybyło, a towarzyszyli jej m.in. wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak i prezes ogólnopolskiej federacji uniwersytetów trzeciego wieku Wiesława Borczyk. Ceremonię otwarcia prowadzili: przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Marek Szarawarski i wiceprezes Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Beata Śliwińska.

Po całodziennych zmaganiach uczestnicy Senioriady ponownie spotkali się, już na zakończenie imprezy, w amfiteatrze na ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród, medali i pucharów.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

xyz
04.04.2014 13:19

Na rozpoczęciu senioriady widać tylko 5 lub 4 babki z Lublina. Skąd więc nagle 9?

DOOPA JAŚ
11.03.2014 21:06

Do taki tam. Pisze się. Tylko się nie czyta.

E . Pomorska
09.03.2014 15:58

Gratulacje i duże brawa dla ORGANIZATORÓW. Było wspaniale, chociaż przegrałam slalom o 1/3 sek. Dziś zdobyłam tytuł Mistrza Polski w slalomie gigancie. Ciekawi mnie ocena poszczególnych UTW w odniesieniu do ilości zawodników. Gorąco pozdrawiam dzisiaj z Kluczkowic. Ela Pomorska Lublin

taki tam
09.03.2014 06:56

Szkoda, że w Mieście Dzieci Świata chwalimy się zdjęciami z senioriady a ani słowem nie wspomina się o zawodach dla dziec, które też się odbyły..

Pszczynianka
07.03.2014 18:22

Dziękujemy Organizatorom i UTW Rabka Zdrój za miłe przyjęcie.Było super!!!a opowieściom nie ma końca.

Gliwice
07.03.2014 13:43

Było wspaniale. Szkoda, że wcześniej wyjechaliśmy z imprezy. Pomimo, że zająłem 6 miejsce w slalomie po zaciętej walce o 1-wsze miejsce jestem zadowolony z uczestnictwa a przedewszystkim z ze specjalnej nagrody przyznanej przez Panią Prezes UTW Rabka Zdrój za walkę o I-wszą lokatę. Na przyszłość muszę być bardziej ostrożny ale to już mnie mobilizuje. Brawo RABKA ZDRÓJ.

rabczanin
06.03.2014 20:45

Warto zobaczyć zdjęcia na stronie RUTW. Super

kibicująca z Rabki
05.03.2014 16:13

Było czternaście Uniwersytetów z całej Polski, ponad dwustu zawodników i drugie tyle towarzyszących kibiców. A jaka była zabawa na zamknięciu Senioriady - szkoda że młodzież tego nie widziala. Ja kibicowałam - to była tez przyjemność. Słowa uznania dla Organizatorów - Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tak trzymać !

kibic
05.03.2014 10:29

Nie widzę nikogo z PiSu

babcia
04.03.2014 23:21

no i fajnie, grunt to dobra zabawa, nawet na stare lata!!! gratulacje dla organizatorów

A.Z.
04.03.2014 21:44

W porównaniu z zeszłotygodniowym memoriałem z udziałem polityków, senioriada było strzałem w dziesiątkę. Dobra zabawa, ostre współzawodnictwo, zero polityki. Starszaki, tak trzymać :)

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »